UniClinic. м. Запоріжжя,
вул. Покровська, 8
Щодня: 08:00 - 20:00

Платизмопластика: пластична операція з підтяжки шиї

Хірургічний стаціонар

Область шиї однією із перших виказує ознаки старіння через особливу будову свого основного м’язу - платизми. Існує рішення - платизмопластика - хірургічна корекція, завдяки якій помолодшає не тільки шия, а й все обличчя.

дорослі
діти
виїзд додому

Що таке платизмопластика?

Ознаки старіння в зовнішності можуть проявлятися по-різному, але саме шия, з її ніжною шкірою, однією з найперших починає виявляти наступ вікових змін. Втрата контуру, поява другого підборіддя, обвисання шкіри шиї одразу візуально додають зайвих років. Ця ділянка складно піддається корекції за допомогою косметичних засобів і процедур через особливості основного м’яза шиї - платизми.

 

Платизма - найширший мімічний м’яз, який віялоподібно вистилає передню і передньо-бокову поверхню шиї і зони декольте. Платизма розташована безпосередньо під шкірою, майже позбавлена жирового прошарку і не кріпиться до кісток. Цей тонкий м’яз не приймає участі в рухах голови і шиї, але реагує на емоційні прояви. Не дивлячись на свою тендітність, він є своєрідним каркасом, який підтримує обличчя. Через свою особливу будову платизма з віком втрачає тонус і еластичність і починає тягнути донизу нижню його третину.

 

Виправити ситуацію може платизмопластика - операція з підтяжки шиї. Завдяки хірургічній корекції платизми усувається провисання шкіри і м’язів, створюється більш підтягнутий контур обличчя, коригується кут між шиєю і підборіддям.

Методи підтяжки шиї

Підтримка належного вигляду шиї є предметом турбот виробників косметичних засобів, апаратної та професійної косметології. Всі ці методи підтяжки шиї дають свій результат при регулярному і постійному їх застосуванні, починаючи з досить молодого віку. Але прибрати вікові зміни, що вже настали, суттєво поліпшити зовнішній вигляд шиї і нижньої третини обличчя, його контурів під силу тільки пластичній хірургії.

До хірургічних методів підтяжки шиї відносять:

 • класичну підтяжку шиї, при якій через розрізи за вухами підтягується і фіксується платизма, видаляється зайва шкіра і жирові пакети
 • ліпосакцію шиї - процедуру видалення надлишкового жиру з області підборіддя і шиї через невеликі розрізи
 • платизмопластику - ця операція фокусується на підтяжці і корекції саме платизми, проводиться в комбінації з видаленням зайвої шкіри і надлишкових жирових відкладень

 

Платизмопластика має деякі переваги перед іншими хірургічними методами пластики шиї: 

 • дозволяє усунути вертикальні смуги і зморшки на шиї, що не під силу іншим методам
 • дозволяє значно покращити контур підборіддя, усунути значне провисання шкіри, відтворити природний вигляд шиї без значного натягнення шкіри
 • успішно поєднується з іншими методами, наприклад, з ліпосакцією, що дає кращі результати корекції
 • забезпечує довготривалий ефект від операції, покращуючи вигляд шиї і нижньої частини обличчя на багато років
 • залишає менш помітні рубці порівняно з іншими методами

Показання до платизмопластики:

Вікові зміни в області шиї і нижньої частини обличчя, які не піддаються корекції іншими, неінвазивними методами:

 • втрата тонусу шкіри, обвислість тканин, ефект “індичої” шиї
 • друге підборіддя, втрата чіткого контуру нижньої частини обличчя, надлишкові жирові відкладення в області шиї
 • вертикальні складки, поперечні зморшки (“кільця Венери”)

Протипоказання до платизмопластики

Платизмопластика - це хірургічне втручання, тому має протипоказання, загальноприйняті в хірургії:

 • серцево-судинні захворювання, діабет в некомпенсованому стані
 • проблеми із згортанням крові
 • онкологічні захворювання в гострій стадії
 • інфекція, запалення в області шиї і підборіддя

Підготовка до пластики шиї

Перш за все - консультація кваліфікованого пластичного хірурга. Лікар вивчить медичну історію пацієнта, проведе первинний огляд, можливо, призначить лабораторні аналізи і додаткове обстеження у інших спеціалістів. Приймаючи рішення щодо майбутнього хірургічного втручання, лікар проводить з пацієнтом обговорення плану операції, очікуваного ефекту, періоду відновлення і реабілітації. 

За 2 тижні до операції пацієнту слід відмовитися від вживання алкоголю, прийому ліків, що розріджують кров. 
Безпосередньо перед хірургічним втручанням, за 6 годин до нього, слід відмовитись від вживання їжі і напоїв. 

Як виконується операція з пластики шиї?

Платизмопластика виконується під загальною анестезією або місцевою анестезією із седацією.
Хірург наносить розмітку запланованої корекції, обробляє антисептиком шкіру,  робить невеликі розрізи за вушними раковинами і під підборіддям, через які і відбувається подальша корекція. Надалі проводиться підтяжка платізми і фіксація м’яза в новому положенні. Проводиться видалення надлишкових жирових відкладень і шкіри, формується чіткий контур нижньої частини обличчя. На розрізи накладаються косметичні шви, які закриваються стерильною пов’язкою. 

Реабілітація після платизмопластики

Як і будь-яке хірургічне втручання, платизмопластика потребує періоду реабілітації, який є важливим етапом для забезпечення оптимальних результатів операції і мінімізації можливих ускладнень. 
Післяопераційне відновлення триває декілька тижнів. За 1-2 тижні можна повернутись до звичайного ритму життя, але на цей час слід утриматись від фізичних навантажень і виконувати рекомендації лікаря. Протягом усього цього періоду час від часу пацієнт відвідує хірурга для моніторингу свого стану і запобігання можливим ускладненням після операції.  

Переваги підтяжки шиї в UniClinic

Результативність операції з пластики шиї переважно залежить від майстерності і фаховості пластичного хірургу, який її проводить. В нашій Клініці майбутнього UniClinic практикує висококваліфікований спеціаліст, який має значний досвід в успішному проведенні таких корекцій. Це лікарка-хірургиня вищої категорії, лікарка пластичної хірургії Овчатова Ірина Георгіївна. Докторка спеціалізується на корекції вікових змін, стажувалась в провідних клініках Європи і Америки, застосовує найсучасніші техніки естетичної хірургії. Має 20-річний досвід практичної роботи хірурга, провела більше 1000 пластичних операцій. 

Ціна платизмопластики

Ціна платизмопластики залежить від її обсягу та анатомічних і фізіологічних особливостей пацієнта. Більш конкретно стає зрозуміло після попередньої консультації пластичного хірурга. Записатись на прийом можливо кількома способами:

 • зателефонувавши за номером 9-103 (безкоштовно з мобвльних)
 • залишивши заявку в електронній формі безпосередньо на сайті
 • зв’язавшись з адміністратором Клініки за допомогою месенджера

Поширені питання

 • Чи видно шрами після підтяжки шиї?

Завдяки розташуванню швів, шрами після підтяжки шиї малопомітні одразу після операції. Згодом вони світлішають і стають ледве помітними. Для уникнення забарвлення швів, їх слід захищати від впливу сонячного світла, використовуючи креми із сонцезахисним фільтром. 

 • Який ефект від хірургічної підтяжки шиї?

Платизму називають “м’язом молодості”, її корекція робить молодшою не тільки шию, але й все обличчя: нижній контур стає чітким, піднімаються куточки губ, покращується його загальний зовнішній вигляд.

до 3% твоя особиста знижка!
Приєднуйся до Viber боту
Отримуй при кожному візиті!