UniClinic. м. Запоріжжя,
вул. Покровська, 8
Пн-Пт: 08:00 - 20:00
Сб:
08:00 - 18:00
Нд:
08:00 - 16:00

Добовий моніторинг АТ (Холтер)

Функціональна діагностика

Добове моніторування артеріального тиску (СМАД) – метод функціональної діагностики, який дозволяє вимірювати АТ у пацієнта в умовах звичайної активності за допомогою портативного пристрою – холтера. Дане дослідження дозволяє дослідити зміни артеріального тиску людини впродовж доби, що необхідно для постановки точного діагнозу та призначення терапії.

дорослі
діти
виїзд додому

Добове (холтерівське) моніторування АТ (СМАД) у Запоріжжі

Добове моніторування артеріального тиску (СМАД) – метод функціональної діагностики, який дозволяє вимірювати АТ у пацієнта в умовах звичайної активності за допомогою портативного пристрою – холтера. Дане дослідження дозволяє дослідити зміни артеріального тиску людини впродовж доби, що необхідно для постановки точного діагнозу та призначення терапії. Процедура безболісна та безпечна.

Холтер: показання для проведення дослідження

Добове моніторування АТ призначається при таких симптомах:

 • швидка стомлюваність;
 • часті головні болі;
 • шум і дзвін у вухах, закладеність вуха;
 • запаморочення;
 • "мушки" перед очима.

Дослідження також рекомендується лікарями при діагностованій хронічній гіпертонії та гіпотонії, перед пологами та оперативним втручанням. Метод застосовується, якщо у пацієнта спостерігається синдром «білого халата», людина відчуває хвилювання у присутності лікаря, відповідно, тиск та частота серцевих скорочень підвищуються.

Протипоказання до добового виміру артеріального тиску відсутні. Однак не варто проводити контроль тиску при гострих запальних ураженнях шкіри в ділянці грудної клітки.

Як відбувається процедура

Холтер з таким манжетом, як у тонометра, закріплюється на поясі, вішається через плече або закріплюється на самому манжеті. Пацієнт проводить день за звичайним графіком, записуючи свої дії в щоденник із зазначенням часу. Пристрій вимірює показники АТ відповідно до налаштувань.

Через добу пацієнт приходить до лікаря, який знімає апарат та повідомляє, як і коли можна отримати результати. Висновок зазвичай готується протягом 1-3 днів і показується лікарю.

Яких правил необхідно дотримуватись при СМАД

 1. У день проведення дослідження необхідно відмовитись від надмірних фізичних навантажень.
 2. Прийом чи скасування препаратів на період моніторингу обговорюється в індивідуальному порядку.
 3. Якщо прилад починає вимірювати артеріальний тиск під час ходьби, необхідно зупинитися.
 4. Не рекомендується дивитися на показання холтера, щоб уникнути тривожної реакції та, як наслідок, спотворення результатів.
 5. Перед сном пристрій потрібно покласти поруч із собою на ліжко, тумбочку або під подушку.

Необхідність добового моніторування АТ

Напрямок на АТ-моніторування видає сімейний лікар, терапевт чи кардіолог. Функціональна діагностика дає можливість визначити:

 • ступінь небезпеки відхилення артеріального тиску від норми, можливі або вже існуючі ускладнення;
 • допустимий рівень фізичних навантажень;
 • ефективність призначеного раніше лікування.

На основі результатів моніторингу лікар підбирає оптимальний метод терапії при гіпертензії, гіпотензії чи коригує лікувальну програму.

Вартість добового моніторування АТ у Запоріжжі

На процедуру СМАД ціна в UniClinic вказана у прайсі на сайті клініки. Для уточнення деталей проведення обстеження або запису на діагностику, зв'яжіться з нашим консультантом у будь-якому зручному месенджері, онлайн-чаті, по телефону або залиште заявку на зворотній дзвінок, заповнивши онлайн-форму.

до 3% твоя особиста знижка!
Приєднуйся до Viber боту
Отримуй при кожному візиті!