UniClinic. м. Запоріжжя,
вул. Покровська, 8
Пн-Пт: 08:00 - 20:00
Сб:
08:00 - 16:00
Нд:
08:00 - 14:00

Вилучення/видалення сторонніх тіл з ЛОР органів

Поліклініка

Проникнення чужорідних тіл у ніс, горло чи вухо – найчастіша причина звернення до отоларингологів UniClinic. Звернувшись до досвідченого фахівця нашої клініки, ви оперативно зможете отримати кваліфіковану допомогу та уникнути ускладнень та інших неприємних наслідків.

дорослі
діти
виїзд додому

Видалення чужорідних тіл з ЛОР-органів у Запоріжжі

Проникнення чужорідних тіл у ніс, горло чи вухо – найчастіша причина звернення до отоларингологів UniClinic. Сторонні предмети в органах дихання та слуху становлять серйозну загрозу для організму та вимагають невідкладного вилучення. Звернувшись до досвідченого фахівця нашої клініки, ви оперативно зможете отримати кваліфіковану допомогу та уникнути ускладнень та інших неприємних наслідків.

Симптоми та наслідки проникнення сторонніх тіл до ЛОР-органів

З потраплянням сторонніх тіл у носоглотку, вухо чи горло найчастіше стикаються діти. Дитині властиво тягнути в рот або запихати в ніздрі та слуховий канал різноманітні дрібні речі – деталі від конструктора, плодові кісточки, намистини.

Дорослі також не застраховані від проникнення в ЛОР-органи сторонніх предметів та звертаються до фахівця після необережного поводження з дрібними деталями – кнопками, шпильками, ґудзиками. Не є рідкістю заповзання до зовнішнього слухового проходу комах, застрявання в глотці кісток від риби та м'яса.

Гортань

Потрапляння чужорідного предмета в дихальні шляхи супроводжується:

 • утрудненням дихання;
 • колючим болем;
 • рясним виділенням слини;
 • болючим ковтанням.

Особливу небезпеку становить потрапляння твердого предмета в трахею та бронхи. У цьому разі існує ризик зупинки дихання.

Ніс

Ознаками наявності чужорідного об'єкта в носі є:

 • хворобливі відчуття та дискомфорт;
 • симптоми подразнення слизової оболонки - чхання, виділення водянистого слизу, сльозотеча з боку ураження;
 • утруднення дихання носом;
 • кровотеча з носа;
 • у разі знаходження стороннього предмета в носовій порожнині тривалий час – ознаки запалення (набряк, гнійні виділення з однієї ніздрі).

У разі не прийняття своєчасних заходів можливі поліпозні розростання, некроз слизової оболонки, остеомієліт перегородки та кісткових стінок.

Навколоносова пазуха

Стороннє тіло в гайморовій пазусі зазвичай з'являється після лікування у стоматолога верхніх зубів. Частинки пломбувального матеріалу та уламки зубного коріння можуть тривалий термін не доставляти дискомфорту, а потім стати причиною запалень та утворення гною.

Зовнішній слуховий прохід

Про присутність стороннього тіла у вусі свідчать такі симптоми:

 • закладеність та хворобливі відчуття у слуховому проході;
 • кровотеча;
 • слизово-гнійне виділення;
 • погіршення слуху;
 • шум (при попаданні комахи).

Ускладненнями можуть бути запальні процеси та втрата слуху.

Методи діагностики

Алгоритм проведення обстеження перед вилученням стороннього предмета з ЛОР-органів включає:

 • вивчення скарг пацієнта;
 • збирання анамнезу;
 • клінічний огляд у кабінеті отоларинголога

В екстрених ситуаціях надається невідкладна допомога. Для встановлення точного розташування чужорідного об'єкта можуть знадобитися рентгенографія та інші інструментальні дослідження.

Вилучення сторонніх тіл

Видалення чужорідного тіла з носу відбувається за допомогою пінцету, зонда чи катетера з використанням эндоскопии. Вилучення твердих частинок з придаткових пазух проводиться через носовий хід або через прокол під верхньою губою.

Маніпуляції у сфері горла виконуються із застосуванням щипців чи пінцету і дзеркала. Щоб витягти сторонній об'єкт із гортані, потрібне ендоскопічне обладнання. При попаданні стороннього предмета в трахею або бронхи не обійтися без хірургічного втручання.

Для видалення стороннього тіла з вуха використовують спеціальні пінцети та гачки, гліцерин або рідку олію. Крім того, проводиться промивання слухового проходу антисептичним розчином.

Як правило, маніпуляція виконується амбулаторно із застосуванням місцевої анестезії. Розміщення пацієнта в стаціонар необхідне лише у важких випадках.

Чому варто звернутися до UniClinic

У нашій клініці використовується високоточне обладнання та працюють кваліфіковані лікарі, які обирають найбезпечніші та малоінвазивні методи видалення сторонніх предметів з вуха та дихальних шляхів. В екстреній ситуації фахівець приймає пацієнтів без черги.​

Вартість видалення сторонніх тіл з ЛОР-органів у Запоріжжі

З цінами на послуги отоларинголога ви можете ознайомитись у прайсі. Якщо медична допомога потрібна терміново, приїжджайте в UniClinic або зв'яжіться з нашим адміністратором на будь-якому з телефонів, вказаних на сайті.

Знижка 3% назавжди!
на всі послуги UniClinic
Приєднуйся до Viber боту