UniClinic. м. Запоріжжя,
вул. Покровська, 8
Щодня: 08:00 - 20:00

Видалення поліпів в проктології

Хірургічний стаціонар

Поліпектомія – це процедура видалення поліпів в товстому кишківнику, що дозволяє запобігти їхньому переродженню в злоякісні утворення. Сучасні методи поліпектомії, запроваджені в UniClinic, забезпечують швидке відновлення пацієнта та мінімальний ризик розвитку ускладнень. 

дорослі
діти
виїзд додому
Loading...

Видалення поліпів в проктології в Запоріжжі

Що таке поліпи і чому їх необхідно видаляти

Поліпи товстого кишківника - це патологічні новоутворення, які розростаються із клітин слизової оболонки кишки в її просвіт, зазвичай доброякісної природи. 

За розповсюдженням поліпи можуть бути:

  • поодинокими
  • груповими або множинними - розташування кількох утворень на окремій ділянці кишківника
  • дифузними - ураження майже всієї поверхні слизової.

Поліпи можуть збільшуватись у розмірах, розповсюджуватись, вражаючи нові області слизової оболонки. Небезпека, яку становлять ці новоутворення, полягає в їх схильності до малігнізації - злоякісного перетворення, викликаючи онкологічне захворювання - колоректальний рак.

Морфологічно поліпи товстого кишківника поділяються на дві групи:

  • аденоматозні - найчастіше саме ці утворення можуть переходити в злоякісну форму, викликаючи колоректальний рак
  • неадематозні - рідше малігнізують, мають багато різновидів.   

Можливість зміни природи поліпів товстої кишки із доброякісної на злоякісну потребує обов’язкового лікування. 

Методи видалення поліпів в проктології

Консервативних методів терапії не існує. Основою ефективного лікування поліпозу є повне видалення поліпів кишківника - поліпектомія. 
Вибір оптимального способу такої операції відбувається індивідуально в кожному окремому випадку і залежить від розміру поліпів, їх кількості, локалізації та типу. 

Ендоскопічне видалення поліпів

Ендоскопічна поліпектомія - малотравматична процедура, яка проводиться без розтину шкірних покривів під час колоноскопії за допомогою спеціального інструменту - ендоскопу. 
Це тонка трубка із системою освітлення і камерою на кінці, що вводиться в кишківник пацієнта через анальний отвір. Сигнал від камери виводиться на монітор лікаря у вигляді деталізованого зображення, забезпечуючи точну навігацію хірургічного втручання. 
Для видалення поліпів в прямій кишці та інших відділах товстого кишківника лікарем використовуються спеціальні інструменти, які вводяться через ендоскоп. Їх вибір залежить від розміру утворень, їх типу і розташування. 

Для видалення поліпів розміром до 1,5-2 мм використовуються:

  • біопсійні щипці - гострий край інструменту забезпечує безпечне та легке видалення утворень
  • холодна петля - тонкий плетений дріт, який має конструкцію петлі, дозволяє здійснювати високоточну резекцію поліпа
  • гаряча (діатермічна) петля - ріжучий дріт у вигляді петлі, на який подається електричний струм, що нагріває його і відсікає поліп, одночасно коагулюючи судини і запобігаючи кровотечі.

Більші утворення, діаметром від 2 мм до 2-5 см орієнтовно, або такі, що мають плоску форму видаляються за допомогою ендоскопічної мукозної резекції (EMR). Для висічення поліпу під нього вводиться спеціальний розчин, що піднімає утворення над м’язовим шаром, полегшуючи його подальшу резекцію за допомогою ножа або петлі. 

Іноді лікар вдається до ендоскопічної субмукозної диссекції (ESD). Цей метод використовується для видалення великих поліпів або таких, що проникли в глибокі шари слизової оболонки кишківника. Цей вид резекції складніший, для резекції утворення розсікається слизовий і підслизовий шар, це дозволяє видалити поліп повністю. Проведення ESD вимагає від спеціаліста спеціальних умінь та навичок.

Анестезія, яка використовується під час втручання, дозволяє пацієнту не відчувати болю і будь-якого дискомфорту, а який саме вид знеболення може бути застосований - вирішується в кожному випадку індивідуально. 

Ендоскопічні методи поліпектомії є мінімально інвазивними і зазвичай не вимагають госпіталізації пацієнта. 

Хірургічне видалення поліпів

Якщо поліпи в кишківнику надто великі, множинні, а також існує підозра на їх злоякісну природу, може знадобитися хірургічне лікування. Операція виконується лапароскопічним (через невеликі розрізи шкірних покривів з використанням камери і спеціальних інструментів) або відкритим способом. 

Симптоми поліпів в товстому кишківнику

Протягом довгого часу поліпи анального каналу та інших відділів товстого кишківника можуть не викликати жодних симптомів. По мірі їх зростання і розповсюдження можуть з’явитися ознаки:

  • кровотеча з анального отвору - прожилки або краплі крові після акту дефекації
  • порушення в випорожненнях - закрепи або діарея без очевидної причини
  • дискомфорт - відчуття стороннього тіла в кишківнику 
  • біль - запалення або ускладнення поліпозу 
  • анемія - наслідок хронічної кровотечі
  • слиз у випорожненнях - продукт виділення деяких видів поліпів.

У разі появи подібних симптомів необхідно невідкладно звернутись до лікаря-проктолога для призначення діагностики і складання подальшого плану лікування.

Показання до проведення поліпектомії

Всі поліпи, які виявляються під час колоноскопії, незалежно від їх розміру і морфології, потребують видалення через ризик малігнізації. Особлива увага потрібна у разі:

  • підозри на злоякісну природу утворення
  • розмірів поліпа більше 1 см в діаметрі 
  • кровотечі з прямої кишки
  • наявності болю та дискомфорту
  • захворювань кишківника в анамнезі
  • присутності спадкового фактору.

Підготовка до процедури видалення поліпів

Успішне проведення ендоскопічної поліпектомії потребує ретельної підготовки з боку пацієнта - кишківник має бути максимально очищеним від залишків їжі.
Рекомендовано дотримання безшлакової дієти за 3-4 доби до поліпектомії, застосування спеціальних проносних засобів за визначеною схемою. Детальну інструкцію щодо правильної підготовки до процедури пацієнт отримує під час попередньої консультації з лікарем-ендоскопістом або лікарем-проктологом. 
Крім того, із фахівцем потрібно узгодити прийом постійних ліків в період підготовки. 

Гістологічне дослідження поліпів в проктології

Всі видалені поліпи підлягають гістологічному дослідженню. Це важливий етап діагностики, який дозволяє визначити вид і природу новоутворення, оцінити ризик малігнізації та необхідність подальшого спостереження або лікування.

Переваги видалення поліпів в UniClinic

В інноваційному медичному закладі UniClinic створено оптимальні умови для надання якісних медичних послуг на всіх етапах звернення пацієнта за допомогою. 
Поліпектомія - видалення анальних поліпів, ампули прямої кишки, інших відділів товстого кишківника здійснюється досвідченими фахівцями із застосуванням інноваційних малотравматичних методик.

Колісник Ігор Олександрович - лікар-хірург вищої категорії, лікар-ендоскопіст. Основний напрямок його роботи - проведення хірургічних втручань під час ендоскопії - гастроскопії і колоноскопії. Ігор Олександрович продовжує постійно підвищує свій фаховий рівень, поглиблюючи знання і професійні навички. Лікар Колісник застосовує найсучасніші методики світової медицини в своїй повсякденній практиці. 

Білай Андрій Іванович - хірург-онколог, лікар-ендоскопіст, кандидат медичних наук, член профільних асоціацій європейського рівня. Здійснює оперативну ендоскопію, проводить поліпектомію кишківника. Андрій Іванович досконало володіє передовими методиками EMR та ESD, практикує ендоскопічне видалення новоутворень товстого кишківника. Маючи спеціалізацію лікаря-онколога, доктор Білай призначає хіміотерапію, забезпечує фаховий супровід  онкохворих.

Ціна видалення поліпів

В прайсі нашого сайта зазначено кілька можливих варіантів видалення поліпів кишківника і їх базову ціну, яка може коливатися і залежить від обраного методу поліпектомії, виду анестезії, необхідності госпіталізації тощо. 

Записатися на поліпектомію товстого кишківника

Записатися на поліпектомію товстого кишківника, а також на попередню консультацію фахівців - лікаря-проктолога, лікаря-ендоскопіста можливо, обравши один із зазначених способів:

  • зателефонувавши за номером 9-103 (безкоштовно з мобільних)
  • залишивши заявку в електронній формі безпосередньо на сайті
  • за допомогою месенджера.

Поширені питання

Скільки часу триває поліпектомія товстого кишківника?

Тривалість операції залежить від багатьох факторів (вид поліпів, їх кількість, розташування),ендоскопічне втручання займає в середньому від 30-60 до 90 хвилин і більше. 

Скільки триває реабілітація після видалення поліпів?

Тривалість відновлювального періоду зазвичай становить від 2 тижнів до 2 місяців.
Поліпектомія є ефективним методом попередження розвитку онкологічних захворювань товстого кишківника. Своєчасне видалення новоутворень значно знижує ризик появи колоректального раку, зберігаючи здоров’я пацієнта на довгі роки.