UniClinic. м. Запоріжжя,
вул. Покровська, 8
Пн-Пт: 08:00 - 20:00
Сб:
08:00 - 16:00
Нд:
08:00 - 14:00

УЗД черевної порожнини

Діагностика

Ультразвукове дослідження – інформативний та безпечний метод інструментальної діагностики, що дозволяє виявити запальні процеси, патологічні стани та порушення функцій внутрішніх органів. Крім УЗД внутрішніх органів, в UniClinic можна здати аналізи та пройти обстеження у найкращих профільних фахівців Запоріжжя.
 

дорослі
діти
виїзд додому

УЗД черевної порожнини у Запоріжжі

Ультразвукове дослідження – інформативний та безпечний метод інструментальної діагностики, що дозволяє виявити запальні процеси, патологічні стани та порушення функцій внутрішніх органів. У нашій клініці УЗД черевної порожнини виконується з використанням високоточного обладнання. Крім УЗД внутрішніх органів, в UniClinic можна здати аналізи та пройти обстеження у найкращих профільних фахівців Запоріжжя.

Особливості діагностики черевної порожнини

УЗ-дослідження призначається переважно сімейним лікарем або гастроентерологом. Дата та час процедури визначаються на консультації, під час якої лікар дає рекомендації щодо підготовки до обстеження.

Якщо діагностика виконується в рамках профогляду, при виявленні захворювань після отримання висновку з УЗД необхідно записатися до гастроентеролога, гепатолога, уролога або нефролога. Для точного визначення діагнозу можуть бути потрібні лабораторні аналізи, додаткові дослідження.

Які органи належать до органів черевної порожнини

В рамках процедури досліджуються:

 • печінка;
 • підшлункова залоза;
 • селезінка;
 • жовчний міхур та жовчні протоки.

У черевній порожнині також знаходяться шлунок, тонкий і товстий кишечник, проте для їх обстеження найчастіше використовуються гастро- або колоноскопія. Разом з тим УЗ-діагностиці підлягають судини, які забезпечують кровотік у внутрішніх органах.

У нашій клініці виконується УЗД органів черевної порожнини та заочеревинного простору, ціна якого залежить від ділянки, що обстежується.

Коли необхідно зробити УЗД органів черевної порожнини

До симптомів, за яких призначається обстеження, що включає УЗ-діагностику, належать:

 • диспепсичні розлади;
 • розлади випорожнення;
 • метеоризм;
 • слабкість невідомої етіології;
 • гіркота, неприємний запах з рота, металевий присмак;
 • біль у верхній частині живота та оперізуючий біль;
 • тяжкість у правому підребер'ї;
 • жовтушність шкірного покриву та слизових оболонок.

Ультразвукове дослідження проводиться при травмах живота у дорослих та дітей. Цей вид діагностики також включається до програм комплексних профілактичних досліджень для жінок, чоловіків, за показаннями призначається діабетикам, вагітним. УЗД також необхідне для оцінки стану організму хворих перед хірургічними операціями.

Як підготуватися до обстеження

Підготовка розпочинається за кілька днів до процедури. За 3 дні перед УЗД органів черевної порожнини слід відмовитися від вживання газоутворюючих продуктів — молока, хліба, фруктів, бобових. При метеоризмі лікар призначає сорбенти та препарати проти здуття живота, при запорах — проносні або мікроклізми. Останній прийом їжі має бути не раніше, ніж за 6-8 годин до візиту в клініку.

Як проходить процедура діагностики

Пацієнт лягає на бік чи спину, піднявши до грудей край одягу. Лікар наносить на досліджувану область гель і водить по поверхні датчиком, фіксує зміни в ехоструктурі органа. За результатами скринінгу сонолог складає висновок.

Багатьох людей, які звертаються до нашої клініки, цікавить питання, скільки часу займає УЗД. В UniClinic процедура триває від 20 хвилин до пів години.

Результати ультразвукового дослідження

УЗ-обстеження дає можливість виявити:

 • запальні захворювання;
 • новоутворення;
 • аномалії розвитку та вікові інволюції;
 • дегенеративні зміни (цироз);
 • конкременти (камені) у жовчних протоках та міхурі.

При травмах за допомогою ультразвукового апарату визначаються гематоми та розриви.

Обладнання в UniClinic

Для проведення обстежень використовують обладнання останнього покоління бренду Siemens. Сучасні апарати з широким вибором налаштувань та високоточним зображенням дозволяють діагностувати хвороби на ранній стадії, не вдаючись до призначення великої кількості досліджень.

Ціна УЗД черевної порожнини в Запоріжжі

Актуальну на сьогодні вартість УЗД черевної порожнини — окремих органів та загального — вказано у прайсі. На сайті UniClinic ви також можете ознайомитись із цінами на консультації фахівців, лабораторні аналізи, профілактичні обстеження. Якщо у вас залишилися питання або ви хочете записатися на діагностику чи прийом до лікаря, зв'яжіться з адміністратором клініки за телефоном або замовте зворотний дзвінок.

Знижка 3% назавжди!
на всі послуги UniClinic
Приєднуйся до Viber боту