UniClinic. м. Запоріжжя,
вул. Покровська, 8
Пн-Пт: 08:00 - 20:00
Сб:
08:00 - 16:00
Нд:
08:00 - 14:00

Туалет ЛОР-органів, у тому числі післяопераційний

Поліклініка

В універсальній клініці UniClinic за попереднім записом амбулаторно надаються ЛОР-послуги по лікуванню отоларингологічних захворювань. Також варто звернутися до наших лікарів після хірургічних операцій для очищення та промивання носового ходу та пазух, вушних раковин та слухових каналів.

дорослі
діти
виїзд додому

Туалет ЛОР-органів у Запоріжжі

Гігієнічний догляд за порожниною носа та вухами здійснюється самостійно в домашніх умовах. За наявності отоларингологічних захворювань, а також після хірургічних операцій очищення та промивання носового ходу та пазух, вушних раковин та слухових каналів варто довірити фахівцю. В універсальній клініці UniClinic відповідні ЛОР-послуги надаються амбулаторно за попереднім записом.

Види гігієнічних чисток ЛОР-органів

Професійні гігієнічні процедури проводяться з метою позбавлення пацієнта від закладеності носа та вух, очищення верхніх дихальних шляхів, слухового проходу та надбарабанного простору середнього вуха (аттика) від мікроорганізмів — збудників хвороб. Туалет ЛОР-органів у більшості випадків є складовою комплексної терапії захворювань.

Послуги ЛОР-лікаря включають механічні маніпуляції (сухий туалет) та промивання порожнин і каналів антисептичними розчинами. 

Туалет вуха: кому необхідний і як роблять

Обробка в кабінеті ЛОРа вушної раковини та слухового проходу рекомендована при:

 • сірчаних пробках;
 • фурункулах;
 • атеромі мочки вуха з нагноєнням;
 • перихондриті вушної раковини;
 • зовнішньому отиті;
 • мезотимпаніті та епітимпаніті;
 • отомікозі;
 • попаданні у вушну порожнину стороннього предмета;
 • розриві барабанної перетинки.

При сухому методі очищення використовується зонд, на який намотана вата, оброблена лікарським розчином. Зонд вводиться в слуховий прохід, чищення виконується обертальними рухами до повної чистоти вати, яка замінюється в процесі процедури. Промивання вух здійснюється за допомогою шприца Жане, метод заборонений при розриві перетинки.

Промивання носа в кабінеті лікаря: показання, протипоказання та перебіг процедури

Професійне очищення носових пазух виконується за методом Артура Проєтца, також відомому як «зозуля» і призначається при:

 • синуситах;
 • ринітах різного походження;
 • аденоїдитах;
 • поліпах.

При лікуванні інфекцій носа, носогорла для промивання застосовується фізіологічний розчин, до якого додається хлоргексидин, мірамістин чи антибіотики. Метод, заснований на переміщенні рідин, допомагає відновити вільне дихання без інвазивного втручання, підходить дітям та дорослим. Курс складається із 5–10 сеансів. Протипоказання – епілепсія, часті носові кровотечі.

Гігієнічні процедури після риносептопластики є обов'язковими кожні 2–3 дні. Чищення носових ходів від кров'яних згустків в цьому випадку повинен проводити виключно лікар. Тривалість візитів визначається індивідуально.

Самостійний догляд після процедури

При проходженні маніпуляцій у кабінеті ЛОРа особливий догляд за носом та вухами не потрібен. Для зрошення порожнин лікар може призначити краплі. Гігієнічні та терапевтичні процедури можуть проводитись одночасно з прийомом лікарських препаратів.

Чому варто звернутися до UniClinic

Отоларингологи нашої клініки проводять туалет ЛОР-органів та лікувальні процедури дорослим та дітям. Прийом відбувається у комфортному просторі. Маніпуляції абсолютно безболісні, анестезія не потрібна. Записатися до ЛОРа ви можете на будь-який зручний час.

Вартість туалету ЛОР-органів та інших послуг у Запоріжжі

З цінами на очищення та промивання вуха від пробки, туалет носової порожнини, у тому числі після операції, ви можете ознайомитись у прайсі на сайті UniClinic. Для уточнення деталей щодо графіка прийому фахівців, нюансів проведення процедур та інших питань звертайтесь до адміністратора клініки за телефоном, у месенджері або онлайн-чаті. Щоб залишити заявку на зворотний дзвінок, заповніть поля онлайн-форми.

Знижка 3% назавжди!
на всі послуги UniClinic
Приєднуйся до Viber боту