UniClinic. м. Запоріжжя,
вул. Покровська, 8
Пн-Пт: 08:00 - 20:00
Сб:
08:00 - 16:00
Нд:
08:00 - 14:00

Гастроскопія. Відеоезофагогастродуоденоскопія

Функціональна діагностика

Відеогастроскопія дозволяє отримати докладну інформацію про стан слизової оболонки верхніх відділів шлунково-кишкового тракту.

У багатопрофільній клініці UniClinic виконується планова та невідкладна відеоезофагогастродуоденоскопія, діагностика з біопсією та тестом на хелікобактерну інфекцію.

дорослі
діти
виїзд додому

Гастроскопія у Запоріжжі. Відеоезофагогастродуоденоскопія

Відеогастроскопія дозволяє отримати докладну інформацію про стан слизової оболонки верхніх відділів шлунково-кишкового тракту. У багатопрофільній клініці UniClinic виконується планова та невідкладна відеоезофагогастродуоденоскопія, діагностика з біопсією та тестом на хелікобактерну інфекцію.

Що таке ЕГДС. Переваги та недоліки обстеження

Відеоезофагогастродуоденоскопія (ЕГДС, ВЕГДС) - це візуальний огляд з фото та відеофіксацією слизової оболонки стравоходу, шлунку та дванадцятипалої кишки за допомогою ендоскопа. Апарат складається з гнучкої трубки з камерою, підсвічуванням та щипцями для забору біоптату. Зображення поверхні внутрішніх органів виводиться на монітор, зразок матеріалу відправляють на аналіз.

Порівняно з ендоскопією жоден інший метод інструментальної діагностики (УЗД, рентген, МРТ) не дає настільки точної картини стану слизової оболонки органів шлунково-кишкового тракту. Дослідження часто дозволяє встановити правильний діагноз вже під час візуального огляду. Гастроскопія безпечна для здоров'я і може проводитись багаторазово. Єдиний мінус ВГДЕС - блювотні позиви у пацієнтів під час введення трубки та виконання обстеження.

Показання та протипоказання до проведення

ВЕГДС призначається при:

 • хронічних захворюваннях ШКТ;
 • підозрі на гастрит, виразку, кровотечу, пухлину;
 • тривалому прийомі медпрепаратів, що подразнюють слизову оболонку шлунку (аспірин, гепарин, диклофенак).

Профілактичний огляд також рекомендується пацієнтам з онкологією органів шлунково-кишкового тракту в сімейному анамнезі.

Ендоскопічне дослідження протипоказане при гострих патологіях серцево-судинної системи - інфаркті міокарда, серцевої та дихальної недостатності, порушенні мозкового кровообігу. При вагітності процедура не заборонена, проте може спричинити стрес. Щоб уникнути сильного дискомфорту, жінкам бажано відмовитись від проведення обстеження під час місячних.

Підготовка до процедури

Точність результатів дослідження залежить від правильної підготовки до процедури. Перед виконанням ЕГДС в Запоріжжі UniClinic необхідно повідомити лікаря про прийом лікарських препаратів, алергії на певні медикаменти.

Якщо дослідження заплановано на ранок, необхідно прийти до клініки на порожній шлунок (останній прийом їжі – за 8–10 годин). Під час обстеження у другій половині дня рекомендується легкий сніданок. Воду можна пити в невеликій кількості, не пізніше ніж за 3-4 години до призначеного часу діагностики.

Як відбувається відеогастроскопія

У нашій клініці дитяча та доросла діагностика ШКТ проводиться досвідченим лікарем-ендоскопістом. Пацієнт розміщується на кушетці, тримаючи зубами нагубник, через який зонд ендоскопа вводиться в стравохід. Фахівець уважно оглядає слизову оболонку, робить запис зображення.

Ендоскопія проводиться під місцевою анестезією, седацією чи загальним наркозом. Скільки часу триває процедура? Обстеження займає 15-20 хвилин. За відгуками пацієнтів UniClinic, процедура зазвичай легко переноситься, ускладнення після діагностики відсутні.

Результати діагностики

Візуальний огляд дозволяє виявити осередки запалень слизової оболонки, виразки та ерозії, кровотечі та новоутворення. За допомогою подальших лабораторних досліджень визначаються:

 • види гастриту;
 • стадія розвитку виразки;
 • доброякісність чи злоякісність пухлини;
 • малігнізація виразок;
 • різновид раку.

У UniClinic можна пройти додаткові інструментальні та лабораторні обстеження. Для проходження комплексної діагностики немає необхідності відвідувати іншу платну клініку або діагностичний центр.

Обладнання в UniClinic

Для проведення ВГДЕС UniClinic застосовуються високотехнологічні пристрої з високою роздільною здатністю, можливістю багаторазового збільшення зображення і виконанням контрастного дослідження. Сучасне обладнання дозволяє зберігати зображення у фото- та відеоформаті, створювати архів для контролю змін.

Ціна гастроскопії у Запоріжжі

На гастроскопію у Запоріжжі в UniСlinic ціна вказана у прайсі на сайті клініки. У вартість діагностики входять:

 • огляд, фото-або відеофіксація результату;
 • консультація ендоскопіста;
 • перебування пацієнта у денному стаціонарі під час виконання процедури під загальним наркозом.

Додатково оплачуються консультація анестезіолога, місцева анестезія та седація.

Для запису на діагностику зв'яжіться з консультантом UniClinic або залиште заявку на зворотний дзвінок.

Знижка 3% назавжди!
на всі послуги UniClinic
Приєднуйся до Viber боту