UniClinic. м. Запоріжжя,
вул. Покровська, 8
Щодня: 08:00 - 20:00

Анестезія при хірургічних операціях

Лікарі-анестезіологи UniClinic проводять оцінку стану пацієнта ще в периопераційному періоді, що дозволяє оптимізувати обрання потрібного методу знеболення під час операції і планування ефективної післяопераційної терапії. Фаховий підхід до процедури анестезії спеціалістів Клініки базується на Гельсінській декларації з безпеки в анестезіології з ретельним дотриманням всіх рекомендованих протоколів процесу.

дорослі
діти
виїзд додому
Loading...

Що таке анестезія?

Анестезія - це медичний процес, який використовується для блокування больових, тактильних, температурних відчуттів, а також зниження м’язового тонусу під час хірургічних втручань, діагностичних та лікувальних процедур. 
Анестезія може включати різні методи і медикаментозний вплив, які використовуються для оборотного порушення збудливості нервових закінчень, чим переривають передачу імпульсів у нейронах.

Види анестезії

В залежності від обсягу хірургічного втручання, зони анестезуючого впливу, стану пацієнта лікарі-анестезіологи обирають із наступних методів

  • Загальна анестезія (загальний наркоз) - характеризується станом глибокого сну, при якому пацієнт повністю знерухомлений, не відчуває болю і не усвідомлює, що відбувається під час процедури. Для наркозу використовуються швидкодіючі препарати, які вводяться внутрішньовенно або інгаляційно і можуть додаватися протягом операції з метою підтримки належного рівню анестезії.
  • Регіонарна анестезія - відбувається блокування болю в конкретній ділянці, пацієнт при цьому може перебувати у свідомості. Перевагою такої анестезії є менший вплив на організм порівняно із загальною, зниження ризику ускладнень.

Розрізняють:

Спінальну - анестетики вводяться в субарахноїдальний простір спинного мозку. Використовується для операцій на нижніх кінцівках, в урології, проктології.

Епідуральну - препарати вводять в епідуральний простір навколо спинного мозку. Застосовується, перш за все, в акушерстві і гінекології, в післяопераційний період. Цей вид анестезії забезпечує можливість тривалого контролю за рівнем знеболення.

Провідникову -  анестетик вводиться навколо певного нерва або групи нервів. Забезпечує знеболення окремої частини тіла, застосовується під час оперативного втручання в гінекологічній, урологічній, абдомінальній, торакальній, кардіохірургії, травматології, ортопедії. Також використовується з метою післяопераційного знеболення таких пацієнтів.

Плексусну - відбувається анестезія нервових сплетінь, які відповідають за іннервацію великої області тіла (кінцівки або тулуба),на якій проводиться хірургічне втручання.

  • Седація (медикаментозний сон) - забезпечення спокою і розслаблення пацієнта під час процедури. Часто використовується в комбінації з місцевою або регіонарною анестезією, може бути легкою або глибокою, коли пацієнт перебуває у стані напівсну і не пам'ятає, що відбувалось під час процедури.   

Загальний наркоз при хірургічних операціях

Загальна анестезія (наркоз) застосовується під час хірургічних операцій, як традиційних, так і малоінвазивних. 
Процедура здійснюється лікарем-анестезіологом - спеціалістом, який забезпечує необхідний для втручання рівень анестезії. До відповідальності фахівця відноситься вибір виду наркозу, розрахунок дозування анестетиків,  контроль стану пацієнта під час втручання, підтримка життєво важливих функцій організму впродовж операції. 
Лікар-анестезіолог ретельно контролює стан пацієнта на всіх етапах загального наркозу для уникнення передозування і забезпечення оптимальних умов для проведення хірургічного втручання.

Ризики або ускладнення анестезії

Анестезія може мати певні ризики і ускладнення, які варіюються в залежності від її виду, загального стану здоров’я пацієнта та інших факторів.
Небажаними наслідками загального наркозу можуть бути:

  • алергічні реакції на анестетики
  • ускладнення дихання, зниження АТ, поява аритмії
  • післяопераціні нудота і блювання
  • сухість в роті, хворобливі відчуття в горлі після інгаляційного наркозу
  • когнітивні порушення - сплутаність свідомості, погіршення пам’яті, особливо у літніх людей 

Більшість побічних ефектів від анестезії мають зворотній характер і тривають недовго. Протягом кількох днів після операції відбувається поступова реабілітація після загального наркозу і повне відновлення організму пацієнта.

Регіонарна анестезія, крім алергічної реакції, може викликати головний біль, зниження АТ, утворення гематоми в місці ін’єкції.

Алергія у вигляді свербежу, набряку в зоні введення анестетика може виникнути і на місцеву анестезію. 

Підготовка до наркозу

Щоб запобігти виникненню небажаних ускладнень, зробити процедуру максимально безпечною, до анестезії, особливо загальної, слід підготуватися. Це стосується, в першу чергу, пацієнтів, які мають супутні хронічні захворювання, надмірну вагу, алергію на медикаменти, а також дітей і літніх людей. 
До підготовчих заходів відносять попередню консультацію лікаря-анестезіолога, який проводить оцінку стану здоров’я пацієнта, що допомагає знизити ризики можливих ускладнень. 

Крім того, для виявлення можливої алергічної реакції на анестетики, лікарем може бути призначене проведення алергопроб. 

Також, слід дотримуватись харчової дієти - за 6-8 годин до процедури необхідно утриматись від будь-якої їжі. Є застереження і щодо вживання рідини - за 4 години можна випити склянку прозорої рідини без вмісту жиру і твердих часточок - води, солодкого теплого чаю. Якомога раніше перед операцією треба утриматись від паління. Якщо такі рекомендації було порушено - слід проінформувати про це лікаря. 

Переваги анестезії в UniClinic

UniClinic - новий багатопрофільний медичний заклад, який побудовано і устатковано за останніми тенденціями і вимогами світової медицини. Особлива гордість Клініки - Хірургічний хаб.

Хірургічний хаб UniClinic - це два суперсучасних оперблоки, що включають шість операційних, оснащених хірургічним і анестезіологічним обладнанням останнього покоління від світових лідерів виробництва у сфері медицини. Це дозволяє проводити оперативні втручання будь-якого рівня складності із застосуванням безпечних анестезіологічних процедур найвищої якості.

В післяопераційному стаціонарі UniClinic створено всі умови для швидкого і ефективного відновлення пацієнта після перенесеного хірургічного втручання: подача кисню з власної станції, автономне кондиціонування і фільтрація повітря, безперервний нейромоніторинг головного мозку, система ентропії, автоматизована система анальгезії.
В UniClinic працюють кращі фахівці - хірурги і анестезіологи, які володіють найсучаснішими методиками здійснення оперативної допомоги. Лікарі-анестезіологи мають знання і досвід в підтримці належного стану пацієнта під час і після хірургічного втручання, в разі необхідності можуть швидко і ефективно здійснити всі необхідні заходи для попередження і усунення ускладнень від анестезії. 

Крім того, в UniClinic надається анестезіологічна допомога дітям. До неї вдаються у разі необхідності в травматології, при проведенні діагностичних процедур, що потребують повної нерухомості - КТ, МРТ тощо. Сертифіковані для роботи з дітьми лікарі-анестезіологи Клініки на високому фаховому рівні здійснюють необхідні анестезіологічні заходи.

Скільки коштує анестезія

Вартість анестезії залежить від багатьох чинників. Якщо мова йде про загальний наркоз, ціна складається з кількості і об’єму задіяних в процесі анестетиків, шляху їх введення тощо. Попередній розрахунок вказано в нашому прайсі, він може бути уточнений, виходячи з конкретних потреб хірурга і пацієнта. 

Поширені питання

  • Що не можна робити після анестезії?

Слід утриматись від зайвої фізичної активності, поки повністю не відновиться свідомість і рухова активність - це допоможе запобігти можливому травмуванню в цей період.
Після загального наркозу деякий час організм не може функціонувати належним чином, це стосується і внутрішніх органів. Тому одразу після операції не можна їсти і пити. Теплу воду і першу їжу, бажано рідку, в невеликому об’ємі можна починати вживати через 1,5-2 години. Слід дослухатись рекомендацій лікаря - вони залежать від виду анестезії, стану пацієнта і бути індивідуальними в кожному конкретному випадку. 

 

Якщо у вас є питання - варто записатися на попередню консультацію до лікаря-анестезіолога або звернутися до Клініки зручним способом:

  • зателефонувавши за номером 9-103 (безкоштовно з мобільних)
  • залишивши заявку в електронній формі безпосередньо на сайті
  • за допомогою месенджера

Фахівцями UniClinic надаються тільки якісні медичні послуги. Безпечна і ефективна анестезія під час здійснення інвазивних процедур і хірургічних втручань - це не тільки турбота про комфорт пацієнта, але й запорука успішності проведення необхідних діагностичних і лікувальних заходів.

Знижка 3% назавжди!
для тих, хто приєднався
до боту UniClinic