UniClinic. м. Запоріжжя,
вул. Покровська, 8
Щодня: 08:00 - 20:00

Ендоскопічне лікування ожиріння та звуження стравоходу

Хірургічний стаціонар

Сучасні ендоскопічні методи із встановленням спеціальних пристроїв - стентів і балонів - забезпечують вирішення складних питань в гастроентерології. Завдяки застосуванню малоінвазивних процедур, здійснюються баріатричні заходи - лікування ожиріння, контроль ваги, відбувається відновлення прохідності стравоходу у разі його звуження. Лікарі UniClinic досконало володіють новітніми методиками ефективної допомоги пацієнтам - без розрізів, травматичних операцій і тривалої реабілітації.

дорослі
діти
виїзд додому
Loading...

Ендоскопічне лікування ожиріння та звуження стравоходу в Запоріжжі

Ендоскопічні методи встановлення пристроїв у верхніх відділах ШКТ в UniClinic

Малоінвазивні втручання через природні отвори людини за допомогою спеціальних приладів - ендоскопів - широко використовуються не лише з діагностичною метою. Можливість здійснення лікувальних і хірургічних маніпуляцій без розрізів і травматизації призводить до постійного прогресу цього сегмента медицини і появи нових високотехнологічних методик допомоги пацієнтам. Особливий розвиток ендоскопічні методи лікування отримали в гастроентерології.

Стентування стравоходу

Це інноваційний метод лікування захворювань стравоходу, які призводять до його звуження. Суть процедури, яка здійснюється за допомогою ендоскопу, полягає у встановленні спеціального пристрою - сітчастого металевого стенту, що повертає прохідність стравоходу і відновлює можливість нормального харчування. 

Ендоскопічне встановлення внутрішньошлункового балона

Ендоскопічне встановлення шлункового балона застосовують для лікування ожиріння. Шлунковий балон - це куля, виготовлена із силікону, стійкого до впливу соляної кислоти шлунку, заповнена фізрозчином. Введений в шлунок ендоскопічним способом, балон займає частину порожнини органу, подразнюючи баріатричні рецептори (рецептори ситості),що призводить до зменшення обсягу їжі, що споживається пацієнтом.

Ендоскопічне видалення внутрішньошлункового балона

Шлунковий балон використовується як тимчасовий засіб - через шість місяців, коли у пацієнта уже сформувалися нові харчові звички, його видаляють за допомогою ендоскопа. Після видалення пристрою пацієнт продовжує худнути завдяки зміненому стереотипу харчування, що з’явився протягом цього часу.

Показання та протипоказання до ендоскопічного лікування

Коли призначають стентування стравоходу

Звуження стравоходу перешкоджає нормальному проходженню їжі до шлунку і призводить до дисфагії - розладу ковтання. Цей стан може виникнути за кількох причин:

  • стриктури або стеноз стравоходу, що утворилися через рубці на фоні езофагеальної рефлюксної хвороби, після хірургічних втручань, або через доброякісну пухлину
  • онкозахворювання стравоходу - стент встановлюється для налагодження харчування пацієнта в передопераційний період або з паліативною метою.

Показання та протипоказання до встановлення внутрішньошлункового балону

Встановлення шлункового балону рекомендоване пацієнтам від 18-ти років з першим ступенем ожиріння, якi хочуть швидко позбутися зайвої ваги і попередити розвиток захворювань, що є наслідком надмірної маси тіла. 
До процедури існують деякі протипоказання:

  • хронічні патології в стані загострення
  • інфекційні захворювання
  • системні аутоімунні патології
  • виразкова хвороба шлунку та дванадцятипалої кишки
  • поліпозне ураження стравоходу або шлунку
  • онкологічні захворювання
  • шкідливі звички - паління, зловживання алкоголем
  • психічні розлади.

Також встановлення внутрішньошлункового балону не проводять під час вагітності.
Інші захворювання, такі як діабет ІІ типу або гіпертонічна хвороба, не є протипоказаннями до проведення процедури.

Як проходить процедура

Як проходить процедура стентування стравоходу

Стентуванню передує ретельне обстеження, зазвичай застосовується езофагогастродуоденоскопія або рентгенографія з контрастом. 
Встановлення пристрою відбувається під місцевою анестезією або із застосуванням загальної седації. Чи потрібні обмеження в прийомі їжі і напоїв перед процедурою - визначає лікар.
Процедура проводиться в кілька етапів:

  • стент за допомогою ендоскопа в складеному вигляді вводиться в стравохід пацієнта і просувається до ділянки звуження органу
  • пристрій розкривається, розширюючи просвіт стравоходу
  • точність розташування стенту оцінюється за допомогою гастроскопії або рентгенографії.

Пацієнт ще деякий час перебуває під наглядом медиків, після чого може залишити Клініку. Вживання їжі можливе вже за кілька годин.

Методика встановлення внутрішньошлункового балона

Встановлення шлункового балона відбувається натщесерце, здійснюється за допомогою ендоскопа під місцевою анестезією або загальною седацією. Процедурі передує ендоскопічний огляд стану шлунку, після чого в орган вводиться трубка, на кінці якої закріплено порожній балон, що надалі заповнюється до потрібного об’єму фізіологічним розчином. Потім трубку, через яку наповнювався балон, виймають, а пристрій залишається в порожнині органу.

Можливі ризики при встановленні стентів або балонів

Ускладнення при стентуванні стравоходу

Стентування стравоходу, яке значно покращує якість життя і має схвальні відгуки пацієнтів, усе ж таки супроводжується деякими ризиками:

  • перфорація стравоходу - вкрай рідко можливий прокол стінки органу, особливо у разі її ослаблення внаслідок захворювання
  • закупорювання або зміщення стенту - може вимагати заміни пристрою
  • алергія на матеріал стенту - потребує використання стенту з іншого матеріалу.

Недоліки встановлення шлункового балону

Встановлення внутрішньошлункового балону також має недоліки:

  • харчові звички від встановлення балону можуть не змінитися
  • очікуване зниження ваги зазвичай не перевищує 6-12 кг
  • індивідуальна непереносимість балону, що виявляє себе нудотою, блюванням більше одного тижня (до цього терміну такі симптоми є нормальними) і призводить до дострокового видалення пристрою.

Пацієнт, який розпочав боротьбу з надлишковою вагою, має усвідомлювати, що ця процедура - тільки частина комплексного процесу. Якщо ж одночасно налагоджується правильний режим харчування, змінюється кількість спожитої їжі - в такому разі застосування внутрішньошлункового балону дає позитивний результат і має схвальні відгуки.

Переваги ендоскопічного лікування в UniClinic у Запоріжжі

Ендоскопічні маніпуляції в UniClinic відбуваються за допомогою апаратів ELUXEO 760 японського бренду FUJINON, які характеризуються високою роздільною здатністю зображення, що робить втручання максимально точними і безпечними для пацієнта.

Ендоскопічні процедури з лікувальною метою в UniClinic здійснюються досвідченим високопрофесійним лікарем-ендоскопістом:

Білай Андрій Іванович- лікар-ендоскопіст, лікар-онколог другої категорії, кандидат медичних наук, член профільних Європейських асоціацій. Основний напрямок роботи лікаря - діагностична та оперативна ендоскопія. Андрій Іванович досконало володіє найновітнішими методиками ендоскопічного хірургічного колоректального раку. Постійно вдосконалює свої професійні знання і майстерність, з успіхом втілює в практику найсучасніші світові протоколи.

Ціни на ендоскопічні процедури в UniClinic

На сайті Клініки зазначено стентування стравоходу і його базову ціну, а також встановлення і видалення шлункового балона і ціни на ці процедури. Вартість може коливатися і залежить від індивідуальних особливостей пацієнта.

Записатися на консультацію до лікаря-ендоскопіста

За уточненнями стосовно ціни процедур, а також для запису на консультацію до лікаря-ендоскопіста потрібно звернутися до Кол-центру Клініки одним із зазначених способів:

  • зателефонувавши за номером 9-103 (безкоштовно з мобільних)
  • залишивши заявку в електронній формі безпосередньо на сайті
  • за допомогою месенджера.

Поширені питання

Чи потрібна госпіталізація після встановлення балона або стента?

Процедури встановлення балона або стента госпіталізації не потребують.

Скільки триває ефект від внутрішньошлункового балона?

Тривалий ефект від внутрішньошлункового балона можливий лише за дотримання всіх рекомендацій лікаря-дієтолога. Позитивні зміни в харчових звичках, що з’явилися за час носіння балону, мають зберігатися і після видалення пристрою.

Медицина стає все більш високотехнологічною. Сучасний погляд на якісну допомогу пацієнтам призводить до збільшення можливостей ендоскопічного лікування, робить його ще привабливишім.