UniClinic. м. Запоріжжя,
вул. Покровська, 8
Щодня: 08:00 - 20:00

Біопсія щитоподібної залози

Полікліника

Сучасний метод дослідження стану щитоподібної залози - тонкоголкова аспіраційна біопсія - спрямований на мікроскопічне вивчення клітин органу або ущільнень його структури. Процедура дає можливість отримати всю необхідну інформацію про характер захворювання, з’ясувати природу утворень, розробити тактику ефективного лікування залози - як консервативного, так і хірургічного.

дорослі
діти
виїзд додому
Loading...

Метод проведення біопсії щитоподібної залози

Біопсія або пункція щитоподібної залози - це процедура взяття зразків органу для подальшого гістологічного дослідження у разі підозри на злоякісний процес.
Щитоподібна залоза - важливий ендокринний орган, розташований на шиї під гортанню перед трахеєю. Таке розміщення робить його легкодоступним для будь-яких обстежень, в тому числі для пункційної біопсії щитоподібної залози.

Для взяття зразка тканини використовують тонкоголкову аспіраційну біопсію (ТАБ) - малоінвазивну процедуру, яка проводиться для взяття зразків з вузлів щитоподібної залози з метою подальшого дослідження. Пункція проводиться під контролем ультразвуку, що дозволяє точно ввести тонку голку в потрібну ділянку та забрати клітинний матеріал для аналізу.

Показання до проведення біопсії вузла щитоподібної залози

Найчастіше показаннями до такого аналізу є наявність в залозі вузлових ущільнень. 

До утворення і розвитку вузлів в тканині органу, деякі із яких можуть мати злоякісну природу, більше схильні люди середнього віку, але ця патологія спостерігається і у молодших пацієнтів. Тому ультразвукове обстеження щитоподібної залози передбачене у всіх скринінгових чек-апах, розроблених спеціалістами UniClinic для людей від 18 років.

  • У разі виявлення лікарем під час профілактичного обстеження вузлових ущільнень або кіст, може бути застосована діагностична пункція. Якщо ці утворення мають розмір більше 1 см в діаметрі, біопсія вузлів щитоподібної залози є обов’язковою. 
  • Крім того, процедура призначається, якщо у лікаря виникає підозра на злоякісну природу вузлів, внаслідок їх швидкого росту, зміни структури.
  • Лікар може звернутися до біопсії, спираючись на результати УЗД або інших досліджень залози у разі її нерівних країв, наявності мікрокальцинатів, підвищеної васкуляризації. 
  • Пункція вузлів щитоподібної залози також може бути застосована у разі, якщо в анамнезі пацієнта присутнє радіаційне опромінення, а також, якщо наявна сімейна історія раку щитоподібної залози.
  • Також процедура показана пацієнтам з симптомами компресії або дискомфорту в області шиї.

Протипоказання до проведення біопсії щитоподібної залози

Протипоказання до проведення процедури можуть бути абсолютними та відносними.
До абсолютних відносять будь-які інфекційні захворювання ділянки шиї, ЛОР-органів.
До відносних:

  • порушення згортання крові без корекції цього стану
  • активні інфекційні процеси в області шиї
  • серйозні серцево-судинні захворювання, що потребують стабілізації

Підготовка до біопсії щитоподібної залози

Особлива підготовка до біопсії не потрібна, але пацієнту рекомендується:

  • повідомити лікаря про всі прийняті препарати, особливо антикоагулянти
  • в день процедури не приймати аспірин та інші засоби, що розріджують кров
  • легко поснідати чи пообідати перед процедурою

Етапи проведення біопсії щитоподібної залози

  • пацієнт лягає на спину з відкинутою назад головою
  • виконується обробка шкіри антисептиком
  • під контролем УЗД лікар вводить тонку голку в вузол щитовидної залози
  • забирається клітинний матеріал для подальшого дослідження
  • після відбору зразка тканини на місце пункції накладається стерильний пластир

Вся процедура триває 5-10 хвилин і не викликає значних неприємних відчуттів.

Можливі наслідки пункції щитоподібної залози

Процедура зазвичай безпечна, але можуть виникнути незначні ускладнення:

  • невеликий набряк або гематома в місці введення голки
  • незначний біль або дискомфорт
  • в дуже рідкісних випадках - інфекція або пошкодження прилеглих структур.

Розшифровка результатів біопсії щитоподібної залози

Біоптат піддається морфологічному аналізу, проводиться клінічна оцінка результатів тонкоголкової аспіраційної біопсії, які діляться на категорії:

  • доброякісні вузли - наявність нормальних клітин щитоподібної залози, без ознак атипії
  • злоякісні вузли - виявлення ракових клітин або клітин з високим ризиком злоякісності
  • невизначені вузли - у деяких випадках результат може бути невизначеним, в такому разі рекомендується повторна біопсія або спостереження

Подальша тактика лікування щитоподібної залози виходить саме з цього аналізу - консервативне, оперативне, спостереження і повторення пункції для дослідження. Таким чином, лише біопсія ущільнень органу може надати лікарю достатньо інформації для визначення плану дієвої терапії.

Переваги проведення біопсії щитоподібної залози в UniClinic

В новітньому багатопрофільному медичному центрі UniClinic створено всі умови для швидкого і комфортного проходження всіх діагностичних процедур. 

Клініка устаткована найсучаснішим обладнанням 2022-2023рр. виготовлення від провідних світових виробників медичної апаратури. Точну навігацію маніпуляцій спеціаліста під час проведення біопсії щитоподібної залози забезпечено ультразвуковим контролем апаратів експертного класу SAMSUNG R80, GE Logiq e та ACUSON Redwood (Німеччина) які надають чіткі зображення високої якості.

Біопсію щитоподібної залози проводить надзвичайно досвідчений фахівець - директор UniClinic з медичних інновацій, заступник медичного директора з лікувальної роботи, лікар-хірург вищої категорії, лікар з УЗД, кандидат медичних наук Софілканич Михайло Михайлович. Експерт в галузі хірургії під контролем УЗ, доктор володіє більш ніж 30 видами таких маніпуляцій. Проводить надскладні біопсії внутрішніх органів, м’яких тканин, залоз, в тому числі щитоподібної залози, під контролем УЗ, має схвальні відгуки від пацієнтів. Михайло Михайлович є  членом профільних товариств європейського рівня, успішно втілює в свою повсякденну практику найновітніші протоколи і методики світової медицини. 

Цитологічне дослідження відібраних під час біопсії зразків тканин відбувається у власній клінічній Лабораторії, що забезпечує швидкість і точність отримання результатів. В залежності від поточної завантаженості спеціалістів, на аналіз біоптата підуть 1-2 дні.

Пункція щитоподібної залози, ціна процедури

Базову ціну біопсії щитоподібної залози зазначено в нашому прайсі. Вартість може змінюватись в залежності від кількості взятих зразків, можливого застосування анестезії. 
З’ясувати всі деталі, а також записатися на процедуру в зручний для вас час можливо, звернувшись в Клініку одним із способів:

  • зателефонувавши за номером 9-103 (безкоштовно з мобільних)
  • залишивши заявку в електронній формі безпосередньо на сайті
  • за допомогою месенджера

Поширені питання

  • Як часто можна робити біопсію щитоподібної залози?

Повторну біопсію можна проводити при появі нових клінічних показань або зміні результатів попередніх обстежень. У разі відсутності таких змін - проведення регулярних біопсій не потрібне.

  • Чи болісна процедура біопсії? 

Біопсія виконується під місцевим знеболенням або без нього і зазвичай викликає лише незначний дискомфорт.

  • Чи потрібно перебувати в лікарні після процедури? 

Ні, це амбулаторна процедура, після якої пацієнт може повернутися додому.

Біопсія щитоподібної залози є простим, але інформативним способом контролювати стан її здоров’я. Якщо лікар вважає за потрібне провести таке дослідження - не сумнівайтесь і не зволікайте з проходженням цієї процедури.

Знижка 3% назавжди!
для тих, хто приєднався
до боту UniClinic