UniClinic. м. Запоріжжя,
вул. Покровська, 8
Пн-Пт: 08:00 - 20:00
Сб:
08:00 - 16:00
Нд:
08:00 - 14:00

Реконструктивні кістково-пластичні операції

Стаціонар

У хірургічному відділенні UniClinic проводиться реконструктивна пластика кісток, суглобів та зв'язкового апарату.

Високу результативність остеопластики забезпечує професіоналізм лікарів, використання ефективних методів та сучасних остеозаміщувальних матеріалів.

дорослі
діти
виїзд додому

Реконструктивні кістково-пластичні операції у Запоріжжі

У хірургічному відділенні UniClinic проводиться реконструктивна пластика кісток, суглобів та зв'язкового апарату. Високу результативність остеопластики забезпечує професіоналізм лікарів, використання ефективних методів та сучасних остеозаміщувальних матеріалів.

Особливості реконструктивної пластики

Остеопластика належить до органозберігаючих операцій і широко застосовується в травматології та ортопедії, щелепно-лицьовій та спинальній хірургії, спортивній медицині, оскільки дозволяє відновити функцію кісток і суглобових структур, не вдаючись до ендопротезування.

Пластика кістки передбачає заміщення пошкодженої кісткової тканини, для чого використовуються такі матеріали:

 • природні — аутотрансплантанти або фрагменти тканини, які беруться безпосередньо у пацієнта чи донора;
 • синтетичні — виготовляються з речовин, подібних до натуральної кісткової тканини за хімічним складом: біостекла, трикальційфосфату, хондроїтин сульфату, фосфату та сульфат кальцію.

Кісткова пластика — ефективний метод усунення наслідків травм, дегенеративних змін кісткової та хрящової тканини, хибних суглобів. Операція може проводитися на стопі, кисті, стегні, плечі, коліні, хребті, лікті, сухожиллях та зв'язках.

Види операцій за напрямом

В ортопедії та травматології застосовуються такі види реконструктивної пластичної хірургії:

 • артропластика — втручання, що дозволяє відновити форму та розмір суглобових поверхонь, зчленованих між собою, за допомогою імплантів;
 • аутопластика — відновлення м'язів та сухожилля; проводиться з метою повернути зв'язкам еластичність, втрачену внаслідок переломів чи інших травм;
 • коригуюча остеотомія — альтернатива протезування; дозволяє виправити деформацію кінцівки шляхом корекції її нижньої осі;
 • тунелізація зон дефектів хряща — малоінвазивна методика, спрямована на заміну або відновлення хрящової тканини.

Конкретний метод втручання залежить від діагнозу, який уточнюється шляхом обстеження проблемної ділянки за допомогою рентгенографії, КТ, МРТ або артроскопії.

Показання та протипоказання до реконструктивної хірургії

Основна причина проведення таких втручань — втрата опорно-руховим апаратом своїх природних функцій через вроджені або набуті травми, дегенеративні та атрофічні процеси.

Пластика кісткової тканини показана при:

 • травмах, переломах кісток із пошкодженням нервів, судин та м'яких тканин;
 • контрактурах різної етіології;
 • артрозах;
 • розриві зв'язок;
 • пухлинах;
 • наявності кісток та суглобів, що неправильно зрослись.

Протипоказання:

 • тяжкий фізичний стан пацієнта;
 • гострі інфекційні чи запальні процеси в організмі;
 • порушення згортання крові;
 • серйозні патології серцево-судинної системи.

Рішення щодо доцільності проведення операції приймає лікар на основі результатів обстеження.

Підготовка до процедури

Після огляду пацієнту необхідно пройти діагностику, отримати консультацію анестезіолога та профільних фахівців, якщо є супутні захворювання. Прибути до клініки за день чи два до оперативного втручання, напередодні операції відмовитися від їжі та води.

Період реабілітації після операції

Період відновлення після реконструктивної пластики залежить від типу втручання: класичного або малоінвазивного, а також від об'ємів та локалізації ушкодженої ділянки. Деякі операції проводять у кілька етапів, кожен із яких має свій термін реабілітації.

Нерідко пацієнту можуть знадобитися милиці чи ортези, про які необхідно подбати заздалегідь. У перші тижні слід обмежити фізичне навантаження, займатися лікувальною фізкультурою, приймати фізіопроцедури.

Яких результатів можна досягти за допомогою кістково-пластичної операції

Головний результат втручання – відновлення пошкодженої кістки та суглобових структур, а також усунення наслідків травм, що обмежують рухову функцію.

Завдяки таким операціям, людина може відстрочити або уникнути встановлення протезів, позбутися хронічного болю та виправити вроджені дефекти.

Вартість операції у Запоріжжі

Детально про методи кісткової пластики, ціни на діагностичні, лікувальні та реабілітаційні процедури ви можете дізнатися у наших консультантів. Телефонуйте самі або замовте зворотний дзвінок. Ми зв'яжемося з вами, як тільки отримаємо заявку.

Переваги виконання операції в UniClinic

Наша клініка — медзаклад повного циклу, фахівці якого супроводжують пацієнта з моменту встановлення діагнозу до повного відновлення. UniClinic – це висококваліфікована команда лікарів з багаторічним практичним досвідом, передові методи пластичної хірургії та медапаратура останнього покоління від провідних світових виробників.

Знижка 3% назавжди!
на всі послуги UniClinic
Приєднуйся до Viber боту