Лапароскопія - сучасний метод хірургічних операцій

Лапароскопія - сучасний метод хірургічних операцій

28.12.2023

Сучасна медицина постійно прагне до вдосконалення методів лікування, щоб забезпечити пацієнтам максимально ефективне та безпечне хірургічне втручання, яке показано за багатьох захворювань.
Слово "операція" часто викликає занепокоєння, тривогу, психологічний та фізичний стрес, болісний стан. 

Однак у сучасному світі з'являються нові технології, які дають змогу травматичність та біль звести до мінімуму при виконанні такого ж об'єму операції, як і під час класичної хірургії.

Лапароскопія - це інноваційний мініінвазивний (малотравматичний) метод хірургії, під час якого використовують спеціальні лапароскопічні інструменти та телескопічну трубку з відеокамерой надвисокої якості та посиленим яскравим світлом, введені через невеликі розрізи.

Завдяки невеликим розмірам та можливостям візуалізації, лапароскопія застосовується з метою діагностики, коли інші дослідження не надають достатньо необхідної інформації для встановлення діагнозу. Під час цієї процедури також можуть бути отримані зразки тканин (біопсія) у складних клінічних випадках для подальшого діагностування.

Метод лапароскопії є менш травматичним та безпечним порівняно з традиційною відкритою хірургією, що дає змогу пацієнтам якнайшвидше відновитися, та повною мірою знижує ризик ускладнень, а хірургам можливість більш точно і ефективно проводити різні операції з мінімальним впливом на тканини пацієнта.
З постійним розвитком технологій лапароскопія залишається в центрі уваги хірургії, надаючи нові можливості для поліпшення якості медичної допомоги.

Переваги лапароскопії

  • максимальна точність та збереження органів:

детальний візуальний контроль операції завдяки відеоконтролю за процесом

  • мінімальна травматизація:

завдяки невеликим розрізам (до 1 см.),пацієнти відчувають менше болю і швидше відновлюються після хірургічного втручання, операція відбувається під загальним наркозом, забезпечуючи комфорт і безпеку під час операції 

  • зниження ризику можливих ускладнень:

практично відсутність кровотеч, зниження ризику інтраопераційної інфекції та утворення спайок в череві

  • прискорене відновлення організму:

процес реабілітації після лапароскопії проходить дуже швидко і, як правило, без ускладнень, симптоми нездужання минають протягом 2-3 днів без потреби в додатковому лікуванні

  • задовільний косметичний результат:

відсутність великих шрамів та рубців, зазвичай для однієї операції роблять 3 або 4 невеликі отвори (проколи).

Відновлення організму після операції відбувається протягом одного-двох тижнів. За цей час пацієнт повертається до звичного способу життя.

Області застосування лапароскопії

Лапароскопія застосовується у різних галузях медицини:

  • хірургія черевної порожнини:

цей метод застосовують у разі апендициту, при видаленні жовчного міхура, грижах передньої черевної стінки та діафрагми, онкологічних захворюваннях органів черевної порожнини (печінка, підшлункова залоза, шлунок, кишечник) та інших хірургічних проблемах

  • гінекологія:

лапароскопія використовується для видалення кіст, лікування ендометріозу та проведення інших гінекологічних операцій

  • урологія:

лапароскопія ефективна під час лікування новоутворень нирок, видалення ниркових каменів, варикоцеле та інших урологічних захворюваннях.

 

З постійним розвитком нових бездротових технологій та надсучасних потужних роботизованих хірургічних систем, які надають лікарям додаткові можливості у проведенні операцій, лапароскопія стає ще більш точною і зручною.

Майбутнє цієї практики пов'язане з постійним удосконаленням технологій та методів навчання хірургів, розширенням сфер застосування лапароскопії в різних галузях сучасної хірургії.

 

Лапароскопія не просто змінює методи хірургії, а й покращує досвід пацієнтів, забезпечує більш швидке відновлення після операції та кращі косметичні результати, що робить цей метод важливим елементом високоякісної хірургії з турботою про здоров'я пацієнта.

до 3% твоя особиста знижка!
Приєднуйся до Viber боту
Отримуй при кожному візиті!