UniClinic. м. Запоріжжя,
вул. Покровська, 8
Щодня: 08:00 - 20:00

Біопсія молочної залози

Поліклініка

Якщо за допомогою візуальних методів діагностики (мамографія, рентген, УЗД, КТ тощо) в молочній залозі було виявлене новоутворення, лікарем призначається біопсія - взяття зразку пухлинної тканини для подальшого гістологічного дослідження. Ця процедура дозволяє підтвердити або виключити злоякісний процес, що є вирішальним фактором для розробки подальшої тактики ефективного лікування.

дорослі
діти
виїзд додому
Loading...

Біопсія молочної залози в Запоріжжі

У разі виявлення аномалій тканини грудей, таких як ущільнення, вузли, зміна структури, лікарем може бути призначена біопсія патологічної ділянки. Саме пункція сумнівної тканини і її цитологічний аналіз дають можливість розрізнити доброякісну пухлину, таку, як, аденома, кіста молочної залози, від онкологічного новоутворення.

Види біопсії молочної залози, що застосовуються в UniClinic. Як проводиться біопсія молочної залози?

Існує кілька видів біопсії грудей, що відрізняються між собою за методом забору зразку тканини і рівнем інвазивності. Яким із них скористатися, лікар визначається на підставі характеристик виявленого новоутворення, його локації та іншого.

  • Тонкоголкова аспіраційна біопсія - найменш інвазивний метод пункції молочної залози, проводиться під контролем ультразвуку. 

Внаслідок невеликої травматичності - це найбільш поширений метод пункційної біопсії молочної залози, процедура не викликає відчутного дискомфорту і не потребує знеболення. Для взяття зразку клітин з новоутворення використовується тонка голка, що обумовлює невелику кількість матеріалу, якого може бути недостатньо для повноцінного встановлення діагнозу.

  • Трепан-біопсія - більш травматичний метод пункції молочної залози, в якому використовується спеціальний пристрій, оснащений товстою голкою (трепаном),з ріжучим кінчиком і порожнистим каналом, він забезпечує взяття більшої кількості тканини, що підвищує точність діагнозу. 

Процедура відбувається під контролем ультразвуку або мамографії із застосуванням місцевої анестезії. Для дослідження береться кілька зразків тканини з різних ділянок новоутворення. Трепан-біопсія молочної залози - інформативний метод обстеження і в більшості випадків надає лікарю можливість встановлення точного діагнозу, хоч і має дещо вищу ціну у порівняні з тонкоголковою аспіраційною.

Показання до біопсії молочної залози

Біопсію молочної залози проводять у разі:

  • наявності щільних утворень або підозрілих ділянок тканини залози, які виявляються пальпацією або в результаті обстежень за допомогою УЗД, мамографії, рентгенографії
  • наявності ран, виразок, появи плям зі зміною кольору і лущенням на поверхні грудей
  • змін в ділянці сосків - западин, появи корок, лущення, кров’янистих виділень, зміни кольору 

а також, у разі присутності інших симптомів, що викликають питання у лікаря.

Протипоказання до біопсії молочної залози

Процедура біопсії грудей загалом безпечна, але має деякі відносні протипоказання:

  • період менструації
  • наявність алергії на анестезію
  • вагітність і годування груддю
  • гострі інфекційні процеси, ГРВІ
  • порушення згортання крові.

Слід попередити лікаря щодо наявності таких обставин, можливо, процедуру доведеться перенести на деякий час.

Підготовка до проведення біопсії грудей

Спеціальна підготовка до процедури не потрібна. Основне застереження - у разі постійного лікування антикоагулянтами - необхідно попередити про це лікаря і за кілька діб до біопсії припинити прийом таких ліків.
Якщо передбачається застосування загальної анестезії - процедура проводиться натщесерце, а напередодні ввечері слід утриматись від важких жирних страв. Місцева анестезія не потребує підготовки.

Можливі ускладнення після біопсії молочної залози

Ускладнення внаслідок процедури біопсії грудей виникають вкрай рідко. Оніміння і деякий дискомфорт в ділянці взяття зразку тканини, можлива поява невеликої гематоми вважаються нормальною реакцією на біопсію. 

В разі ж появи великого набряку, підвищення температури тіла і тривалої кровотечі з рани - необхідно вкрай терміново звернутися до лікаря.

Біопсія молочної залози, її результати 

Взятий зразок (біоптат) піддається морфологічному дослідженню, в ході якого використовуються спеціальні барвники і сироватки, що містять антитіла. Останні поєднуються з клітинами зразку, що аналізується. Реакція надає інформацію про можливу наявність і форму раку. Відсутність реакції свідчить про доброякісність процесу.  
Результати біопсії надаються у вигляді висновку, що містить опис:

  • структури тканин
  • типу клітин
  • у разі виявлення патології - виду пухлини, можливо - стадії розвитку.

Остаточний висновок аналізу може бути одним із наступних:

  • атипові клітини відсутні
  • наявного зразка матеріалу недостатньо для встановлення диференційованого аналізу, рекомендовані додаткові дослідження
  • виявлено запальний процес
  • визначено доброякісну пухлину
  • підтверджено злоякісне утворення 

Виходячи із результатів проведеного дослідження, лікар може скласти план найбільш дієвої тактики лікування.

В новому медичному закладі повного циклу UniClinic працює досвідчена лікарка-мамолог, лікарка-онкохірург, пластичний хірург Стан Наталія Вікторівна. Спеціаліст Breast surgeon, лікарка займається всіма аспектами хірургії молочних залоз від онкопластичних операцій до естетичних корекцій об’єму та форми грудей. Наталія Вікторівна є членкинею багатьох профільних асоціацій і товариств державного і європейського рівнів, в своїй роботі керується їх рекомендаціями і протоколами.  

Переваги проведення біопсії молочної залози в UniClinic

В UniClinic створено необхідні умови для швидкого всебічного обстеження пацієнта, в тому числі проведення біопсії молочної залози.
Клініку устатковано найсучаснішим медичним обладнанням від визнаних світових виробників. В складі UniClinic працюють найфаховіші спеціалісти діагностичного і хірургічного профілю.

Проведення біопсії молочної залози в UniClinic досконало здійснює Софілканич Михайло Михайлович - лікар-хірург вищої категорії, лікар з УЗД, кандидат медичних наук. Михайло Михайлович є членом кількох профільних асоціацій європейського рівня.  Доктор Софілканич - справжній експерт у галузі ультразвукової діагностики, володіє більш ніж тридцятьма видами маніпуляцій під контролем ультразвуку. Вони включають біопсії молочної, щитоподібної та передміхурової залоз, лімфовузлів, м'яких тканин, органів черевної порожнини. 

Для навігації під час проведення біопсійної пункції грудей під контролем ультразвуку використовуються апаратіи експертного класу SAMSUNG RS80A та ACUSON Redwood (Німеччина) які надають чіткі зображення високої якості.

Мамограф, який допомагає виявити новоутворення молочних залоз, а також забезпечує контроль проведення успішної стереотаксичної біопсії -  апарат останнього покоління від Siemens Mammomat Fusion.

Гістологічне дослідження зразку, взятого під час біопсії, відбувається у власній клінічній Лабораторії Клініки, що забезпечує швидкий інформативний результат, на аналіз піде від 1 до 2 днів. 

Біопсія молочної залози, її ціна

Вартість проведення процедури залежить від виду біопсії молочної залози, а також задіяної анестезії. Наш прайс дає на пункцію молочної залози базову ціну. Уточнити поточну вартість, а також записатися на процедуру і на консультацію мамолога можливо, зв’язавшись з адміністратором Клініки одним із зазначених способів:

  • зателефонувавши за номером 9-103 (безкоштовно з мобільних)
  • залишивши заявку в електронній формі безпосередньо на сайті
  • за допомогою месенджера.

Пункційна біопсія молочної залози - це безпечна та мінімально інвазивна процедура, яка є важливим інструментом у ранньому виявленні та лікуванні захворювань грудей, в тому числі онкологічних.

Знижка 3% назавжди!
для тих, хто приєднався
до боту UniClinic