UniClinic. м. Запоріжжя,
вул. Покровська, 8
Пн-Пт: 08:00 - 20:00
Сб:
08:00 - 18:00
Нд:
08:00 - 16:00

Рентген органів черевної порожнини

Функціональна діагностика

Рентген органів черевної порожнини – доступний, безпечний та абсолютно безболісний метод променевої діагностики. В UniClinic дослідження проводиться на високоточному цифровому рентгенодіагностичному комплексі Calypso F MTOes італійського виробника GMM.

дорослі
діти
виїзд додому

Рентген черевної порожнини у Запоріжжі

Рентген органів черевної порожнини – доступний, безпечний та абсолютно безболісний метод променевої діагностики. В UniClinic дослідження проводиться на високоточному цифровому рентгенодіагностичному комплексі Calypso F MTOes італійського виробника GMM.

Особливості рентгенодіагностики органів черевної порожнини

Органи, розташовані в порожнині очеревини, мають різну щільність тканин і відрізняються тісним приляганням один до одного. Для діагностики патологічних станів застосовуються два методи: 

 • оглядова рентгенографія черевної порожнини — дозволяє встановити наявність розривів, каменів у нирках або жовчному міхурі, чужорідних предметів, внутрішніх кровотеч, непрохідності кишечника, показує розподіл рідини та газу;
 • рентгенографія з контрастною речовиною — застосовується для встановлення причини патологічного процесу в певному органі, візуалізацію якого забезпечують рентгеноконтрастні речовини, що містять йод та барій.

Таким чином, оглядовий знімок черевної порожнини дозволяє лікарю підтвердити чи спростувати розвиток патологічного процесу. Процедура із введенням контрасту конкретизує локалізацію та суть проблеми. 

Які внутрішні органи розташовані в порожнині очеревини

Черевна порожнина є обмеженим з усіх боків простором, де розташовані як органи травлення, так і сечовиділення. Перша група включає шлунок, печінку, жовчний міхур, підшлункову залозу, кишечник, селезінку. Друга – нирки, сечоводи.
За допомогою рентгенографії досліджуються лише шлунок та кишечник, інші органи краще візуалізуються на УЗД чи КТ.

Коли необхідно зробити рентген органів черевної порожнини

Рентгенографія може призначатися при:

 • різкому болю у животі;
 • ушкодженнях та травмах;
 • порушенні сечовипускання;
 • непрохідності кишечника;
 • підозрі на наявність доброякісних та злоякісних утворень;
 • ковтанні предметів;
 • підозрі на наявність конкрементів у нирках або жовчному міхурі.

Рентген органів черевної порожнини (ОЧП) проводиться за призначенням лікаря.
Протипоказаннями до проведення оглядової рентгенографії є вагітність, безперервна кровотеча стравоходу або шлунка, онкологія підшлункової залози, зневоднення організму внаслідок діареї або блювання.
Крім вже названих обмежень, рентген органів очеревини з контрастом також протипоказаний при підвищеній чутливості до барію або йоду, перфораціях, виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки в анамнезі.

Як підготуватися до обстеження

За 2 дні до проведення дослідження необхідно виключити з раціону їжу, що провокує підвищене газоутворення та бродіння: квашена капуста, бобові, здобна випічка, газовані напої. Увечері перед обстеженням важливо обмежитись легкими стравами. Процедура проводиться натще. Якщо діагностика запланована на другу половину дня, останній прийом їжі має бути за 6–8 годин до неї.
Також необхідно максимально звільнити кишківник від калових мас. Для цього першу очисну клізму ставлять увечері напередодні процедури, другу — за 1-3 години до обстеження. Якщо немає можливості зробити клізму, приймають проносне або використовують мікроклізму.

Як проходить процедура

Пацієнта просять зняти із себе прикраси. Знімати одяг, якщо на ньому немає металевих елементів, не потрібно. Рентген внутрішніх органів виконується у положенні стоячи, сидячи чи лежачи, залежно від локалізації проблеми. Під час процедури пацієнту потрібно зберігати нерухомість. У момент виконання знімка лікар попросить затримати подих.

Результати рентгена

Рентгенографія внутрішніх органів дозволяє діагностувати:

 • холецистит;
 • сечокам'яну та жовчнокам'яну хворобу;
 • апендицит;
 • ішемію, непрохідність кишечника;
 • пухлини;
 • запальні процеси та абсцеси.

Обладнання в UniClinic

Рентген внутрішніх органів у нашій клініці виконується на цифровому апараті Calypso F MTOes від GMM. Це діагностичне обладнання останнього покоління, що дозволяє знизити променеве навантаження на пацієнта без втрати якості зображення.

Ціна рентгена черевної порожнини та внутрішніх органів у Запоріжжі

Уточнити вартість діагностики, докладніше дізнатися про підготовку до дослідження, записатися на процедуру ви завжди можете у наших консультантів. Ми приймаємо дзвінки за телефонами, вказаними на сайті.

до 3% твоя особиста знижка!
Приєднуйся до Viber боту
Отримуй при кожному візиті!