UniClinic. м. Запоріжжя,
вул. Покровська, 8
Пн-Пт: 08:00 - 20:00
Сб:
08:00 - 16:00
Нд:
08:00 - 14:00

Лікування носової кровотечі

Поліклініка

Фахівці UniClinic надають невідкладну допомогу при епістаксисі, застосовують ефективні лікувальні методи у разі важких та рецидивуючих кровотеч.

дорослі
діти
виїзд додому

Лікування носових кровотеч в Запоріжжі

Спорадичний епістаксис (носові кровотечі) із передньої частини перегородки носа зазвичай не важко зупинити самостійно, в домашніх умовах. Кровотечі із заднього відділу носової перегородки, придаткових пазух та носоглотки вимагають негайного звернення до лікаря. Якщо часто тече кров із носа, необхідно лікування, яке отоларинголог призначає після огляду ЛОР-органів, апаратної та лабораторної діагностики.

Фахівці UniClinic надають невідкладну допомогу при епістаксисі, застосовують ефективні лікувальні методи у разі важких та рецидивуючих кровотеч.

Можливі причини захворювання

Причинами спливу крові із судин носової порожнини, носоглотки та приносових пазух можуть бути:

 • травми (удар, стиск, механічне пошкодження слизової оболонки) та попадання в дихальні шляхи стороннього тіла;
 • підвищення артеріального тиску;
 • аномалії судин та пухлини верхніх дихальних шляхів;
 • запальні процеси – ГРВІ, алергічний риніт, хронічний синусит;
 • сухість слизової оболонки, викликана застосуванням судинозвужувальних крапель та спреїв, гормональних та антибактеріальних препаратів;
 • вдихання наркотиків;
 • інтенсивні фізичні навантаження;
 • висока температура довкілля.

При носових кровотечах від їх причин залежить вибір способів лікування.

Різновиди кровотеч з носа

Залежно від локалізації епістаксис поділяється на:

 • передній та задній;
 • одно- та двосторонній.

За частотою виникнення патологічні стани бувають спорадичними (одноразовими або рідкими),що проявляються, і рецидивуючими, за типом крововтрати — незначними, помірними (менше 200 мл),масивними (понад 200 мл) і профузними (більше 500 мл). Втрати крові, що перевищують 200 мл, особливо небезпечні для здоров'я та вимагають негайного звернення до лікаря. Лікування носових кровотеч в таких випадках може вимагати госпіталізації хворого.

Діагностика та обстеження при носових кровотечах

Коли тече кров з носа лікування та профілактика проводяться після надання першої допомоги та проведення обстеження, яке включає:

 • ендоскопічний огляд;
 • вимірювання артеріального тиску;
 • загальний аналіз крові;
 • коагулограмму.

За показаннями може бути призначена КТ, консультація лікаря-терапевта.

Спосіб лікування

Зупинка крові у нашій клініці здійснюється за допомогою тампонади носа, у тому числі з використанням тампонів Merocel. При рецидивному патологічному стані призначається консервативна терапія. При слабких судинах у носі лікування доповнюється прийомом вітамінів та мікроелементів.

У клініці повного циклу UniClinic працює стаціонарне відділення, в якому оперативно надається медична допомога, пацієнт перебуває під цілодобовим наглядом лікаря. У складних випадках може бути призначене хірургічне втручання.

Ціна лікування носової кровотечі в Запоріжжі

З вартістю консультації отоларинголога, зупинки епістаксису за допомогою тампонади, лабораторної та апаратної діагностики UniClinic ви можете ознайомитись у прайсі на сайті. Для отримання детальної інформації про лікувальні методи та записи на прийом до ЛОРа зв'яжіться з нашим адміністратором в онлайн-чаті, месенджері, по телефону або залиште заявку на зворотний дзвінок.

Знижка 3% назавжди!
на всі послуги UniClinic
Приєднуйся до Viber боту