Повний цикл лікування гінекологічних захворювань та підготовка до огляду у гінеколога
Пошук кваліфікованого лікаря для лікування гінекологічних захворювань
Критерії вибору лікаря-гінеколога: досвід, репутація, рекомендації
В такій делікатній сфері як жіноче здоров’я, правильний вибір фахівця має суттєве значення. Ступінь довіри пацієнтки до лікаря на прийомі у гінеколога відіграє вирішальну роль для встановлення вірного діагнозу і подальшого призначення ефективного лікування.
На питання “як підготуватись до візиту до гінеколога?” - перша відповідь - правильно вибрати фахівця. Варто при цьому врахувати наступне:
- досвід лікаря - краще схилити свій вибір у бік спеціаліста, що має достатній практичний стаж
- репутація фахівця - бажано зібрати і перевірити відгуки інших пацієнток, чи є скарги
- рекомендації - не зайвим буде запитати у своїх знайомих: чи є у них гінеколог, якому вони довіряють
- доступність - зручність розташування практики лікаря, наявність поруч додаткових діагностичних можливостей, сучасної лабораторії
Фахівці-гінекологи нової клініки UniClinic мають великий досвід практичної роботи в області акушерства і гінекології.
Доктор Цурканенко Андрій Дмитрович - акушер-гінеколог, основний напрямок роботи якого - оперативна гінекологія. Здійснює також консультативний прийом пацієнток. Як член кількох профільних Асоціацій державного і міжнародного рівня, володіє новітніми методиками лікування і профілактики жіночого репродуктивного здоров’я.
Докторка Воробйова Юлія Валеріївна - акушер-гінеколог, займається лікуванням і профілактикою жіночої репродуктивної системи. Здійснює консультативний прийом гінеколога, лікує інфекційно-запальні захворювання, проводить кольпоскопію. Також в її компетенції надання допомоги при менструальних розладах, здійснення супроводу вагітності, профілактика гінекологічних захворювань.
Під час звернення в UniClinic, пацієнтка може отримати вичерпну консультацію спеціалістів, як правильно підготуватись до візиту до гінеколога, пройти всебічний огляд спеціаліста і впевнитись у своєму репродуктивному здоров’ї.
У разі виявлення можливих патологій, для призначення ефективного лікування, фахівець може призначити додаткове обстеження:
лабораторні аналізи, цитологічні тести, апаратне дослідження. Наявність у складі UniClinic сучасного Діагностичного відділення і автоматизованої Лабораторії створюють додаткові зручності для пацієнток.
Важливість психологічної готовності та комунікації з лікарем
Зниження стресу та тривожності перед оглядом
Деякі жінки, запланувавши візит до гінеколога, в процесі підготовки можуть відчути підсвідому тривожність. Така реакція цілком природна і може бути знижена, якщо скористатися деякими порадами:
- розуміння майбутньої процедури має заспокоїти і додати впевненості
- треба дізнатися якомога більше про те, як відбувається огляд у гінеколога
- супровід когось з близького оточення створить додаткову підтримку і зменшить почуття самотності і страху
- застосування розслаблюючих методів: глибоке дихання, йога, медитація
Відкритість у спілкуванні з лікарем щодо своїх симптомів та стану здоров'я
Найкращим засобом для нормалізації емоційного стану буде довірлива розмова з лікарем, який зможе відповісти на всі запитання, роз’яснити, як проходить огляд у гінеколога і так прибрати всі стурбованості пацієнтки.
Відкритість жінки у спілкуванні зі спеціалістом щодо свого самопочуття, помічених симптомів допоможе лікарю з постановкою правильного діагнозу і призначенням ефективної терапії.
Переваги регулярних оглядів та профілактичних консультацій
Регулярні огляди та профілактичні консультації гінеколога - це попередження розвитку серйозних проблем з жіночими статевими органами для підтримання її репродуктивного здоров’я. Оптимальна частота відвідування спеціаліста - один раз на рік. Тільки регулярні візити до лікаря допоможуть вчасно виявити хвороби на початкових стадіях.
Підготовка до огляду у гінеколога
Рекомендації щодо гігієни перед відвідуванням лікаря
Як підготуватись до огляду гінеколога? Жінки задаються питаннями делікатного характеру щодо гігієни перед візитом до лікаря. Давайте розглянемо найбільш поширені із них.
- Чи можна йти до гінеколога під час місячних?
- Чи можна йти до гінеколога під час овуляції?
- Через скільки днів після місячних можна йти до гінеколога?
- На який день циклу йти до гінеколога?
- Коли краще йти до гінеколога?
На всі ці питання можна відповісти просто: для профілактичного огляду краще не приходити до гінеколога під час критичних днів, день прийому можна вибрати в першій фазі циклу після місячних.
- Чи потрібно голитися (бритися) перед походом до гінеколога?
Зовсім не обов'язково, за бажанням жінки. Достатньо звичайних гігієнічних процедур: прийняти душ та одягнути чисту білизну.
- Що не можна робити перед походом до гінеколога?
За добу до візиту небажано вступати у статевий зв’язок, застосовувати лікарські засоби у формі свічок, мазей та не спринцюватися. Все це може порушити природну мікрофлору і завадити отриманню достовірних результатів діагностики.
- Що потрібно мати з собою, збираючись на прийом до гінеколога?
На прийом до гінеколога за можливістю потрібно взяти наявні результати обстежень минулих періодів: заключення УЗД, здачі аналізів тощо.
Психологічна підготовка та розмова з лікарем перед оглядом
Знаючи, що візит до гінеколога є важливою складовою жіночого здоров’я і благополуччя, жінка має настроїти себе на довірливу бесіду з лікарем, яка зазвичай передує огляду.
Впевненість в професіоналізмі фахівця, який хоче допомогти своїй пацієнтці, додасть щирості в спілкуванні, що позитивно позначиться на ході огляду і подальшого лікування.
Етапи лікування гінекологічних захворювань
Діагностика: методи та обстеження для визначення стану
Найбільш поширені методи діагностики гінекологічних захворювань:
- фізичне обстеження зовнішніх і, за допомогою спеціальних дзеркал, внутрішніх статевих органів пацієнтки, що робить гінеколог при першому огляді
- візуальні дослідження за допомогою оптичних приладів: кольпоскопія і гістероскопія
- взяття проб для подальшого обстеження виділень зі статевих органів: ПАП-тест, біопсія, Ph-метрія
- ультразвукове дослідження органів малого тазу
Для більш точної діагностики можуть бути застосовані інші методи:
- комп’ютерна томографія
- рентген із застосуванням контрасту
- магнітно-резонансна томографія із застосуванням контрасту
Лікування: медикаментозне та хірургічне втручання
В залежності від виду виявленої патології, лікарем призначається ефективне лікування: медикаментозне або хірургічне.
В якості медикаментозного застосовуються:
- гормональні препарати - для корекції та лікування гормональних порушень (ендометріози, полікістози яєчників, ін.)
- антибіотики - застосовуються у разі інфекцій жіночих статевих органів
- протизапальні, анальгетики - призначаються для зменшення запалення і болю при гінекологічних патологіях
У разі необхідності вдаються до хірургічних методів. Сучасна медицина найчастіше використовує органозберігаючі і малоінвазивні техніки втручань. Перевага надається лапароскопічним методам.
Реабілітація та післяопераційний період
Метою успішної реабілітації гінекологічних хворих по закінченні лікування та в післяопераційний період є повне відновлення фізичного і психологічного здоров’я пацієнток.
В цей період необхідна:
- медична підтримка - контроль загального стану організму, запобігання розвитку можливих інфекцій, прискорення загоєння тканин після хірургічного втручання
- фізіотерапія і фізична реабілітація - застосовуються для відновлення гнучкості і еластичності тканин, повернення сили м’язам
- психологічна підтримка - гінекологічні захворювання і хірургічні втручання можуть негативно вплинути на емоційний стан пацієнтки, в такому разі не завадить допомога психолога
Збереження здоров’я репродуктивної системи жінки - основа її загального фізичного та емоційного благополуччя.