UniClinic. м. Запоріжжя,
вул. Покровська, 8
Щодня: 08:00 - 20:00

Блефаропластика: верхня, нижня, кругова та транскон'юктивальна пластика повік

Хірургічний стаціонар

З віком наші очі втрачають колишню привабливість та свіжість погляду, додаючи років всьому обличчю. На допомогу приходить блефаропластика - хірургічна корекція ознак старіння, здатна повернути рисам свіжість і молодість. 

дорослі
діти
виїзд додому

Що таке блефаропластика?

Блефаропластика - це загальна назва групи пластичних операцій, які мають на меті корекцію повік та зони навколо очей за рахунок висічення надлишкового шкірного покриву в цій ділянці, жирових відкладень, підтяжки м’язів, що призводить до покращення зовнішнього вигляду очей. Найчастіше люди звертаються до блефаропластики з естетичних міркувань: поліпшити природний контур повік, прибрати в них вікові зміни.

Окремим видом блефаропластики є кантопексія - зміна розрізу очей. З віком, внаслідок втрати шкірою еластичності і послаблення м’язів, зовнішні куточки очей можуть опускатися, придаючи обличчю сумного виразу. В процесі кантопексії куточки підтягуються, вираз обличчя змінюється на краще.

Але для таких хірургічних втручань існують і безпосередньо медичні показання. Пластика повік застосовується у разі вродженої або набутої патологічної зміни тканин, які оточують очі, що ускладнює нормальне функціонування органів зору. 

Види блефаропластики

В залежності від локалізації хірургічного втручання існує декілька видів пластичних операцій на повіках, кожний з яких має свої особливості.

Верхня блефаропластика

Мета операції - видалення надлишкової шкіри і жирових відкладень, які утворилися на верхніх повіках, що може статися з віком або мати вроджений характер.
В процесі операції з підтяжки робляться розрізи вздовж війових ліній, найчастіше в природних складках верхніх повік. Через розрізи видаляються або переміщуються надлишкова шкіра, жирові відкладення і м’язова тканина, що дозволяє покращити контур повік, прибрати набряклість.
Блефаропластика верхніх повік - найзатребуваніший вид серед таких операцій. 

Нижня блефаропластика

Блефаропластика нижніх повік складніша. Вона передбачає, окрім безпосередньої підтяжки зайвої шкіри нижньої повіки, ще й операцію з видалення мішків під очима. 
З віком шкіра розтягується під впливом сили тяжіння, починає обвисати, стає видимим білок ока під райдужкою.
Підшкірний жировий шар також зміщується донизу внаслідок природної гравітації, оболонки жирових клітин (адипоцитів) з віком можуть розтріскуватися. Їх вміст потрохи просочується, стікає, збираючись в “мішок” - так утворюються жирові грижі під очима.
Такі зміни візуально додають очам і всьому обличчю важкості і віку.

 

Під час хірургічного втручання робиться розріз нижче війової лінії, вздовж неї, видаляється надлишкова шкіра, прибираються або перерозподіляються жирові накопичення для зменшення набряку під очима, за потреби підтягуються м’язи повік. Це транскутанний, класичний метод блефаропластики нижніх повік, підходить до застосування у разі саме надлишку шкіри.

Транскон'юктивальна блефаропластика

Для досягнення найліпшого естетичного результату застосовують транскон'юктивальну блефаропластику. Це прогресивний метод хірургічного втручання, коли розрізи для подальшої корекції робляться з внутрішнього боку нижніх повік, таким чином майбутнього рубця назовні взагалі не буде. Крім того, такий підхід знижує ризик виникнення ектропіону (вивертання повіки),що можливо при зовнішніх розрізах. 
Через розтин внутрішньої слизової повіки видаляються накопичені жирові пакети, що призводить до суттєвого візуального зменшення “мішків” під очима. Цей метод не може бути використаний для видалення зайвої шкіри.

Підвищена складність нижньої блефаропластики зумовлює трохи вищу ціну порівняно з пластикою верхніх повік.

Кругова блефаропластика

Якщо корекції потребують і верхні, і нижні повіки, лікар може запропонувати кругову блефаропластику, яка має багато переваг з естетичного, функціонального і фінансового погляду:

  • одночасне коригування дефектів верхніх і нижніх повік дозвить лікарю досягти більш симетричного гармонійного результату, ніж при проведенні окремих операцій
  • скорочуються час і витрати, пов’язані з підготовчим передопераційним періодом 
  • зменшується навантаження від застосування анестезії
  • мінімізується час післяопераційного відновлення, знижується вплив загального стресу на організм пацієнта
  • фінансова перевага - кругова блефаропластика - це одна операція, хоч і об’ємна, її ціна буде меншою, ніж сума цін двох, навіть простіших, хірургічних втручань

Медичні показання до проведення пластики повік

Крім естетичних, блефаропластика має прямі медичні показання для її проведення:

  • обмеження поля зору внаслідок нависання надлишкової або набряклої шкіри верхніх повік. Особливо важливо для людей, чия професія пов’язана із потребою широкого поля зору (водії, наприклад)
  • опущення нижнього віка, яке може ускладнювати моргання, що викликає сухість очей через неповне закриття повік
  • хронічні інфекції або подразнення, викликані надлишковою шкірою або жировими відкладеннями
  • вроджені або набуті внаслідок травм дефекти повік, які потребують корекції для відновлення нормального функціонування очей і з естетичних міркувань

Протипоказання до пластики повік

Хоча блефаропластика вважається малоінвазивним хірургічним втручанням, вона має деякі тимчасові або постійні протипоказання:

  • будь-яке гостре захворювання
  • онкологічне захворювання
  • некомпенсовані діабет, підвищений артеріальний тиск
  • порушення згортання крові
  • періоди вагітності, лактації, менструації
  • запалення повік і очей

Етапи проведення пластичної операції з підтяжки повік

  • Консультативний прийом пластичного хірурга.

На попередньому етапі лікар знайомиться з пацієнтом, ретельно вивчає його анамнез. Проводить огляд повік, оцінює стан шкіри, м’язів, жирових відкладень, визначає можливість проведення блефаропластики. Обговорює з пацієнтом очікування від операції і можливі результати, а також ризики та ускладнення. Складає план втручання, враховуючи анатомічні особливості пацієнта і його побажання.

  • Підготовка до операції.

Лікар призначає попередні медичні обстеження, які обов’язково включають огляд офтальмолога і лабораторні аналізи крові. Пацієнту надаються рекомендації щодо харчування, режиму, прийому постійних ліків.

  • Анестезія.

Залежно від обсягу операції і фізіологічних особливостей пацієнта, може бути застосована місцева анестезія з седацією або загальна анестезія.

  • Безпосереднє проведення запланованої корекції.

В залежності від ступеню втручання, операція може тривати від 1,5 до 3,5 годин. Після проведеної корекції розрізи закриваються за допомогою косметичних внутрішньошкірних швів, в разі транскон’юктивального втручання вони не потрібні. Може бути застосований саморозсмоктуючий шовний матеріал, у іншому випадку шви знімаються лікарем на 3-5 добу після операції. На місця розрізів накладається стерильна пов’язка.

  • Післяопераційний період.

Перші 2-3 доби можуть супроводжуватись набряком, появою синців, деякою болючістю місць розрізів, сухістю очей. Ці симптоми поступово проходять, і на момент зняття швів мають мінімальні прояви.
Гострим післяопераційним періодом вважаються перші 10-14 діб, протягом яких остаточно сходять зовнішні післяопераційні наслідки.

  • Період повної реабілітації.

За 1-2 місяці рубці стають малопомітними. Повне відновлення настає за 3 місяці, реабілітаційний період вважається закінченим, а лікар і пацієнт можуть остаточно оцінити результати операції.  

Рекомендації після операції з блефаропластики

Одразу після хірургічного втручання (перші 3 доби)  слід дотримуватись рекомендацій лікаря:

  • не допускати попадання води в очі і на область навколо них
  • не знімати пов’язку, накладену хірургом
  • бажано не торкатися очей, ні в якому разі їх не терти
  • виходячи на вулицю, використовувати сонцезахисні окуляри
  • для зменшення набряку - прикладати холодні компреси, спати на спині на високій подушці

Також гострим періодом вважаються перші 14 післяопераційних днів. В цей час варто дотримуватись деяких обмежень:

  • відмовитись від носіння контактних лінз
  • не застосовувати косметику в області очей
  • уникати фізичних навантажень
  • зменшити напруження очей (читання, смартфон, монітор, телевізор)
  • не відвідувати лазню, басейн
  • не засмагати, не перегріватися

Для кращого відновлення лікар може призначити застосування медикаментів, як для внутрішнього прийому, так і для зовнішнього використання - креми, мазі. Також для поліпшення кровообігу і зміцнення м’язів в області втручання можуть бути рекомендовані теплі компреси і фізичні вправи для очей.

Переваги блефаропластики в UniClinic 

Для отримання якнайкращого результату від блефаропластики, майбутньому пацієнту варто правильно вибрати медзаклад і лікаря, який буде проводити операцію.

Клініка майбутнього UniClinic має в своєму розпорядженні найсучасніший Хірургічний стаціонар, який оснащено обладнанням від визнаних світових виробників для  забезпечення хірургії високих технологій.

Досвід і майстерність пластичного хірурга має вирішальне значення в досягненні очікуваного ефекту від блефаропластики. Такий спеціаліст працює в UniClinic - лікарка-хірургиня вищої категорії, пластична хірургиня з більш як 20-річним досвідом роботи - Овчатова Ірина Георгіївна. В її активі - проведення понад 1000 естетичних операцій, докторка спеціалізується на корекції вікових змін. Стажувалась в провідних косметологічних клініках Америки і Європи, володіє новітніми техніками поліпшення зовнішності.

Ціна блефаропластики

Ціна блефаропластики залежить від її виду, обсягу та анатомічних і фізіологічних особливостей пацієнта. Конкретика стає зрозумілою після попередньої консультації пластичного хірурга. Записатись на прийом можливо кількома способами:

  • зателефонувавши за номером 9-103 (безкоштовно з мобільних)
  • залишивши заявку в електронній формі безпосередньо на сайті
  • за допомогою мессенджера

Ми радо вам допоможемо.

до 3% твоя особиста знижка!
Приєднуйся до Viber боту
Отримуй при кожному візиті!