UniClinic. м. Запоріжжя,
вул. Покровська, 8
Пн-Пт: 08:00 - 20:00
Сб:
08:00 - 16:00
Нд:
08:00 - 14:00

Соноеластографія

Діагностика

У клініці UniClinic кваліфіковані лікарі проводять еластографію (соноеластографію, еластометрію) - вид ультразвукової діагностики, який дозволяє оцінити структуру та еластичні властивості тканин.

дорослі
діти
виїзд додому

Соноеластографія у Запоріжжі

Еластографія (соноеластографія, еластометрія) - вид ультразвукової діагностики, який дозволяє оцінити структуру та еластичні властивості тканин. Метод використовується для диференціації діагнозу при виявленні запалень та новоутворень, виявлення злоякісних процесів на ранній стадії.

У клініці UniClinic дослідження патологій проводиться для поверхнево розташованих структур та внутрішніх органів. У ряді випадків еластометрія дозволяє точно поставити діагноз без застосування інвазивного методу — біопсії.

Навіщо потрібна соноеластографія. Показання та протипоказання до процедури

Діагностична процедура, що є різновидом УЗД, дає можливість:

 • виявляти структурні зміни у тканинах;
 • диференціювати пухлинні патології та запальні процеси;
 • оцінювати обсяг та природу новоутворень, ступінь їх проникнення у здорові структури;
 • визначати доброякісність чи злоякісність процесу;
 • виявляти та уточнювати локалізацію позаматкової вагітності.

Метод еластографії використовується для дослідження запалень та пухлин в області:

 • щитовидної залози;
 • молочних залоз;
 • печінки;
 • підшлункової залози;
 • органів малого таза (сечового міхура, матки, маткових труб, яєчників, передміхурової залози);
 • органів мошонки;
 • лімфовузлів;
 • м'яких тканин.

Процедура призначається замість або одночасно з біопсією для локалізації зон забору матеріалу, вона також необхідна для оцінки стану органів та систем після проведеного лікування. На соноеластографію ціна в нашій клініці залежить від області, яка підлягає обстеженню. Протипоказання для застосування методу відсутні. Процедура може проводитися у дітей та вагітних жінок.

У чому відмінність соноеластографії від звичайного УЗД

Еластометрія, ціна якої не набагато вище звичайного УЗ-дослідження, відрізняється від стандартного методу діагностики підвищеною інформативністю. Безболісна та нетравматична процедура виконується спільно з УЗД та показує якісний склад тканин організму.

Види еластографії

Для діагностування захворювань використовують 2 види еластометрії:

 • компресійну;
 • зсувної хвилі.

Перша дає можливість визначити жорсткість тканин, застосовується у дослідженні поверхневих структур — лімфовузлів, м'яких тканин, молочних та щитовидних залоз. Метод оцінки швидкості проходження хвилі зсуву використовується для діагностики патологій малих розмірів, панкреатиту, цирозу печінки, гепатиту.

Як відбувається дослідження

Процедура проводиться аналогічно до звичайного УЗД. Пацієнт розміщується на кушетці, лікар досліджує область із патологією за допомогою датчика. Тканини різної жорсткості та еластичності відображаються на моніторі у різних кольорах. На основі виведених на екран зображень та значень складається консультативний висновок.

Результати діагностики

Профільний фахівець ставить діагноз на основі отриманого висновку та додаткових обстежень. Метод, що зветься «віртуальною пальпацією», з більш ніж 95% точністю дозволяє діагностувати цироз печінки та онкологічні захворювання.

Переваги еластографії

Високоінформативний діагностичний метод є абсолютно безпечним для здоров'я і може застосовуватися багаторазово. Процедура безболісна і не потребує анестезії. Підготовка така сама, як до звичайного УЗД.

Обладнання для діагностики в UniClinic

У нашій клініці для проведення УЗД з еластографією використовуються сучасні системи SIEMENS ACUSON: NX2 та HELX Evolution. Високоточне обладнання з функцією еластографії дозволяє проводити якісну оцінку пружних параметрів структур та визначати злоякісні процеси на ранніх стадіях, коли стандартне УЗД не здатне діагностувати патологію.

Вартість соноеластографії в Запоріжжі

На соноеластографію ціна залежить від досліджуваної області та вказана у прайсі. З вартістю консультацій фахівців також можна ознайомитись на сайті UniClinic. З питань запису до лікарів та проходження досліджень звертайтесь до адміністратора клініки по телефону, у месенджері або онлайн-чаті.

Знижка 3% назавжди!
на всі послуги UniClinic
Приєднуйся до Viber боту