UniClinic. м. Запоріжжя,
вул. Покровська, 8
Пн-Пт: 08:00 - 20:00
Сб:
08:00 - 16:00
Нд:
08:00 - 14:00

Проба Руф`є

Поліклініка

Багатопрофільна клініка UniClinic пропонує пройти тест Руф'є у Запоріжжі.

Ми проведемо навантажувальні випробування в найкоротші терміни та надамо необхідну довідку.

дорослі
діти
виїзд додому

Проба Руф’є в Запоріжжі

Проба Руф’є — спеціальний тест, який визначає працездатність серця за нетривалих, але інтенсивних фізичних навантажень. Метод застосовується з метою оцінки стану спортсменів, а також дітей і підлітків при прийомі до школи, щоб можна було правильно визначити групу здоров'я: основну, підготовчу, спеціальну.

Багатопрофільна клініка UniClinic пропонує пройти тест Руф'є у Запоріжжі. Ми проведемо навантажувальні випробування в найкоротші терміни та надамо необхідну довідку.

Показання та протипоказання

Пробу обов'язково проводити дітям та дорослим, які займаються професійним спортом або вступають до спортивних клубів, секцій. Тест дозволяє визначити, наскільки треноване серце у людини. Багато серцевих захворювань проходять у прихованій формі, тому, щоб не наражати життя і здоров'я на небезпеку, варто пройти дослідження.

У жодному разі не можна проводити тест людям із захворюваннями опорно-рухового апарату, а також тим, у кого діагностували хронічну серцеву недостатність.

Як проводиться проба Руф'є

Процедура відбувається наступним чином:

 1. Людина, яка проходить тест, 5 хвилин спокійно лежить.
 2. Протягом 15 секунд їй вимірюють пульс.
 3. Потім виконується 30 присідань за 45 секунд.
 4. Знову протягом 15 секунд вимірюється пульс.
 5. Виміри повторюються після періоду відновлення дихання.
 6. За спеціальною формулою розраховується індекс Руф’є.

Що може впливати на результати методу

На підсумкове значення може вплинути перенесений стрес, серйозне фізичне навантаження напередодні випробування, надлишок ваги, деякі хронічні захворювання. Дорослим перед проведенням проби Руф'є для отримання довідки не варто пити алкоголь за 1-2 дні до тесту. Дітям слід добре виспатися, уникати сильного хвилювання.

Результати

Результат розрахунків під час проведення тесту — коефіцієнт від 0 до 15. Отримана цифра відображає працездатність серця:

 • 0–3 — відмінна;
 • 4–6 — хороша;
 • 7–9 — задовільна;
 • 10–14 — погана;
 • 15 і вище — дуже погана.

З відмінними та хорошими показниками можна займатися спортом без обмежень. З задовільними показниками дитину переводять до підготовчої групи, з поганими — до спеціальної. Індекс 15 і вище – привід записатися на УЗД серця та відвідати кардіолога.

Медична довідка до школи

З 2009 року довідка з результатами випробування Руф’є є обов'язковою для дітей під час вступу до школи. Вона входить і до щорічного медичного огляду перед початком навчального року. Тест допомагає визначити групу здоров'я дитини, щоб заняття фізкультурою враховували її здатність витримувати фізичні навантаження.​

Вартість проби Руф'є у Запоріжжі в UniClinic

Щоб дізнатися вартість тесту на фізичні навантаження, ознайомтеся з прайсом на сайті клініки. Також нам можна зателефонувати або замовити зворотний дзвінок. З вами зв'яжеться консультант, розповість про актуальні розцінки та запише на зручний час. Щоб поставити запитання, скористайтеся онлайн-чатом на сторінці.

Знижка 3% назавжди!
на всі послуги UniClinic
Приєднуйся до Viber боту