UniClinic. м. Запоріжжя,
вул. Покровська, 8
Пн-Пт: 08:00 - 20:00
Сб:
08:00 - 16:00
Нд:
08:00 - 14:00

Рентген хребта

Функціональна діагностика

У багатопрофільній клініці UniClinic можливе виконання рентгена спини за направленням травматолога, невролога, ортопеда, ревматолога.

Цифровий рентгенодіагностичний комплекс GMM Calypso F (MTOes) дозволяє отримати знімки високої чіткості за мінімального променевого навантаження на організм.

дорослі
діти
виїзд додому

Рентген хребта у Запоріжжі

У багатопрофільній клініці UniClinic можливе виконання рентгена спини за направленням травматолога, невролога, ортопеда, ревматолога. Цифровий рентгенодіагностичний комплекс GMM Calypso F (MTOes) дозволяє отримати знімки високої чіткості за мінімального променевого навантаження на організм.

Які зони хребта підлягають рентген-діагностиці

Метод дозволяє обстежити всі відділи хребта: шийний, грудний, попереково-крижовий, куприк. Залежно від клінічної картини лікар може призначити рентген всього хребта або діагностику тільки однієї певної ділянки.

Для більш точного уявлення про патологічну картину, рентген-діагностика може виконуватися з функціональними пробами, які передбачають розгинання-згинання хребта під час процедури та виконання знімків у ці моменти.

Показання та протипоказання до процедури

Обстеження призначається вузьким фахівцем при наявності скарг пацієнта, що сигналізують про появу проблеми у певному відділі хребта:

 • шийний — больові відчуття в шиї при повороті та нахилі голови, запаморочення, шум у вухах, порушення сну, слуху і зору;
 • грудний — біль і оніміння в спині, грудях, руках, плечах, а також при викривленні хребта;
 • попереково-крижовий — больовий синдром в області попереку, сідницях, стегнах, простріли, поява оніміння і мурашок у нижніх кінцівках, відчуття м'язової слабкості при ходьбі;
 • куприк — після травмування цієї зони або при появі болю в ній.

Єдине абсолютне протипоказання до процедури – вагітність на будь-якому терміні. Індивідуальні обмеження обговорюються заздалегідь з лікарем.

Підготовка до рентгена хребта

Підготовка до процедури необхідна тільки в одному випадку — коли досліджується попереково-крижовий відділ хребта:

 • 2-3 дні до дослідження необхідно дотримуватися дієти — виключити вживання грубої їжі, продуктів, що провокують газоутворення;
 • напередодні обстеження важливо зробити очисну клізму або прийняти проносне. 

Процедура проводиться натще або не раніше, ніж через 6-8 годин після останнього прийому їжі.

Як проходить процедура

У нашій клініці дослідження проводиться у спеціально обладнаному кабінеті рентгенографії. Пацієнт звільняє від одягу зону, що досліджується,  і приймає необхідну позу: лежачи, сидячи, стоячи. За потреби лікар просить затримати дихання або поміняти позу, зігнути-розігнути спину.

Результати дослідження

Рентгенографія спини дозволяє визначити:

 • викривлення хребта: лордоз, кіфоз, сколіоз, кіфосколіоз;
 • вроджені патології та аномалії розвитку;
 • дегенеративні зміни: остеохондроз, спондильоз, грижі міжхребцевих дисків, спондилоартроз, артрити;
 • остеопороз на пізній стадії;
 • наслідки травмування хребців: ушкодження, переломи;
 • туберкульоз кісток;
 • зміни кісткової тканини внаслідок системних захворювань;
 • наявність доброякісних та злоякісних утворень;
 • зміщення хребців. 

Де пройти рентген хребта у Запоріжжі

Вибір клініки повинен визначатися параметрами обладнання та професіоналізмом лікарів-діагностів. Так, в UniClinic дослідження проводиться на рентгенодіагностичному комплексі Calypso F(MTOes) італійського виробника GMM. Це цифровий апарат останнього покоління, який виконує знімки підвищеної чіткості. Друга причина зробити рентген спини у нашій медустанові – досвідчена команда лікарів-рентгенологів.

Обладнання  для рентгенодіагностики спини в UniClinic

Calypso F (MTOes) — нове слово в рентгенодіагностиці. Апарат оснащений функцією автоматичного зшивання зображень. Таким чином, профільний фахівець отримує панорамний рентген хребта без ліній перекриття, що дозволяє точно оцінити стан хребта пацієнта — як загалом, так і окремих його ділянок.

Ціна на рентген хребта у Запоріжжі

Вартість рентгена хребта в Запоріжжі визначає обсяг дослідження, точну ціну процедури ви можете уточнити у наших консультантів — очно в клініці або за телефонами, вказаними на сайті.

Знижка 3% назавжди!
на всі послуги UniClinic
Приєднуйся до Viber боту