UniClinic. м. Запоріжжя,
вул. Покровська, 8
Щодня: 08:00 - 20:00

Хірургічне лікування ендометріозу

Хірургічний стаціонар

Ендометріоз може суттєво впливати на самопочуття, фертильність та якість життя жінки. Якщо медикаментозна терапія недостатньо дієва - лікарі вдаються до хірургічних методів. Лапароскопічна операція - сучасний малотравматичний спосіб лікування ускладненої патології, яким досконало володіють спеціалісти UniClinic. Хірургічне втручання дозволяє точно виявити й видалити патологічні вогнища, зберігаючи здорові тканини та функцію органів, що робить лапароскопію оптимальним вибором у подоланні захворювання.

дорослі
діти
виїзд додому
Loading...

Хірургічне лікування ендометріозу в Запоріжжі

Що таке ендометріоз?

Ендометріоз - це патологія, при якій клітини ендометрію (внутрішнього шару слизової оболонки матки) починають розповсюджуватись за межами матки, викликаючи небажані симптоми. 

В нормі ендометрій вистилає порожнину матки і постійно оновлюється, завдяки відторженню його верхнього шару під час місячного циклу жінки. Клітини ендометрія, які розростаються поза межами матки при ендометріозі, не мають можливості відшаровуватися природним шляхом. Вони інфільтруються в органи малого тазу і між ними, утворюючи кісти, спайки, викликаючи болі і порушення нормального функціонування кишківника, сечового міхура, інших органів. Вогнища ендометріозу можуть вражати також репродуктивні органи - структури матки (при цьому клітини ендометрію інфільтруються в товщу стінки органу, її шийку),а також яєчники, маткові труби, викликаючи ускладнення з боку фертильності (можливості зачаття).

Ендометріоз слід відрізняти від гіпертрофії або гіперплазії ендометрію - потовщення ендометріального шару слизової матки. При цьому уся патологія залишається всередині органу, у разі ендометріозу - клітини ендометрію ростуть поза його межами.
Хоча обидві патології пов'язані з ендометрієм, вони мають різну природу і лікуються по-різному.

Симптоми ендометріозу

Ендометріоз може розвинутись непомітно, а з часом звернути на себе увагу симптомами:

  • біль внизу живота, особливо під час менструації
  • виділення в період місячних можуть стати рясними і тривалими
  • дискомфорт під час статевого акту
  • поява болю під час сечовипускання або дефекації протягом менструальних днів
  • неспроможність зачаття після регулярних спроб впродовж 6-12 місяців.

Всі ці симптоми - привід звернення до лікаря. Він поставить діагноз і призначить дієве лікування, спрямоване на попередження можливих ускладнень захворювання.

Коли потрібна операція при ендометріозі

Лікування неускладненої форми захворювання може бути медикаментозним, терапія при цьому направлена на пригнічення активності ендометріоїдних вогнищ, контролю больового синдрому. 
Таким чином, консервативне лікування може лише пригальмувати прогресування захворювання, а повністю видалити уражені тканини при ендометріозі можливо лише під час операції.

Показання до хірургічного втручання при ендометріозі

Хірургічне лікування ендометріозу показане у разі появи ускладнень, які впливають на якість життя пацієнтки:
утворення ендометріоїдних кіст на яєчниках (особливо великих розмірів - 4 см і більше),вони можуть загрожувати їх розривом і викликати біль

  • формування спайок між органами малого таза
  • порушення роботи кишківника, сечовивідної системи при вростанні ендометріоїдних вогнищ в стінки органів
  • порушення фертильності (можливості зачаття) протягом тривалого часу
  • наявності постійного болю.

Ускладнення, що потребують термінового видалення вогнищ ендометріозу

Ендометріоз може мати ускладнення, які потребують негайного хірургічного втручання: 

  • розрив ендометріоїдної кісти, який супроводжується кровотечею
  • обструкція кишківника або сечоводу внаслідок інфільтрації клітин ендометрію
  • зрощення органів малого таза, що викликає їх дисфункцію
  • кровотеча з вогнищ ендометріозу.

Підготовка до хірургічного лікування ендометріозу

Повноцінна підготовка до операції з видалення вогнищ ендометріозу матки, хірургічного лікування ускладнень захворювання, має значення для успіху операції і мінімізації ризиків, пов’язаних з нею.

Консультація хірурга-гінеколога та обстеження

Хірург-гінеколог під час прийому збирає анамнез, вивчає історію хвороби пацієнтки, проводить огляд, призначає необхідні інструментальні і лабораторні обстеження для оцінки ступеню ураження тканин внаслідок захворювання. 
Зазвичай призначаються наступні дослідження:

  • інструментальні - УЗД органів малого тазу, МРТ, ЕКГ, інші обстеження
  • лабораторні - загальні аналізи крові та сечі, коагулограмма, біохімія крові.

За необхідності можуть бути призначені консультації суміжних спеціалістів - кардіолога, проктолога, уролога.

Рекомендації перед операцією

Лікарем надаються індивідуальні рекомендації, що можуть включати корекцію медикаментозної терапії, дієту за кілька днів до втручання, обмеження фізичних навантажень. У випадку ендометріозу матки, операцію бажано проводити натщесерце, з урахуванням анестезії, що має бути застосована. Тому важливе дотримання режиму голодування за 6–8 годин до втручання.

Операції при ускладненому ендометріозі

Ускладнений ендометріоз найчастіше потребує хірургічного лікування патології - це єдина можливість видалення ендометріоїдних вогнищ.

Лапароскопія: сучасний метод видалення вогнищ ендометріозу

Ефективний спосіб оперативного лікування ендометріозу - лапароскопія - малотравматичний метод хірургії, який дозволяє одночасно виявити і видалити скупчення ендометріоїдних клітин поза межами матки. Операція здійснюється через невеликі розрізи в шкірних покривах, в які вводяться:

  • порожниста трубка - троакар - для подачі газу, що створює робочий простір для здійснення маніпуляцій хірурга
  • тонкий оптичний інструмент - лапароскоп - з системою освітлення і високороздільною відеокамерою на кінці, сигнал від якої виводиться на монітор лікаря
  • спеціальні мініатюрні хірургічні інструменти.

Типи хірургічного втручання: повне та часткове видалення

Вибір між радикальним (повним) і частковим видаленням ендометріоїдних вогнищ залежить від їх розташування і ступеню ураження. Повне висічення патологічних тканин мінімізує ризик рецидиву, часткове може застосовуватись для збереження репродуктивної функції пацієнтки. 

Відновлення після операції на ендометріоз

Зазвичай лапароскопічне втручання при ендометріозі проводиться під загальним наркозом і потребує післяопераційного перебування пацієнтки в стаціонарі під наглядом медиків протягом 1-2 діб.
Малотравматичність лапароскопії забезпечує швидке відновлення. Проте слід дотримуватись деяких рекомендацій:

  • Медикаментозна терапія. За потреби лікарем можуть бути призначені знеболювальні засоби, антибіотики. Для попередження рецидиву захворювання часто застосовується гормональна терапія.
  • Фізичні навантаження. Обмежуються протягом 2-4 тижнів, інтенсивні заняття спортом і відновлення статевого життя можливі з дозволу лікаря.
  • Лікарський контроль. Перший огляд у лікаря відбувається через тиждень після хірургічного втручання. Пацієнтка з ендометріозом повинна і в подальшому знаходитись під постійним контролем гінеколога, регулярно його відвідуючи. 
  • Планування вагітності. В більшості випадків лікарем рекомендується почекати 2-3 місяці після операції, перш, ніж планувати вагітність.

Повне відновлення організму пацієнтки, залежно від ступеню хірургічного втручання, відбувається впродовж 4-8 тижнів.

Переваги видалення ендометріозу в UniClinic у Запоріжжі

Інноваційний медичний заклад UniClinic має в своєму розпорядженні надсучасний Хірургічний блок, комфортабельний Стаціонар, власну Лабораторію і Діагностичний Центр. Створено оптимальні умови для проведення ефективної і безпечної лапароскопічної операції з видалення ендометріоїдних вогнищ.
Головне - наші фахівці. Успішне хірургічне лікування ендометріозу здійснює

Цурканенко Андрій Дмитрович - досвідчений лікар-гінеколог вищої категорії, член кількох українських і європейських профільних асоціацій. Основний напрямок роботи лікаря - оперативна гінекологія. Майстерно володіє сучасними малотравматичними техніками надання оперативної медичної допомоги пацієнткам. Андрій Дмитрович постійно вдосконалює свої знання і навички, в своїй практиці використовує найсучасніші протоколи і методики.

Ціна операції при ускладненому ендометріозі в UniClinic

Базову ціну лапароскопічної операції на видалення вогнищ  ендометріозу вказано на нашому сайті. За уточненнями, а також для запису на консультацію до хірурга-гінеколога звертайтесь в Клініку одним із зазначених способів:

  • зателефонувавши за номером 9-103 (безкоштовно з мобільних)
  • залишивши заявку в електронній формі безпосередньо на сайті
  • за допомогою месенджера.

Поширені питання

Наскільки безпечна лапароскопія при ендометріозі?

Лапароскопічна операція при ендометріозі - найбільш сучасний, малотравматичний і точний метод хірургічного лікування захворювання.

Які можливі ускладнення після операції при ендометріозі?

Як будь-яке хірургічне втручання, операція при ендометріозі може викликати ускладнення - кровотечу, розвиток інфекції. Тому слід ретельно обирати медичний заклад для здійснення такого хірургічного втручання. Високий рівень професіоналізму лікарів, сучасне устаткування обраної клініки попереджають небажані наслідки хірургії. 

Чи можна завагітніти після хірургічного лікування ендометріозу?

Лапароскопічна хірургія - це органозберігаюча операція з висічення тільки патологічних тканин із мінімальною травматизацією здорових. Збереження репродуктивних органів в процесі операції не завадить плануванню майбутньої вагітності.

Хірургічне лікування ендометріозу лапароскопічним способом - тонкий, делікатний процес усунення лише уражених тканин із збереженням нормальних функцій організму жінки, в тому числі, репродуктивних.