Лікування варикозної хвороби методом механо-хімічної абляції (Flebogrif MOCA)

Лікування варикозної хвороби методом механо-хімічної абляції (Flebogrif MOCA)

21.01.2024

Варикоз вен характеризується хронічним перебігом та при відсутності лікування може погіршити якість життя й призвести до тяжких наслідків. Тому при появі перших ознак захворювання варто звернутися до лікаря для діагностики та вибору лікувальної тактики.

Одним із найбільш ефективних та безпечних методів лікування варикозу без операції є механо-хімічна абляція або методика Flebogrif MOCA.

Це сучасна процедура, яка:

 • не потребує госпіталізації
 • проходить безболісно 
 • супроводжується швидким відновленням 
 • відсутність післяопераційних ран та естетичних недоліків
 • без ускладнень та суттєвих обмежень

Пройти лікування варикозу без операції у Запоріжжі можна в UniClinic.

Процедуру виконує судинний хірург з досвідом понад 25 років, доктор медичних наук, професор Рязанов Дмитро Юрійович.

Особливості лікування варикозу методом Flebogrif MOCA

Методика є альтернативою радіочастотній абляції, характеризується аналогічною ефективністю та безпекою для пацієнтів. Проте вона відрізняється механізмом впливу на судини. Flebogrif MOCA передбачає одночасно механічну та хімічну дію на стінки уражених вен.
Під час процедури відбувається легке порушення цілісності внутрішньої поверхні судини та введення у її просвіт склерозанту у вигляді піни. Однак особлива техніка виконання маніпуляції та якісна місцева анестезія роблять процедуру комфортною для пацієнта. Тому проводиться вона амбулаторно, займає до 30 хвилин та не супроводжується анестезіологічними ризиками. 

Спеціальний катетер вводиться в судину через невеликий прокол, тому відсутні післяопераційні рани та естетичні недоліки на відміну від хірургічного лікування варикозу. Метод є малотравматичним і добре переноситься пацієнтами.

Переваги Flebogrif MOCA

Лікування варикозу методом механо-хімічної абляції відрізняється такими позитивними характеристиками для пацієнтів:

 • висока терапевтична ефективність, оскільки уражені вени закриваються та виключаються з кровообігу;
 • безболісність та повна безпека;
 • точний вплив на уражену частину судини;
 • відсутність ризику кровотечі та інших ускладнень, пов'язаних з використанням загальної анестезії;
 • відмінний косметичний ефект, оскільки не виконуються розрізи, а після сеансу не залишається синців;
 • швидка реабілітація;
 • можливість повернутися до звичного життя та спорту вже на наступний день;
 • немає потреби в госпіталізації - покинути клініку можна вже через 30 хвилин після процедури.

Переваги механо-хімічної абляції перед іншими методами лікування варикозу

Сьогодні доступний широкий перелік процедур для лікування варикозного розширення вен. Однак Flebogrif MOCA відрізняється наступними перевагами перед іншими методами:

 • відсутність розрізів та мінімальний ризик рецидиву варикозної хвороби в порівнянні з хірургічним лікуванням
 • відсутній термічний вплив на венозні стінки порівняно з радіочастотною абляцією (РЧА)
 • комбінований вплив на венозно розширену судину, тоді як при склеротерапії задіяний лише хімічний фактор, що сприяє підвищенню ефективності

Показання та протипоказання

Механо-хімічна абляція при варикозній хворобі вен нижніх кінцівок може призначатися на різних стадіях розвитку. Згідно з класифікацією по CEAP, її проведення є доцільним при класах варикозу С2-С6. Виконується маніпуляція за рекомендацією лікаря-флеболога. Підходить для лікування варикозного розширення вен будь-якого діаметру.

Проте використання методу Flebogrif MOCA неможливе при таких станах:

 • порушення згортання крові
 • алергічна реакція на препарати для місцевої анестезії або склерозант
 • ін'єкційна наркоманія
 • вагітність
 • гострий або перенесений тромбофлебіт стовбура ураженої вени
 • великі варикозні вузли, надмірна звивистість судини, через що виконати процедуру технічно неможливо

Техніка виконання механо-хімічної абляції вен

Процедура виконується під контролем сучасного ультразвукового апарату, який забезпечує якісну візуалізацію та допомагає виявити варикозно змінені ділянки вен. Це гарантує технологічну точність маніпуляцію та практично виключає ризик рецидивів. Перед початком маніпуляції у ділянці впливу виконується місцеве знеболення для комфорту пацієнта.

Далі в цільову вену методом пункції вводиться спеціальний катетер з маленькими ріжучими елементами у вигляді парасольки. Досягнувши ураженої частини вени, лікар підтягує катетер, ріжучі елементи дряпають стінки й одночасно подається склерозант у вигляді піни. Внаслідок цього судина повністю склеюється та виключається з кровотоку.

Після закінчення процедури у місці проколу накладається стерильна повязка. Також пацієнту потрібно одягнути компресійний трикотаж. В середньому процедура займає 15-20 хвилин.

Чому лікування варикозу методом Flebogrif MOCA є безболісним?

Механо-хімічна абляція не потребує використання тумесцентної анестезії, проте проходить абсолютно безболісно для пацієнта, оскільки у венозних стінках відсутні чутливі рецептори. А щоб виключити дискомфорт під час проколу, виконується місцеве знеболення.

Реабілітація

Одна з головних переваг Flebogrif MOCA - швидке та легке відновлення після лікування. Щоб закріпити отриманий результат та попередити рецидив, протягом 2 тижнів після процедури слід носити компресійний трикотаж (2 класу компресії). Причому перші 7 днів - цілодобово, надалі - тільки протягом дня. Вже на наступний день після процедури можна ходити до 5-6 км та займатися спортом.

При проведенні механо-хімічної абляції у Запоріжжі в UniClinic пацієнта супроводжує лікар на етапі реабілітації, контролює темп відновлення та дає необхідні рекомендації індивідуально. 

Flebogrif MOCA - сучасний малоінвазивний метод лікування варикозу на будь-якій стадії, що виконується амбулаторно, проходить з комфортом для пацієнта та не потребує тривалої реабілітації. Крім того, відрізняється високою безпекою та мінімальними ризиками рецидиву.

Якщо вас турбує варикоз, запишіться на консультацію до кваліфікованого фахівця Рязанова Дмитра Юрійовичата пройдіть ефективне лікування варикозу без операції у Запоріжжі.
 

до 3% твоя особиста знижка!
Приєднуйся до Viber боту
Отримуй при кожному візиті!