UniClinic. м. Запоріжжя,
вул. Покровська, 8
Щодня: 08:00 - 20:00

МРТ головного мозку з/без контраста

Діагностика

UniClinic проводить МРТ голови у Запоріжжі на ультрасучасному томографі Siemens MAGNETOM Amira. Німецьке обладнання забезпечує високу інформативність дослідження та дозволяє фахівцям точно встановити діагноз, розробити ефективну тактику лікування.

дорослі
діти
виїзд додому

МРТ голови та головного мозку в Запоріжжі

UniClinic проводить МРТ голови у Запоріжжі на ультрасучасному томографі Siemens MAGNETOM Amira. Німецьке обладнання забезпечує високу інформативність дослідження та дозволяє фахівцям точно встановити діагноз, розробити ефективну тактику лікування.

Переваги методу

МРТ голови — точний та об'єктивний метод діагностики, заснований на явищі магнітного резонансу. Дослідження дозволяє фахівцям отримати пошарові знімки м'яких тканин та кісткових структур у будь-якій проекції під потрібним кутом.

Переваги магнітно-резонансної томографії:

 • Абсолютна безпека для пацієнта. На відміну від рентгенодіагностики та комп'ютерної томографії, магнітно-резонансний сканер не створює іонізуючого випромінювання. Магнітне поле абсолютно нешкідливе для людини, завдяки чому проведення діагностики можливе навіть у новонароджених та вагітних жінок.
 • Високий рівень інформативності. Поява магнітно-резонансної томографії у діагностиці дозволила лікарям якісно оцінювати стан черепно-мозкових тканин та судин головного мозку (ГМ). У фахівців з'явилася можливість достовірно визначати причини хронічного головного болю, порушень кровообігу, ранні стадії онкологічних захворювань та утворення доброякісних пухлин.
 • Можливість розпізнати патологію на доклінічній стадії. Апарати останнього покоління виявляють пухлини розміром менше ніж 1 мм, коли симптоматика ще відсутня. Це дозволяє пацієнтові своєчасно розпочати лікування та підвищує шанси на повне одужання.
 • Можливість встановити точний діагноз за один сеанс, не вдаючись до інших методів обстеження. Це повністю виправдовує ціну МРТ головного мозку.

Показання та протипоказання до обстеження

Під час процедури простежується стан усіх відділів головного мозку, а також мозжечок, базальні ядра, шлуночки, співвідношення сірої та білої речовини та інші структурні показники.

Основні показники для проходження обстеження:

 • запаморочення, мігрені, хронічні головні болі, непритомність;
 • різке зниження зору;
 • дзвін, шум у вухах та слухові галюцинації;
 • порушення координації руху;
 • стрибки артеріального тиску;
 • порушення нюху та смаку;
 • проблеми з пам'яттю (повна чи часткова втрата);
 • плутаність свідомості.

Обстеження дозволяє:

 • діагностувати захворювання на ГМ;
 • виявити патології мозкового кровообігу;
 • виявити доброякісні та злоякісні пухлини, метастази;
 • візуалізувати наслідки травмування.

Абсолютні протипоказання до проходження МРТ - I триместр вагітності, наявність у тілі металовмісних конструкцій, кардіостимулятора.

Дитячий вік може бути обмеженням, тому що для отримання точних знімків пацієнту потрібно довго лежати нерухомо. Якщо лікар приймає рішення на користь МРТ, то процедура може бути виконана під наркозом.

При плануванні МРТ з контрастом пацієнтам із захворюваннями нирок, щитовидної залози, цукровим діабетом потрібна попередня консультація профільного фахівця. При необхідності він призначить лабораторні аналізи (для оцінки стану нирок),скоригує дозування препаратів, що приймаються.

Підготовка до проведення МРТ голови та головного мозку

МРТ головного мозку в Запоріжжі в UniClinic виконується за напрямом лікаря. Процедура, що виконується без контрасту, не вимагає спеціальної підготовки та може бути проведена в день звернення.

Якщо обстеження передбачає введення контрасту, приходити до клініки потрібно на порожній шлунок. Також слід взяти з собою результати діагностики, проведеної раніше.

Приходити на процедуру бажано без прикрас та в одязі без металевих елементів. В іншому випадку їх доведеться зняти безпосередньо перед обстеженням.
Зверніть увагу: ціна МРТ голови та головного мозку, зазначена у прайсі, не включає вартість контрасту.

Як відбувається процедура

Спочатку лікар-радіолог розповідає про перебіг дослідження та правила поведінки. Після пацієнта укладають на стіл та вводять контраст (при необхідності). Потім стіл засувають у магнітну капсулу та починають сканування.

Скільки часу робиться МРТ голови та головного мозку? Зазвичай дослідження однієї області без контрасту триває від 15 до 25 хвилин; з контрастом - 20-35 хвилин. Залежно від обсягу дослідження та фізичного стану пацієнта час може бути збільшений до 60-90 хвилин.

Розшифровкою отриманих знімків UniClinic займаються лікарі-радіологи з великим практичним досвідом. Цей процес потребує часу (до доби). Тому після проходження МРТ голови та головного мозку наші пацієнти можуть отримати результати не лише особисто, а й електронною поштою. Коли точно буде готове розшифрування, вам повідомить наш консультант після проведення обстеження.

Результати дослідження

Магнітно-резонансна томографія дозволяє виявити:

 • злоякісні пухлини ГМ, наявність метастазів та ділянку їх поширення;
 • доброякісні новоутворення;
 • інфекційні та запальні захворювання ГМ;
 • захворювання ЦНС;
 • аневризми;
 • токсичні енцефалопатії;
 • інсульт;
 • аномалії розвитку головного мозку;
 • кавернозні ангіоми.

МРТ судин головного мозку у Запоріжжі дозволить виявити порушення кровообігу та оцінити стан артерій.
Також магнітно-резонансна томографія призначається вузькими фахівцями з метою оцінки результатів лікування новоутворень та хірургічних втручань.

Обладнання для процедури МРТ голови в UniClinic

У нашій клініці дослідження проводиться на томографі Magnetom Amira німецького виробника Siemens. Сканер останнього покоління забезпечує високу точність діагностики та якості знімків. Низький рівень шуму та скорочений час дослідження робить процедуру комфортною для пацієнта.

Високопольна система з напруженістю магнітного поля в 1,5 Тл дозволяє виявляти гострі та підгострі осередки ішемії та встановлювати термін їх давності. Вбудований клінічний пакет Neuro Suite, розроблений спеціально для візуалізації відділів голови, дає можливість лікареві-радіологу вивчити навіть такі дрібні анатомічні структури, як черепно-мозкові нерви.

Ціна на МРТ голови та головного мозку у Запоріжжі

Дізнатись, коли можна зробити МРТ голови та головного мозку, ціну процедури ви завжди можете у наших консультантів. Телефонуйте за вказаним на сайті номером або замовте дзвінок, заповнивши форму зворотнього зв'язку. 

до 3% твоя особиста знижка!
Приєднуйся до Viber боту
Отримуй при кожному візиті!