UniClinic. м. Запоріжжя,
вул. Покровська, 8
Щодня: 08:00 - 20:00

МРТ тазової області

Діагностика

Фахівці UniClinic проводять обстеження тазової області та органів малого тазу, використовуючи високоінформативний та безпечний метод діагностики – магнітно-резонансну томографію. МРТ малого тазу у Запоріжжі виконується на сканері останнього покоління Siemens MAGNETOM Amira.

дорослі
діти
виїзд додому

МРТ тазової області та органів малого тазу в Запоріжжі

Фахівці UniClinic проводять обстеження тазової області та органів малого тазу, використовуючи високоінформативний та безпечний метод діагностики – магнітно-резонансну томографію. МРТ малого тазу у Запоріжжі виконується на сканері останнього покоління Siemens MAGNETOM Amira.

Які органи обстежуються під час процедури

Тазова область — анатомічний простір, обмежений кістками таза і включає сечовий міхур, пряму кишку, м'які тканини, лімфатичні вузли та внутрішні статеві органи:

 • у чоловіків - яєчка та їх придатки, сім'явивідна протока, насіннєва бульбашка і канатик, передміхурова і бульбоуретральна залози;
 • у жінок – матка, фалопієві труби, яєчники.

Крім оцінки стану внутрішніх органів, МРТ малого таза дозволяє візуалізувати кістково-м'язову систему цієї області.

Так, для оцінки стану клубової, сідничної, лобкової кістки, симфізу, куприка та кульшових суглобів проводять МРТ кісток малого таза. Виявити зміни нижніх відділів хребта, нервових структур, кровоносних судин, м'язової та кістково-суглобової систем тазу допомагає МРТ тазового кільця.

Загальні показання та протипоказання до проходження МРТ тазової області

Магнітно-резонансна томографія призначається у таких випадках:

 • для встановлення справжньої причини болю в тазовій ділянці, нижній частині спини, куприка, крижів;
 • при підозрі на наявність доброякісних чи злоякісних пухлин, метастазів;
 • для виявлення деформацій тазу (вроджених та набутих);
 • після травмування органів тазу чи перелому тазових кісток;
 • за підозри на розвиток дегенеративно-дистрофічних захворювань;
 • для діагностики уражень суглобів, нервових волокон, м'язів та міжм'язових просторів запального, травматичного, деструктивного характеру.

Прямі протипоказання до проведення МРТ тазу — наявність в організмі конструкцій, що містять метал, та I триместр вагітності.

Якщо діагностика проводиться з введенням контрасту, людям із захворюваннями нирок потрібна попередня консультація з лікарем. Фахівець призначить аналізи, щоб переконатися у безпеці введення речовини.

Особливості підготовки до обстеження

Підготовка до МРТ тазового відділу розпочинається за 2 дні до процедури. Пацієнту необхідно відмовитися від грубої їжі, що викликає підвищене газоутворення. Додатково рекомендується приймати активоване вугілля або еспумізан, а за годину до початку дослідження – но-шпу.

Процедура проводиться на порожній шлунок або не раніше, ніж через 4-6 годин після останнього прийому їжі.

Жінкам МРТ тазового дна рекомендується робити на 7-12 день менструального циклу, що дозволить отримати найдостовірніші результати.

Що покаже магнітно-резонансна томографія тазового відділу

МРТ органів малого тазу у Запоріжжі проводиться за направленням лікаря, щоб встановити, підтвердити чи виключити попередній діагноз, призначити ефективне терапевтичне чи хірургічне лікування, і навіть провести його контроль.

Обстеження дозволяє виявити:

 • аномальний розвиток органів;
 • ушкодження зв'язок;
 • судинні патології;
 • наявність вільної рідини та крововиливу;
 • доброякісні (хондроми, остеохондроми) та злоякісні (остеосаркоми) пухлини;
 • дефекти скелета в області крижів та попереку.

Переваги проведення МРТ в UniClinic

UniClinic – медичний заклад нового покоління. Особливу увагу ми приділяємо добору обладнання, використовуючи передові технології діагностики захворювань. Це дозволяє нашим фахівцям виявляти патології навіть на доклінічній стадії, підвищуючи шанси на одужання та збереження здоров'я пацієнтів.

Сучасне обладнання в UniClinic

МРТ малого таза у Запоріжжі виконується на сканері німецького виробника MAGNETOM Amira. У томографі Siemens передбачено спеціалізований клінічний пакет (Body Suite) для дослідження тазової області. Він включає надшвидкі двовимірні і тривимірні протоколи високої роздільної здатності, що дозволяють отримати знімки виняткової чіткості. Причому немає значення, проводиться обстеження при затримці дихання чи довільному диханні пацієнта.

Ціна МРТ тазової області у Запоріжжі

Вартість діагностики безпосередньо залежить від обсягу дослідження та необхідності запровадження контрасту. Щоб дізнатися, скільки часу триватиме МРТ малого таза, точну ціну, варіанти отримання розшифровки дослідження — телефонуйте нашим консультантам або замовте зворотній дзвінок на сайті.

до 3% твоя особиста знижка!
Приєднуйся до Viber боту
Отримуй при кожному візиті!