UniClinic. м. Запоріжжя,
вул. Покровська, 8
Пн-Пт: 08:00 - 20:00
Сб:
08:00 - 16:00
Нд:
08:00 - 14:00

Операції при пілонідальній хворобі

Стаціонар

Хірургічне відділення UniClinic проводить ряд проктологічних операцій, включаючи висічення куприкового ходу. Метод втручання підбирається з урахуванням індивідуальних показників здоров'я пацієнта, що забезпечує ефективність процедури.

дорослі
діти
виїзд додому

Операція з видалення епітеліального куприкового ходу в Запоріжжі. Лікування пілонідальної хвороби

Хірургічне відділення UniClinic проводить ряд проктологічних операцій, включаючи висічення куприкового ходу. Метод втручання підбирається з урахуванням індивідуальних показників здоров'я пацієнта, що забезпечує ефективність процедури.

Симптоми та діагностика пілонідальної хвороби

Пілонідальна хвороба або епітеліальний куприковий хід, операція на якому - єдиний спосіб результативного лікування, є вузьким каналом у міжягодичній складці, утворений через дефект шкірного покриву і підшкірної клітковини. В останній утворюються кілька отворів із волосяними стрижнями, що призводить до появи кісти та свищевого ходу.

Патологія найчастіше носить вроджений характер, але на ранніх етапах розвитку хвороби кіста куприка не завдає пацієнту незручностей. Зазвичай перші симптоми виявляються вже у дорослому віці. Консультація лікаря необхідна при таких проявах:

 • свербіж, виділення та тупий біль, який посилюється в сидячому положенні;
 • набряклість, почервоніння, відчуття розпирання;
 • підвищення температури тіла, утворення гнійників та свищів.

Діагностику проводить лікар-проктолог, який приймає рішення про видалення свища на куприку після огляду та пальцевого дослідження прямої кишки. У запущених випадках, коли вже сформувалися довгі розгалужені ходи, проводять ректороманоскопію, зондування, УЗД або МРТ, щоб визначити глибину і місце локалізації кісти.

Показання до хірургічного лікування ЕКХ

Оперативне втручання доцільно на першій, другій та третій стадії хвороби, коли діагностують:

 • неускладнений ЕКХ, щоб усунути естетичний дефект міжягодичной лінії;
 • гострий ЕКХ з ознаками запалення та абсцесу;
 • хронічний ЕКХ з наявністю рецидивуючого абсцесу та гнійних свищів.

Епітеліальний куприковий хід, висічення якого проведено невчасно, як і самолікування, загрожує серйозними ускладненнями аж до ураження суміжних органів (промежини, мошонки, пахових складок, передньої стінки черевної порожнини).

Протипоказання до операції

Абсолютних протипоказань до оперативного втручання немає. Будь-які інфекційні захворювання, запальні процеси, більш загрозливі для життя, а також загострення хронічних захворювань є приводом для перенесення операції до одужання та ремісії.

Хід операції

На послідовність видалення куприкової кісти та ціну процедури впливає обраний метод оперативного втручання, який може бути одноетапним та двоетапним:

 • Висічення з ушиванням рани наглухо. Рекомендується при неускладненій формі куприкової кісти, видалення якої відбувається за допомогою двох розрізів і подальшим вилученням усіх свищів єдиним блоком разом з підшкірною клітковиною. Завершується операція ушиванням рани наглухо.
 • Вилучення кісти з марсупілізацією. Ефективно при гострій стадії хвороби, коли необхідно усунути запалення. Свищі, так само, як і в першому способі, січуть разом із підшкірною клітковиною, але краї рани підшивають до поверхні крижів.
 • Двоетапне висічення куприкового ходу. Виконується при хронічній формі і є двома послідовними оперативними втручаннями. Перше - розтин кісти та її спорожнення від гною. Друга операція проводиться через тиждень і передбачає безпосереднє висічення кісти. При цьому рана не зашивається, а гоїться самостійно.

Особливості реабілітаційного періоду

Незалежно від того, яким способом проведено висічення ЕКХ, період відновлення після операції має бути пройдений під лікарським контролем із виконанням пацієнтом наступних рекомендацій:

 • постільний режим протягом 2-3 днів після втручання;
 • обмеження фізичних навантажень до повного загоєння рани.

Також заборонено спати на спині тиждень після операції та сидіти протягом 10 днів. До звичного способу життя пацієнти зазвичай повертаються приблизно за місяць.

Вартість висічення епітеліального копчикового ходу в Запоріжжі

Щоб дізнатися детальніше про методи діагностики пілонідальної кісти, показання до операції, ціни на оперативне втручання та перебування в стаціонарі UniClinic, зв'яжіться з нашими консультантами.

Чому варто звернутися до UniClinic

Наша клініка - універсальна медустанова повного циклу, де ви можете:

 • отримати консультацію кваліфікованого лікаря;
 • пройти повну діагностику;
 • виконати операцію з видалення куприкової кісти;
 • перебувати під наглядом лікаря під час реабілітації.

Палати, в яких ви перебуватимете до та після оперативного втручання, можете побачити на фото на сторінках сайту.

Знижка 3% назавжди!
на всі послуги UniClinic
Приєднуйся до Viber боту