UniClinic. м. Запоріжжя,
вул. Покровська, 8
Щодня: 08:00 - 20:00

Електронейроміографія (ЕНМГ)

Електронейроміографія (ЕНМГ) - сучасний діагностичний метод оцінки електричної активності периферичних нервів і спинного мозку, а також рівня взаємодії м’язової і нервової тканини. Процедура полягає у вимірюванні можливості передачі нервових імпульсів до м’язів, а також в оцінці провідності нервів у відповідь на стимуляцію електричними сигналами, визначенні швидкості передачі нервових імпульсів. ЕНМГ дозволяє виявити порушення нейро-м’язового апарату на ранніх його стадіях, встановити правильний діагноз і розпочати ефективне лікування.

дорослі
діти
виїзд додому
Loading...

Електронейроміографія (ЕНМГ) в Запоріжжі

Що таке електронейроміографія

Електронейроміографія (ЕНМГ) - це дослідження нервово-м’язової системи за допомогою оцінки стану периферичних м’язів і нервів. Цей метод дає можливість діагностувати захворювання, які мають на них вплив - невропатії, радикулопатії, міопатії тощо, а також дозволяє вивчити ступінь негативного впливу перенесеного пацієнтом інсульту на периферичну нервово-м’язову систему та оцінити можливість її відновлення.

Види електронейроміографії 

Існує два основних види ЕНМГ - стимуляційна і голчаста, які можуть бути об’єднані в одному дослідженні. 

Стимуляційна електронейроміографія здійснюється за допомогою електродів, які розміщують на поверхні шкірі. Обстеження надає лікарю інформацію про захворювання периферичної нервової системи, що можуть бути викликані перенесеними хворобами або травмами.

Показання до проведення ЕНМГ

Обстеження ЕНМГ може бути проведене з метою оцінки функції периферичних нервів і нервово-м’язової передачі при наступних захворюваннях і станах:

  • нейропатії різної етіології (діабетичній, алкогольній, медикаментозній тощо) - дозволяє проаналізувати провідність нервів
  • тунельні синдроми (наприклад, зап'ястного каналу) - допомагає визначити рівень компресії нерву, ступінь його травмування
  • радікулопатії та полінейропатії (множинні нервові ураження) - визначає ступінь і локалізацію пошкоджених нервів
  • порушення нервово-м’язової передачі (наприклад, міастенія гравіс, інше) - діагностує розлади в передачі імпульсів між нервами і м’язами
  • м’язові спазми, спастичність - виявляє причину підвищеної напруги м’язів, їх мимовільних скорочень
  • нейродегенеративні захворювання (аміотрофічний латеральний склероз тощо) - оцінює прогресування патологій, що спричиняють ураження нейронів
  • системні захворювання, що призводять до патологій нервової системи (системний червоний вовчак, ревматоїдний артрит, інше) - діагностує проблеми з нервами, що виникли на фоні основного захворювання
  • травми нервів - аналізує рівень пошкодження нервів, використовується для моніторингу процесу їх відновлення в процесі консервативного лікування і після проведення хірургічного втручання.

Також, стимуляційна електронейроміографія використовується в дослідженні функціонального стану нервової системи пацієнта після перенесеного інсульту. Аналіз ЕНМГ надає важливу інформацію лікарю для прийняття обґрунтованих рішень щодо призначення лікування. 

Протипоказання до процедури ЕНМГ

Стимуляційна електронейроміографія загалом є безпечною процедурою, але існують певні протипоказання, які враховує лікар під час призначення дослідження:

  • наявність у пацієнта кардіостимулятора, інших електронних імплантованих пристроїв - стимуляційні імпульси можуть впливати на їх роботу
  • захворювання на епілепсію - процедура здатна викликати судомний напад
  • наявність активного запального або інфекційного процесу в зоні дослідження - ЕНМГ може призвести до больових відчуттів, ризику поширення інфекції.

Відносним протипоказанням до електронейроміографії є вагітність - обстеження може бути відкладене у разі відсутності прямої необхідності. Остаточне рішення щодо призначення ЕНМГ приймає лікар.

Як проходить процедура електронейроміографії

Підготовка до обстеження

Особливої підготовки ЕНМГ не потребує. У разі постійного прийому ліків, слід попередити про це лікаря. За 4 години до обстеження необхідно відмовитись від вживання будь-яких стимуляторів нервової системи - напоїв з кофеїном, енергетиків тощо.

Етапи проведення електронейроміографії

Електронейроміографія - процедура, яка проходить за наступним алгоритмом: 
Шкіра пацієнта готується до накладання електродів - відповідні ділянки обробляються антисептиком і змащуються контактним гелем, на них закріплюються електроди, з’єднані з апаратом. Під час включення установка відправляє на електроди слабкий електричний імпульс. В ході процедури пацієнт може відчувати деякий дискомфорт, легкий біль.

Тривалість процедури

Тривалість процедури залежить від об’єму дослідження: на електронейроміографію нижніх кінцівок може бути витрачено трохи більше часу, ніж на ЕНМГ верхніх кінцівок. Загалом, обстеження відбувається протягом 20-30 хвилин.

Переваги проведення електронейроміографії в UniClinic

Сучасний медичний центр UniClinic оснащено найновітнішим обладнанням від лідерів виробництва медичної апаратури. 
В Клініці створено комфортні умови для прийому амбулаторних хворих. Всі діагностичні процедури, що проводяться в закладі, є надточними і максимально безпечними для пацієнта.

В складі UniClinic працює лікарка-невролог Рунчева Катерина Андріївна, основним напрямком роботи якої є допомога пацієнтам, що мають неврологічні розлади. Володіє новітніми методами діагностики. Особливу увагу в своїй практиці лікарка Рунчева приділяє проведенню електронейроміографії, інтерпретації її результатів і висновків, має позитивні відгуки пацієнтів.  Це допомагає в точній діагностиці стану нервово-м’язової системи, призначенню найефективнішої терапії. Катерина Андріївна постійно підвищує свій професійний рівень, приймає активну участь в профільних заходах державного і міжнародного рівнів.

Ціна електронейроміографії 

Базову вартість електронейроміографії ви знайдете в нашому прайсі, поточну ціну процедури можна з’ясувати, звернувшись до адміністратора Клініки за телефоном 9-103

Записатися на процедуру ЕНМГ

Записатись на обстеження можливо, скориставшись одним із наступних способів:

  • зателефонувавши за номером 9-103 (безкоштовно з мобільних)
  • залишивши заявку в електронній формі безпосередньо на сайті
  • за допомогою месенджера

Поширені питання

Хто проводить електронейроміографію?

Зазвичай, лікар-невролог або лікар з функціональної діагностики.

Що потрібно знати перед процедурою електронейроміографії? 

Слід попередити лікаря про можливі хронічні захворювання, прийом постійних ліків. Ділянка шкіри, на якій проводиться дослідження, має бути чистою, а одяг комфортним. Це обстеження може викликати деякі неприємні відчуття, слід бути до цього готовим.

Як часто можна проводити ЕНМГ?

ЕНМГ здійснюють з періодичністю, що визначається станом пацієнта та рекомендаціями лікаря. Зазвичай, дослідження можна проводити кожні 3–6 місяців, якщо це потрібно для лікування.

Як оцінюються результати ЕНМГ?

Інтерпретацію результатів процедури проводить лікар-невролог або лікар з функціональної діагностики, з урахуванням загального стану пацієнта, наявних симптомів та історії хвороби. Аналізуються дані про амплітуду, частоту, швидкість проведення нервового імпульсу. Таким чином визначається ступінь відхилення цих параметрів від визначених норм, що дозволяє лікареві встановити точний діагноз і призначити лікування.  

Процедура електронейроміографії відноситься до найсучасніших методів дослідження периферичної нервової системи, рівнем її зв'язку з ЦНС. Результати обстеження надають лікарю цінну інформацію для встановлення правильного діагнозу і призначення дієвої терапії.

Знижка 3% назавжди!
для тих, хто приєднався
до боту UniClinic