UniClinic. м. Запоріжжя,
вул. Покровська, 8
Щодня: 08:00 - 20:00

МРТ хребта

Діагностика

UniClinic проводить МРТ хребта на ультрасучасному сканері Magnetom Amira від Siemens.

Метод є одним з найбільш інформативних та одночасно безпечним для пацієнта, і дозволяє встановити точний діагноз за один сеанс.

дорослі
діти
виїзд додому

МРТ хребта з функціональними пробами у Запоріжжі

UniClinic проводить МРТ хребта на ультрасучасному сканері Magnetom Amira від Siemens. Метод є одним з найбільш інформативних та одночасно безпечним для пацієнта, і дозволяє встановити точний діагноз за один сеанс.

Які зони хребта досліджує МРТ

Магнітно-резонансна томографія хребта може проводитись окремо для кожного з відділів:

 • шийного - для оцінки стану хребетних артерій, що забезпечують кровопостачання стовбура мозку, мозжечка і потиличних часток;
 • грудного - для визначення стану спинного мозку, нервових корінців, хребців та їх з'єднання в ділянці міжхребцевих дисків та суглобів;
 • попереково-крижового — для візуалізації кісток, проекцій зрізів хрящів, зв'язок і м'язів, стану близько розташованих нервів і судин.

Поряд із обстеженням певного відділу, у нашій клініці ви можете пройти комплексне МРТ хребта.

Як доповнення до обстеження лікарями-рентгенологами використовуються функціональні проби - виконання знімків при згинанні та розгинанні певних ділянок хребта. На відміну від рентгенівського обстеження, яке також використовує такий метод і візуалізує лише кісткові структури, магнітно-резонансна томографія дозволяє також оцінити стан хрящової та нервової тканини.

Показання та протипоказання до процедури

Обстеження призначається при:

 • травмі хребта;
 • вроджених аномаліях розвитку;
 • запальних захворюваннях (остеомієліт, дисцит, спондиліт);
 • підозрі на розвиток дегенеративних процесів (протрузії, остеохондроз, спондилоартроз);
 • підозрі на наявність доброякісних та злоякісних новоутворень, метастазів.

До прямих протипоказань до процедури відносяться I триместр вагітності та наявність металевих конструкцій у тілі, включаючи зубні протези, кардіостимулятори, кліпси тощо.

Підготовка до магнітно-резонансної томографії хребта

МРТ спини в UniClinic, Запоріжжя проводиться за попереднім записом та не вимагає спеціальної підготовки. Людям, схильним до підвищеної тривожності, рекомендується напередодні відмовитися від прийому алкогольних і кофеїновмісних напоїв, за необхідності прийняти седативні засоби.

Вибираючи одяг для проходження процедури, краще віддати перевагу бавовняним виробам вільного крою без металевої фурнітури.

Як відбувається процедура

Пацієнту необхідно прийти на 10–15 хвилин раніше за призначений час, щоб заповнити анкету та вислухати правила поведінки під час обстеження. Процедура проводиться у горизонтальному положенні на пересувному столі. Стіл переміщається в магнітну капсулу та починається сканування. У ході процедури лікар може попросити пацієнта зігнути або розігнути шию, груди, поперек.

Якщо обстежується один відділ хребта, МРТ триватиме 15-20 хвилин. Комплексна діагностика всіх відділів може тривати близько години.

Висновок та розшифровку результатів пацієнт може отримати особисто або електронною поштою. Коли саме буде готовий висновок, повідомить консультант UniClinic після процедури.

Результати дослідження

Магнітно-резонансна томографія дозволяє:

 • оцінити наслідки отриманих ушкоджень та травм;
 • виявити вроджені аномалії у розвитку хребетного стовпа чи спинного мозку;
 • діагностувати дегенеративні та запальні захворювання хребта;
 • підтвердити чи спростувати доцільність проведення операції;
 • оцінити ефективність проведеного лікування;
 • виявити доброякісні, злоякісні новоутворення, метастази.

За допомогою функціональних проб лікар-рентгенолог може визначити:

 • величину усунення хребців;
 • задні протрузії та грижі дисків;
 • вузькість хребетного каналу;
 • вираженість гіпертрофії зв'язок та спондилоартрозу;
 • рівень компресії спинного мозку та корінців.

Де пройти МРТ хребта у Запоріжжі

Якісна діагностика - це поєднання сучасного обладнання та великий практичний досвід лікаря-радіолога. Всім умовам відповідає UniClinic – медична установа нового покоління.

Щоб дізнатися вартість МРТ хребта та записатися на обстеження, телефонуйте або заповнюйте форму зворотного зв'язку на сайті.

Обладнання для томографії спини в UniClinic

Для проведення магнітно-резонансної томографії хребта у нашій клініці встановлено сканер німецького бренду Siemens MAGNETOM Amira. Пристрій має вбудовану програму Neuro Suite, спеціально розроблену для вивчення хребта, що дозволяє достовірно оцінити стан усіх його анатомічних структур без винятку. Комфорт пацієнту забезпечують розширений стіл сканера та знижений рівень шуму під час роботи.

Ціна МРТ хребта у Запоріжжі

Вартість процедури залежить від обсягу дослідження. Детальніше дізнатись, коли можна зробити МРТ хребта у Запоріжжі, ціну сканування конкретної зони ви можете за телефоном, вказаним на сайті.

до 3% твоя особиста знижка!
Приєднуйся до Viber боту
Отримуй при кожному візиті!