Добове (холтерівське) моніторування АТ (СМАД) у Запоріжжі
Добове моніторування артеріального тиску (СМАД) – метод функціональної діагностики, який дозволяє вимірювати АТ у пацієнта в умовах звичайної активності за допомогою портативного пристрою – холтера. Дане дослідження дозволяє дослідити зміни артеріального тиску людини впродовж доби, що необхідно для постановки точного діагнозу та призначення терапії. Процедура безболісна та безпечна.
Холтер: показання для проведення дослідження
Добове моніторування АТ призначається при таких симптомах:
- швидка стомлюваність;
- часті головні болі;
- шум і дзвін у вухах, закладеність вуха;
- запаморочення;
- "мушки" перед очима.
Дослідження також рекомендується лікарями при діагностованій хронічній гіпертонії та гіпотонії, перед пологами та оперативним втручанням. Метод застосовується, якщо у пацієнта спостерігається синдром «білого халата», людина відчуває хвилювання у присутності лікаря, відповідно, тиск та частота серцевих скорочень підвищуються.
Протипоказання до добового виміру артеріального тиску відсутні. Однак не варто проводити контроль тиску при гострих запальних ураженнях шкіри в ділянці грудної клітки.
Як відбувається процедура
Холтер з таким манжетом, як у тонометра, закріплюється на поясі, вішається через плече або закріплюється на самому манжеті. Пацієнт проводить день за звичайним графіком, записуючи свої дії в щоденник із зазначенням часу. Пристрій вимірює показники АТ відповідно до налаштувань.
Через добу пацієнт приходить до лікаря, який знімає апарат та повідомляє, як і коли можна отримати результати. Висновок зазвичай готується протягом 1-3 днів і показується лікарю.
Яких правил необхідно дотримуватись при СМАД
- У день проведення дослідження необхідно відмовитись від надмірних фізичних навантажень.
- Прийом чи скасування препаратів на період моніторингу обговорюється в індивідуальному порядку.
- Якщо прилад починає вимірювати артеріальний тиск під час ходьби, необхідно зупинитися.
- Не рекомендується дивитися на показання холтера, щоб уникнути тривожної реакції та, як наслідок, спотворення результатів.
- Перед сном пристрій потрібно покласти поруч із собою на ліжко, тумбочку або під подушку.
Необхідність добового моніторування АТ
Напрямок на АТ-моніторування видає сімейний лікар, терапевт чи кардіолог. Функціональна діагностика дає можливість визначити:
- ступінь небезпеки відхилення артеріального тиску від норми, можливі або вже існуючі ускладнення;
- допустимий рівень фізичних навантажень;
- ефективність призначеного раніше лікування.
На основі результатів моніторингу лікар підбирає оптимальний метод терапії при гіпертензії, гіпотензії чи коригує лікувальну програму.
Вартість добового моніторування АТ у Запоріжжі
На процедуру СМАД ціна в UniClinic вказана у прайсі на сайті клініки. Для уточнення деталей проведення обстеження або запису на діагностику, зв'яжіться з нашим консультантом у будь-якому зручному месенджері, онлайн-чаті, по телефону або залиште заявку на зворотній дзвінок, заповнивши онлайн-форму.