UniClinic. м. Запоріжжя,
вул. Покровська, 8
Щодня: 08:00 - 20:00

Профілактичне щеплення дітей та дорослих (вакцинація)

Проведення безпечної вакцинації вимагає відповідального відношення медичного персоналу.

В UniClinic здійснюється щеплення дітей та дорослих за попереднім призначенням лікаря. Ми працюємо тільки з найкращими вакцинами з перевіреною ефективністю.

Маніпуляції з вакцинації проводяться високопрофесійними медичними сестрами з відповідними навичками, в т.ч. безпосередньо для дитячих процедур.

дорослі
діти
виїзд додому
Loading...

Профілактичні щеплення для дорослих і дітей в Запоріжжі

Що таке профілактичне щеплення

Профілактичні щеплення (вакцинація) - це введення в організм ослаблених, інактивованих збудників інфекцій або продуктів їх життєдіяльності, що стимулює імунну систему до вироблення антитіл. Процедура здійснюється з метою створення імунітету до певних захворювань, які викликаються бактеріями і вірусами, що дозволяє захистити людину від можливого інфікування.

Чому важливі профілактичні щеплення

Завдяки вакцинації, організмом виробляються механізми захисту від інфекції. Існують і інші переваги проведення профілактичних щеплень:

  • зниження ризику виникнення ускладнень - щеплення допомагають запобігти серйозним ускладненням внаслідок інфекційного захворювання
  • зменшення витрат на лікування - імунізація обходиться значно дешевше, ніж лікування інфекції
  • попередження епідемій - проведення профілактичних щеплень дозволяє уникати спалахів інфекційних захворювань
  • створення колективного імунітету - вакцинація більшості населення знижує ризик поширення інфекцій, захищаючи тих, хто не може бути щеплений через медичні протипоказання

В UniClinic здійснюють прийом, призначають профілактичні щеплення і дають направлення на вакцинацію високопрофесійні спеціалісти.

Це лікарі-терапевти:

А також лікарі-педіатри:

З лікаркою-педіатром Асєєвою К.Ю. і лікаркою-терапевтом Онищенко А.С. можливо укласти декларацію згідно Договору із НСЗУ.

Щеплення для дорослих, рекомендовані профілактичні вакцини для дорослих

Основою захисту суспільства від інфекційних загроз є профілактичні щеплення для дітей. Але доросле населення також може потребувати вакцинації, наприклад:

  • Щорічне щеплення від грипу. Особливо важливо потурбуватися про свій імунітет літнім особам, медичним працівникам і людям, що мають хронічні патології.
  • Вакцинація та бустерні дози для попередження важких форм захворювання на COVID-19.
  • Ревакцинація кожні 10 років проти дифтерії, правця і кашлюка. Запобігає зниженню імунітету з часом (Гексаксим/Hexaxim, комбінована вакцина Бустрикс Поліо).
  • Вакцинація проти пневмокока. Переважно рекомендована людям, які мають слабкий імунітет внаслідок поважного віку і хронічних захворювань (Превенар 13/PREVENAR).
  • Щеплення від гепатиту А і В. Особливо особам, які перебувають в безпосередньому контакті з хворими людьми - членам сім’ї, медичним працівникам (Хаврикс 720 - гепатит А).
  • Вакцинація проти папіломавірусу. Рекомендована жінкам і чоловікам для попередження неопластичних патологій статевих органів і анального каналу (Гардасил).

Щеплення для дітей

Профілактичні щеплення дорослих важливі, але загалом колективний імунітет суспільства формує належна вакцинація в дитячому віці. Імунізація дітей спрямована на захист від основних інфекційних захворювань. Вона  проводиться відповідно до національного календаря профілактичних щеплень, що постійно оновлюється і затверджується відповідними наказами Міністерства охорони здоров’я України. У разі необхідності або при епідемічній ситуації можливі додаткові вакцинації.

Календар профілактичних щеплень, основні вакцини для дітей

Поточний графік профілактичних щеплень дітей виглядає наступним чином:

  • кір, епідемічний паротит, краснуха, (КПК) - початкова вакцинація відбувається в перші 12 місяців життя дитини, в 6 років проводиться ревакцинація
  • гепатит В - перше щеплення робиться при народженні малюка, надалі здійснюється послідовна ревакцинація в ранньому віці, яка відбувається в кілька етапів
  • поліомієліт - вакцинація проводиться з перших місяців життя, здійснюється в декілька кроків
  • кашлюк, дифтерія, правець - кілька доз на першому році життя та ревакцинація у молодшому шкільному віці (АКДП, Інфанрікс ІПВ /ХІБ, комбінована вакцина Бустрикс Поліо) 
  • гемофільна інфекція типу b (Hib) - щеплення захищає від важких інфекцій, таких як менінгіт та пневмонія, починається з 2-місячного віку (Німенрикс) 
  • ротавірусна інфекція (інфекційна діарея) - вакцина призначена для імунізації дітей у віці від 6 до 32 тижнів, щеплення відбувається у кілька етапів (Ротатек/Rotateq) 
  • пневмокок - вакцинація здійснюється для захисту від бактеріальних інфекцій, таких як пневмонія, менінгіт, проводиться за різними схемами в 2 і в 3 етапи в залежності від віку малюка, починаючи з 6 тижнів від народження (Превенар 13 / PREVENAR)

Зміни в графіку профілактичних щеплень можливі, у разі неготовності організму дитини до імунізації внаслідок перенесених інфекційних і запальних захворювань напередодні вакцинації.
Також, існують деякі стани і захворювання, які потребують індивідуального підходу до імунізації. Для таких дітей, з метою найкращого результату і уникнення ускладнень від вакцинації, фахівцем розробляються спеціальні плани профілактичних щеплень.

В сучасній багатопрофільній клініці UniClinic працює досвідчений дитячий лікар-імунолог першої категорії Кряжев Олександр Володимирович. Лікар здійснює консультативний  прийом, проводить аналіз показників імунограм, складає індивідуальний графік вакцинації з урахуванням особливостей кожної дитини. Будучи кандидатом медичних наук, членом профільних асоціацій державного рівня, Олександр Володимирович продовжує поглиблювати свої професійні знання. В своїй роботі керується найсучаснішими протоколами призначення профілактичних щеплень дітям. 

Як проходить профілактичне щеплення

Проведення профілактичного щеплення потребує професійного і відповідального ставлення до маніпуляції. Зазвичай його здійснюють в медичних закладах, де забезпечено дотримання всіх санітарно-гігієнічних норм. Вакцинация проводиться кваліфікованим персоналом із застосуванням належних заходів максимальної безпеки для пацієнта.

Підготовка до щеплення

Проведенню маніпуляції передує консультація лікаря, який перевіряє загальний стан здоров’я пацієнта, відсутність ознак гострих захворювань на момент щеплення - підвищеної температури, симптомів застуди чи інших проявів інфекції.
Пацієнту (або батькам дитини) необхідно принести карту попередніх вакцинацій. У разі алергічних реакцій в минулому, слід повідомити про це лікаря, він має впевнитися у відсутності алергії на компоненти вакцини. Фахівець повинен ознайомитись із переліком постійних ліків пацієнта, він може рекомендувати відмовитись від прийому тих, які впливають на імунну систему.
Прийнявши позитивне рішення, спеціаліст видає пацієнту направлення на профілактичне щеплення.

Процес вакцинації

Перед безпосереднім введенням вакцини медичний працівник має впевнитися у відсутності ознак гострої інфекції у пацієнта. Ще раз уточнюється питання можливих алергічних реакцій.
Місце ін’єкції - зазвичай це плече або стегно - обробляється антисептиком. В залежності від виду, вакцина вводиться внутрішньом’язово або підшкірно. Деякі вакцини застосовують перорально.

Протягом якогось часу (15-30 хвилин) пацієнт залишається під медичним наглядом для контролю можливих небажаних реакцій на щеплення.
Інформація про імунізацію вноситься в карту вакцинацій або амбулаторну карту пацієнта.  

Переваги профілактичних щеплень в UniClinic

Профілактичні щеплення та методи їх виконання в багатопрофільному медичному закладі UniClinic відповідають найвищим стандартам світової медицини:

  • здійснення всіх маніпуляцій кваліфікованим відповідальним медичним персоналом
  • дотримання в усіх відділеннях Клініки необхідних санітарно-гігієнічних норм
  • використання тільки якісних сертифікованих вакцин від визнаних виробників

В рамках договору з НСЗУ, при укладанні декларації з терапевтом UniClinic, доступне профілактичне щеплення дорослих з використанням вакцини КПК (проти кору, епідемічного паротиту та краснухи).

Ціна профілактичних щеплень

Базову ціну доступних профілактичних щеплень ви знайдете на нашому сайті. За уточненнями звертайтесь до адміністратора Клініки за телефоном 9-103

Записатися на профілактичне щеплення

Записатися на проведення профілактичного щеплення, а також на консультації з лікарем-терапевтом, лікарем-дитячим імунологом, безпосередні і онлайн можливо доступними способами:

  • зателефонувавши за номером 9-103 (безкоштовно з мобільних)
  • залишивши заявку в електронній формі безпосередньо на сайті
  • за допомогою месенджера

Поширені питання

Які профілактичні щеплення рекомендуються перед поїздками за кордон?

Це залежить від країни, до якої планується поїздка. Зазвичай, необхідну інформацію ви знайдете на відповідних сайтах туристичних агентств або інших, де зазначено правила в’їзду в країну.

Які можливі побічні ефекти після профілактичного щеплення?

Найчастіше, після вакцинації виникають легкі ефекти. Вони можуть виявляти себе у вигляді місцевих проявів в ділянці введення вакцини - почервоніння, набряк, біль, чутливість, свербіж, висип. Також іноді виникають реакції загального типу - підвищення температури (зазвичай до 37,5–38,5°C),слабкість, біль у м'язах або суглобах, головний біль, втрата апетиту або нудота, дратівливість (особливо у дітей). Симптоми мають тимчасовий характер і минають без спеціального лікування за 1-2 дні. 

Можуть виникнути незначні алергічні прояви, які швидко зникають. У разі вираженої реакції потрібно звернутися до лікаря.
Серйозніші ускладнення у вигляді алергічної реакції, які потребують негайної медичної допомоги, виникають вкрай рідко. Це зазвичай стається в перші хвилини після щеплення, коли пацієнт ще знаходиться в медичному закладі і його стан контролюється персоналом.

Відповідальне ставлення до свого здоров’я вимагає застосування профілактичних заходів, до яких відносяться і імунізація. Проведення профілактичних щеплень захистить від можливої інфекції не тільки вакциновану людину, а й її близьких. 

Знижка 3% назавжди!
для тих, хто приєднався
до боту UniClinic