Лікування варикозної хвороби методом радіочастотної абляції (РЧА)

Лікування варикозної хвороби методом радіочастотної абляції (РЧА)

19.01.2024

Варикоз - хронічна патологія, яка характеризується стоншенням та звивистістю вен, порушенням кровообігу та функцій клапанів. Візуально патологічно змінені судини виступають над поверхнею шкіри та мають синюшне забарвлення. При відсутності своєчасного лікування варикозна хвороба може стати причиною ускладнень, які несуть загрозу не тільки здоров'ю, але й життю пацієнта - непрохідність вен, трофічні виразки, тромбоз.

Сучасна медицина пропонує різні методи боротьби з цим судинним захворюванням. І одним із найбільш ефективних та безпечних є метод радіочастотної абляції (РЧА). Це малоінвазивна процедура, яка виконується амбулаторно та дозволяє точно впливати на всі осередки ураження без болю для пацієнта.

РЧА при варикозі в Запоріжжі виконується в медичному центрі UniClinic професором, доктором медичних наук, судинним хірургом Рязановим Д.Ю. з використанням новітнього обладнання Medtronic (США).

Механізм впливу радіочастотної абляції при варикозній хворобі

Часто РЧА вен плутають із лазерним методом. Однак у даному випадку на стінки судин впливає не лазер, а спеціальний радіочастотний катетер. Він вводиться у варикозно розширену вену через прокол шкіри після місцевого знеболювання, тому процедура є комфортною для пацієнта.

Радіочастотний катетер сприяє «запаюванню» варикозно розширених судин. Також він облаштований датчиками, які забезпечують контрольований та точний вплив на стінки уражених вен. Завдяки цьому процедура є високоефективною, безпечною, малотравматичною та повністю виключає «людський фактор».

Головна мета лікування варикозу методом РЧА – усунення причини хвороби, відновлення нормального венозного кровотоку, попередження рецидиву судинного захворювання. 

Переваги радіочастотної абляції

РЧА - одна з найбільш успішних та широко застосовуваних методик лікування варикозного захворювання вен у всьому світі, що зумовлено наступними позитивними характеристиками:

 • комфорт і безболісність завдяки використанню місцевої анестезії
 • безпека для здоров'я пацієнта, оскільки не потрібне застосування наркозу або спінальної анестезії
 • швидке відновлення завдяки відсутності розрізів м'яких тканин та швів
 • виконання в амбулаторних умовах без госпіталізації - вирушити додому можна через півгодини після маніпуляції
 • висока ефективність та мінімальний ризик рецидиву в порівнянні з хірургічним лікуванням варикозу
 • відмінний естетичний результат - без синців чи інших слідів
 • відсутність ризику кровотечі та інших післяопераційних ускладнень

Інноваційна методика VNUS Closure Fast

В UniClinic лікування варикозної хвороби ніг виконується з використанням технології VNUS Closure Fast на сучасному автоматизованому обладнанні останнього покоління "Covidien" ("Medtrоnic", США). Воно забезпечує прицільний керований та точний вплив на патологічно уражені ділянки судини, тому пацієнтам гарантована ефективність, безболісність та малотравматичність. Автоматизована система практично повністю виключає ризик лікарської помилки.

Показання до РЧА

Радіочастотна абляція вен виконується за рекомендацією лікаря незалежно від стадії протікання варикозу та наявності візуальних судинних змін. Методика є ефективною при варикозі нижніх кінцівок класу С2-С6 за СEAP:

 • варикозно розширені вени візуально помітні під шкірою та мають діаметр понад 3 мм
 • стійкі набряки нижніх кінцівок
 • патологічні зміни з боку шкіри та підшкірних структур внаслідок порушення трофіки – ліподерматосклероз, екзема
 • трофічні виразки - як схильні до загоювання, так і відкриті

Іноді, при використанні РЧА методу лікування варикозу, хірург виконує одночасно і склеротерапію, яка показана для лікування телеангіектазії (судинні сітки) і ретикулярних варикозних вен.

Протипоказання

Процедура не проводиться при наступних станах:

 • наявність у пацієнта електрокардіостимулятора;
 • порушення згортання крові;
 • вагітність;
 • гострий тромбофлебіт стовбура ураженої судини;
 • великі варикозні вузли, надмірна звивистість вени, що робить виконання маніпуляції технічно неможливим.

Реабілітація

Радіочастотна абляція при варикозі займає до 30 хвилин. У той же день пацієнт відправляється додому та може вести звичний спосіб життя. Проте для досягнення максимального терапевтичного результату та мінімізації ризику рецидиву на етапі відновлення (протягом 1-2 тижнів) варто дотримуватися таких рекомендацій:

 • у денний час носити компресійний трикотаж;
 • проводити більше часу у вертикальному положенні;
 • ходити пішки (вже на наступний день після процедури можна пройти 5-6 км);
 • виключити надмірні фізичні навантаження, не піднімати тяжкості;
 • відмовитися від відвідування лазні, сауни, гарячої ванни та інших теплових процедур.

Лікування варикозу методом РЧА у нашій Клініці включає супровід пацієнтів на етапі реабілітації. При необхідності лікар індивідуально надасть додаткові рекомендації для закріплення отриманого результату.

Радіочастотна абляція при варикозі - малоінвазивний, безболісний та безпечний метод лікування, який демонструє високу ефективність на різних стадіях судинного захворювання. Він не потребує госпіталізації, має мінімум протипоказань та супроводжується швидким відновленням, що сприяє його широкому використанню в медичній практиці.

 

В UniClinic у м. Запоріжжя РЧА виконує кваліфікований судинний хірург із досвідом понад 25 років Рязанов Дмитро Юрійович, який відмінно володіє технікою та має безліч позитивних відгуків від пацієнтів.

Для запису на консультацію телефонуйте або заповнюйте форму зворотного зв'язку на нашому сайті.

до 3% твоя особиста знижка!
Приєднуйся до Viber боту
Отримуй при кожному візиті!