UniClinic. м. Запоріжжя,
вул. Покровська, 8
Пн-Пт: 08:00 - 20:00
Сб:
08:00 - 16:00
Нд:
08:00 - 14:00

КТ головного мозку, кісток черепа з/без контрастом

Діагностика

Комп'ютерна томографія (КТ) головного мозку і черепа - універсальний та ефективний метод діагностики, що дозволяє визначити стан кісткових, м'якотканих структур, сухожиль і судин голови. У клініці повного циклу UniClinic КТ виконується на апараті зі зниженою дозою опромінення Siemens Somatom go.Up.

дорослі
діти
виїзд додому

КТ головного мозку та кісток черепа
у Запоріжжі

Комп'ютерна томографія (КТ) головного мозку і черепа - універсальний та ефективний метод діагностики, що дозволяє визначити стан кісткових, м'якотканих структур, сухожиль і судин голови. Високоточне рентгенологічне обстеження проводиться у напрямку щелепно-лицевого хірурга, ЛОР, невропатолога та інших фахівців.

У клініці повного циклу UniClinic КТ виконується на апараті зі зниженою дозою опромінення. Інтерпретацією результатів займаються кваліфіковані лікарі-рентгенологи. Обстеження дає можливість виявити широкий спектр патологій, що є причиною порушень зору, слуху та координації рухів, головного болю.

Види КТ голови

У нашій клініці проводиться КТ мозку, а також придаткових пазух, скроневих кісток та краніо-орбітальної ділянки. За показаннями призначається скринінг однієї області, двох та більше відділів.

З контрастом

Процедура передбачає внутрішньовенне введення препарату, що містить йод. Контрастуюча речовина затримує рентгенівські промені та забезпечує точну візуалізацію судин та м'яких тканин. Діагностика з використанням контрасту допомагає виявити осередки запалень, злоякісні новоутворення, визначити прохідність судин.

Без контрасту

Стандартна КТ черепа показує зміни та деформації після черепно-мозкових травм, що дозволяє виявити гематоми та внутрішні крововиливи. Обстеження без контрасту коштує дешевше за томографію з контрастом. Звичайне сканування займає близько 5 хвилин, із введенням контрастної речовини - 15-20 хвилин.

Показання та протипоказання до дослідження

Комп'ютерна томографія (кате) головного мозку та черепних кісток призначається для точної постановки діагнозу при:

 • травмі голови, обличчя;
 • частих головних болях;
 • підвищеному кров'яному тиску;
 • порушенні зору та слуху;
 • погіршенні когнітивних здібностей;
 • дезорієнтації у просторі.

Діагностика необхідна перед хірургічними втручаннями, протезуванням зубів, а також для контролю та оцінки ефективності лікування.

Дослідження із застосуванням рентгенівського опромінення є небажаним для жінок у період вагітності та лактації, дітей молодшого віку та проводиться у вкрай поодиноких випадках. Перед випискою направлення лікар оцінює співвідношення потенційної шкоди здоров'ю та цінності результатів обстеження. КТ з контрастом не рекомендується при алергії на йод, нирковій недостатності, ендокринних захворюваннях.

Підготовка до обстеження головного мозку та черепних кісток

За стандартної діагностики підготовка не потрібна. Комп'ютерна томографія з контрастом виконується на порожній шлунок. Останній прийом їжі має бути не раніше ніж за 4 години до відвідування клініки. Пацієнту необхідно попередити лікаря про наявність алергічних реакцій, прийом лікарських препаратів.

Як проходить КТ голови

Безпосередньо перед процедурою необхідно зняти прикраси, що носяться в області, що досліджується. Далі, якщо проводиться відповідний вид дослідження, вводиться речовина, що контрастує. Пацієнт лягає на кушетку томографа і виконує вказівки рентгенолога. Апарат робить серію знімків із об'ємними зображеннями.

Знімки обробляються комп'ютерною програмою, з них складається розшифровка. Зображення на плівці передаються пацієнтові. Електронна версія відправляється на e-mail лікарю.

Результати дослідження

КТ ГМ (головного мозку) та кісток черепа дає можливість діагностувати:

 • черепно-мозкові травми;
 • наявність сторонніх предметів у вусі, носовій порожнини;
 • травми щелепи;
 • доброякісні пухлини та рак мозку;
 • порушення мозкового кровообігу; судинні патології;
 • інсульт;
 • менінгіт, енцефаліт;
 • запальні процеси в порожнині носа, придаткових пазухах, середньому та внутрішньому вусі;
 • крововиливи та гематоми.

Стоматологам діагностика показує анатомічні особливості зубощелепної системи та патологічні відхилення, допомагає скласти індивідуальний план для виправлення прикусу, вирівнювання та протезування зубів.

Обладнання Устаткування для процедури КТ у UniClinic

У нашій клініці КТ черепа та головного мозку виконується за допомогою томографа останнього покоління Siemens SOMATOM go.Up, у якому дозу опромінення знижено на 60%. Генерування до 64 зрізів та висока чіткість зображень дозволяють виявляти хвороби на початковій стадії. Апарат оснащений функцією Guide & GO, що дозволяє виконувати 3D-біопсію пухлин у скопічному режимі.

Ціна на КТ головного мозку та черепа у Запоріжжі

На томографію кісток черепа, КТ головного мозку, вартість з контрастом і без нього вказана на сайті UniClinic. Для уточнення можливого часу візиту та запису на діагностику зв’яжіться з нашим адміністратором по телефону або замовте зворотній дзвінок. 

Знижка 3% назавжди!
на всі послуги UniClinic
Приєднуйся до Viber боту