вул. Покровська, 8
Операції при анальній тріщині
Лікування анальної тріщини у Запоріжжі. Висічення тріщини заднього проходу
У хірургічному відділенні UniClinic проводяться класичні та малоінвазивні операції з видалення анальної тріщини. Ми використовуємо в роботі найсучасніші методики та високотехнологічне медичне обладнання провідних світових виробників.
Діагностика та лікування тріщини прямої кишки
Тактику лікування та доцільність проведення операції з висічення анальної тріщини визначає лікар-проктолог після обстеження, яке підтверджує діагноз, стадію та форму (гостру чи хронічну) захворювання.
Розгорнути
На прийомі після традиційного опитування пацієнта про скарги та симптоми проктолог:
- візуально оцінює стан прямої кишки, оглядаючи певну частину заднього проходу на наявність виразок, якими проявляється анальна тріщина зовні;
- проводить пальпацію, промацуючи вказівним пальцем стінки прямої кишки, щоб визначити інтенсивність спазму сфінктера.
Провести візуальний огляд кінцевого відділу прямої кишки та нижнього відділу сигмовидної кишки, оцінити стан слизової оболонки дозволяють спеціальні оптичні прилади – аноскоп та ректороманоскоп, які вводяться через анус. У певних випадках ректороманоскопія використовується не тільки для діагностики, але й для видалення тріщини заднього проходу.
На основі отриманих результатів призначається консервативне або хірургічне лікування.
Консервативне лікування передбачає використання гелів, мазей, свічок з метою зняття больового синдрому та нормалізації випорожнень. Медикаментозна терапія може доповнюватися фізіопроцедурами:
- нашкірною магнітолазеротерапією;
- внутрішньоанальною лазеротерапією;
- лазерною фотодинамічною терапією.
Таке лікування, як альтернатива операції при анальній тріщині, проводиться при гострій формі захворювання. При цьому, щоб досягти результату, одночасно з амбулаторним лікуванням пацієнт повинен дотримуватись дієти, правил гігієни, відмовитися від шкідливих звичок.
Хірургічний або радикальний метод лікування показаний у тих випадках, коли захворювання перейшло у хронічну форму, консервативна терапія не мала успіху, є супутні патології або спостерігаються рецидиви. Основна мета оперативного втручання – усунути рубцеві зміни та нормалізувати функції організму.
Висічення тріщини заднього проходу може виконуватися двома методами:
- класичним чи відкритим за допомогою традиційних хірургічних інструментів;
- малоінвазивним або закритим за допомогою радіохвиль, лазера, ультразвуку.
Другий спосіб, порівняно з першим, має низку істотних переваг:
- виконується під місцевим наркозом;
- не потребує накладання швів;
- не порушує процес дефекації;
- після операції не залишається колоїдних рубців та не деформуються тканини ануса;
- період перебування у стаціонарі скорочується до кількох годин.
Для проведення малоінвазивного втручання хірурги UniClinic використовують апарат «Сургітрон» із радіохірургічним скальпелем. Він дозволяє зробити безкровний розріз та коагулювати м'які тканини без тиску на них.
Показання та протипоказання до хірургії анальної тріщини
До радикальних заходів вдаються у випадках, коли:
- діагностовано хронічну стадію захворювання;
- пацієнта супроводжує постійний больовий синдром та дискомфорт у ділянці ануса;
- тріщини не гояться понад 6 тижнів, спостерігається тривалий спазм сфінктера, через що звужується анальний канал;
- на фоні захворювання розвивається гнійний парапроктит, з'являються нориці прямої кишки;
- спостерігаються періодичні або часті кровотечі.
Як і будь-який метод лікування, малоінвазивна хірургія має протипоказання. Так, операція не може бути проведена, якщо загальний стан пацієнта тяжкий, діагностовано онкологію в термінальній стадії, порушення зсідання крові. Тимчасовим протипоказанням є інфекційно-запальні захворювання.
Тактику та методи лікування тріщини прямої кишки, доцільність операції визначає лише лікар за результатами діагностики.
Підготовка до процедури
Як відкрита, так і закрита операція потребує проведення підготовчих заходів. Насамперед потрібно зняти запальні процеси в області заднього проходу та прямої кишки за допомогою медпрепаратів. Потім пацієнт здає клінічні аналізи, а за наявності супутніх захворювань проходить консультації профільних фахівців. Перед самим втручанням проводяться гігієнічні процедури та санація кишечника.
Як проходить операція з видалення анальної тріщини
При порожнинній операції використовують ректальне дзеркало та скальпель. Перше вводиться у пряму кишку, другим — окреслюють контури тріщини. Після чого тканини підтягують назовні та січуть ножицями. Після видалення анальної тріщини залишається відкрита рана, яка протягом 10-15 днів після висічення затягується з утворенням невеликого рубця. При необхідності проводиться сфінктеротомія, щоб у майбутньому пацієнт уникнув рецидивів.
Закритий спосіб передбачає дії лазерним променем, радіохвилею або ультразвуком. Спочатку виконується місцева анестезія, після чого в анальний канал на кілька хвилин вводиться спеціальний пневмобалончик. Це дозволяє розслабити сфінктер, зняти спазм та безкровно видалити пошкоджені тканини.
Видалення анальної тріщини відкритим способом займає до 40 хвилин, малоінвазивним – до 20 хвилин.
Реабілітація після операції
Під наглядом лікарів пацієнт зазвичай перебуває від 2 годин до 7 днів, а вже через місяць повертається до звичного життя, якщо дотримується лікарських рекомендацій щодо харчування, фізичної активності та профілактики. Особиста дисциплінованість - можливість уникнути рецидивів тріщини заднього проходу, операція з видалення якої нерідко стає єдиним ефективним способом вирішення проблеми.
Результати операції
UniClinic – це високопрофесійна команда хірургів та найсучасніше обладнання провідних світових виробників. Такий підхід дозволяє отримати тривалий та стійкий результат, відновити функціональність прямої кишки, уникнути ускладнень та на довгі роки зберегти здоров'я.
Ціна операції при анальній тріщині у Запоріжжі
Вартість діагностичних послуг, консультацій фахівців, оперативного втручання та перебування у стаціонарі вказана на нашому сайті. Уточнити деталі ви завжди можете, зв'язавшись з нашими консультантами очно або за телефоном.
Профілактика тріщин прямої кишки
Щоб не допустити переходу захворювання в хронічну форму та уникнути рецидивів, необхідно змінити раціон, виключивши гостру, жирну, солону їжу. Важливо стежити за регулярністю випорожнень кишечника, займатися фізкультурою, уникаючи серйозних фізичних навантажень. З появою перших симптомів (свербежу, печіння, болю, дискомфорту в області ануса) слід звернутися до проктолога.