UniClinic. м. Запоріжжя,
вул. Покровська, 8
Щодня: 08:00 - 20:00

Ургентна (невідкладна) хірургія

Хірургічний стаціонар

У разі гострих станів, які потребують невідкладного оперативного втручання, фахівцями UniClinic надається професійна ургентна хірургічна допомога. Високопрофесійна команда спеціалістів в цілодобовому режимі здійснює всі необхідні заходи, починаючи від первинної обробки ран і швидкої діагностики до проведення надскладних операцій, які рятують здоров’я і життя пацієнта.

дорослі
діти
виїзд додому
Loading...

Ургентна (невідкладна) хірургія в Запоріжжі

Що таке ургентна хірургія

Ургентна хірургія - це сфера медицини, яка займається наданням невідкладної хірургічної допомоги хворим в гострому стані, що вимагає негайного втручання для запобігання серйозних ускладнень, які можуть призвести до смерті пацієнта. 
Ця ситуація вимагає миттєвої діагностики, прийняття швидких рішень, наявності мультидисциплінарної команди фахівців - хірургів, анестезіологів, реаніматологів - для термінового проведення операцій в умовах обмеженого часу. 

Основні показання для ургентної хірургії

Ургентний хірургічний стан може виникнути внаслідок раптового захворювання або загострення хронічного. Найчастіше невідкладної хірургії потребують гострі патології органів черевної порожнини і заочеревинного простору.

Гострий апендицит

Гострий апендицит - запалення апендикса (червоподібного відростка сліпої кишки),що може призвести до перфорації та перитоніту - запального процесу в очеревині, що стрімко розвивається на фоні бактеріальної інфекції і призводить до важкої інтоксикації і ураження внутрішніх органів. Апендектомія відноситься до невідкладної хірургії.

Гострий холецистит

Гострий холецистит - запалення жовчного міхура, що виникає внаслідок застою жовчі, викликаного блокуванням жовчної протоки каменем, рідше пухлиною або поліпом. Супроводжується появою бактеріальної флори в міхурі. У випадках, коли існує ризик ускладнень - перфорація стінки міхура, розвиток перитоніту тощо - ця гостра патологія потребує термінової хірургії.

Гострий панкреатит

Гострий панкреатит - гостре запально-некротичне захворювання підшлункової залози (ПЗ),яке супроводжується аутолізом (самоперетравлюванням) тканин органу власними активованими ферментами і ураженням оточуючих органів і тканин. Внаслідок загрози швидкого розвитку некрозу ПЗ, перитоніту, сепсису цей стан потребує невідкладної хірургічної допомоги.

Гостра кишкова непрохідність (ГКН)

Гостра кишкова непрохідність (ГКН) - ургентний стан, що виникає внаслідок часткової або повного припинення проходження кишкового вмісту - харчових мас, газів, рідин - по тонкому або товстому кишківнику через механічні або динамічні причини. ГКН швидко призводить до загрозливих життю ускладнень - некрозу кишкової стінки з подальшою перфорацією і перитонітом, загальної інтоксикації і зневодненню організму, інфекційно-токсичному шоку, тому вимагає термінової хірургії.

Декомпенсований стеноз вихідного відділу шлунку

Декомпенсований стеноз вихідного відділу шлунку - важка форма звуження просвіту шлунку, при якій відбувається значне порушення прохідності пілоричного (вихідного) відділу шлунку, що призводить до затримки і накопичення харчових мас. Пацієнт худне, виникає зневоднення, виражена слабкість, розлади свідомості. Ця стадія захворювання потребує екстреної діагностики і можливої хірургії.

Перфоративна виразка 12-палої кишки і шлунку

Перфоративна виразка 12-палої кишки і шлунку - ускладнення виразкової хвороби, що призводить до порушення цілісності (перфорації) стінок цих органів. В свою чергу, їх вміст потрапляє в черевну порожнину, призводячи до стрімкого розвитку перитоніту, сепсису, поліорганної недостатності, утворення абсцесів черевної порожнини. Це гострий стан, при якому необхідна ургентна хірургічна допомога.  

Защемлені грижі

Защемлені грижі - це ускладнення грижового випинання будь-якої локалізації, під час якого органи черевної порожнини (найчастіше кишківник або чепець) потрапляють в грижовий мішок і стискаються, що призводить до порушення їх кровопостачання та некрозу.

Механічна жовтяниця

Механічна жовтяниця - патологія, що виникає через порушення відтоку жовчі по жовчовивідних шляхах через механічну перешкоду. Це може статися внаслідок жовчнокам'яної хвороби, стриктур жовчних проток на фоні запальних захворювань органів гепатобіліарної системи, онкологічних патологій або гельмінтозу. Призводить до накопичення білірубіну в крові та тканинах, що з часом викликає незворотні зміни в органах, порушення свідомості, нирково-печінкову недостатність. 

Ректальна кровотеча

Ректальна кровотеча - стан, при якому спостерігається виділення крові або кров’яних згустків з прямої кишки, що може нести загрозу для життя пацієнта. 

Як відбувається процес надання ургентної хірургічної допомоги

Особливістю ургентної хірургії є її терміновість, будь-яке зволікання може призвести до погіршення стану пацієнта. Це вимагає від медичного персоналу високої кваліфікації, оперативності та вміння швидко приймати рішення. 

Етапи діагностики та підготовки до операції

Перший етап - швидка та точна діагностика, визначення причини гострого стану хворого, від цього залежить успіх всього подальшого лікування. Зважаючи на терміновість, обстеження проводяться в експрес-режимі, підозра на ургентний випадок підтверджується за допомогою:

  • збору анамнезу і фізикального огляду пацієнта
  • невідкладних лабораторних досліджень
  • інструментальних обстежень - УЗД, рентгенографія, КТ 
  • консультації суміжних спеціалістів 

Невідкладне оперативне втручання

На підставі отриманих під час діагностичних заходів даних, лікарями визначається причина ургентного стану пацієнта і приймається рішення щодо невідкладної хірургічної допомоги.
В якості підготовчих процедур до операції спеціалістами можуть бути задіяні:

  • інфузійна терапія - для стабілізації загального стану хворого
  • антибіотикопрофілактика - для запобігання інфекційним ускладненням
  • премедикація - для зниження тривожності пацієнта і його підготовки до анестезії

З метою усунення небезпечного стану, який загрожує життю пацієнта, залежно від характеру патології, проводиться термінова операція. Успіх хірургічного втручання багато в чому визначається кваліфікацією і злагодженістю дій медичного персоналу закладу, готовністю операційної бригади справлятися із складними невідкладними викликами. 

Післяопераційний догляд та реабілітація

Крім хірургічної допомоги, що надається відповідно до ургентного випадку, не менш важливими для відновлення стану пацієнта є післяопераційний догляд і реабілітація. 
Після операції хворого на деякий час переводять в відділення інтенсивної терапії, за потребою, згодом - в післяопераційну палату. Догляд за станом хворого включає:

  • моніторинг життєвих функцій
  • знеболення
  • антибактеріальну терапію
  • інфузійну терапію
  • відповідну дієту

За можливістю, пацієнту рекомендують ранню активізацію - підйом з ліжка, ходіння - для попередження застійної пневмонії, тромбозу та інших ускладнень.
На момент виписки із медзакладу лікарями надаються рекомендації щодо подальшого плану лікування і відновлення здоров’я. 

Чому варто обрати UniClinic для надання невідкладної хірургічної допомоги

В UniClinic створено всі умови для надання кваліфікованої термінової медичної допомоги своїм пацієнтам, в тому числі ургентної хірургії.

Кваліфікована команда лікарів-хірургів

Потужна команда спеціалістів хірургічного профілю має належну кваліфікацію і навички для надання невідкладної допомоги пацієнтам з метою збереження їх життя і відновлення здоров’я. Лікарів UniClinic характеризують: швидкість і злагодженість дій, здатність приймати негайні, але виважені рішення, вміння мобілізуватися в умовах стресової ситуації.

Сучасне обладнання та інноваційні методики

Наш багатопрофільний заклад має в своєму розпорядженні надсучасний Діагностичний блок, устаткований новітнім обладнанням від світових лідерів в сфері медицини. Це дає лікарям можливість негайного визначення причини ургентного стану.

Не менш важливим є і наявність власної клінічної Лабораторії, що значно пришвидшує діагностичний і лікувальний процеси.

Іноваційне устаткування Хірургічного хабу, володіння лікарями сучасними малоінвазивними лапароскопічними і ендоскопічними методами оперативної допомоги забезпечують найкращі результати необхідних термінових втручань.

Цілодобова допомога та оперативна реакція

В Клініці організовано цілодобове чергування спеціаліста з ургентної хірургії. 
У разі настання ургентного випадку, що потребує негайного реагування, скористатись послугами нашої Клініки можна за телефоном: 9-103 (безкоштовно з мобільних),який працює 24/7/365.

Поширені питання

Які симптоми вимагають невідкладної хірургії?

Симптоми, які можуть свідчити про настання невідкладного ургентного стану, залежать від патології. У разі появи наступних ознак, слід негайно звернутися за медичною допомогою:

  • гострий больовий синдром, напруження передньої черевної стінки - симптоми більшості ургентних станів, пов’язаних з патологіями органів черевної порожнини і заочеревинного простору
  • блювання - симптом патології ШКТ
  • загальна слабкість, блідість шкіри і слизових, холодний піт, запаморочення, потемніння в очах - симптоми внутрішньої кровотечі
  • падіння АТ, тахікардія, прискорене поверхневе дихання, втрата свідомості - ознаки значної крововтрати

Як швидко потрібно звертатися за допомогою в ургентних випадках?

Негайно. Чим швидше лікарі зможуть надати кваліфіковану допомогу, тим кращий прогноз на повне одужання.

Чим відрізняється ургентна хірургія від планової?

Основну відмінність між ургентною та плановою хірургією становить терміновість ситуації і рівень підготовки до операції. Ургентний стан вимагає невідкладного втручання, планова ж операція готується заздалегідь, з повним циклом підготовчих заходів. 

Знижка 3% назавжди!
для тих, хто приєднався
до боту UniClinic