Мастопексія: якірна та циркум-вертикальна підтяжка грудей

Мастопексія: якірна та циркум-вертикальна підтяжка грудей

21.08.2024

Що таке мастопексія?

З віком, після вагітності і вигодовування груддю, внаслідок занять спортом та інших факторів відбувається опущення тканин молочних залоз - мастоптоз. Це звичайний процес, він може розвинутися в будь-якому віці та бути пов’язаним з фізіологічними особливостями організму жінки, неправильним доглядом за молочними залозами.

Існує багато методик усунення птозу молочних залоз, але найдієвішим є мастопексія - процедура пластичної хірургії, спрямована на підняття і корекцію форми грудей.

Суть операції полягає в піднятті вище соска з ареолою з одночасним переміщенням тканин молочної залози і видаленням надлишкової шкіри. Підтяжка грудей відбувається без імплантатів чи з імплантами. Одночасне збільшення розміру молочних залоз також можливе - в такому разі, за бажанням пацієнтки, разом із мастопексією встановлюються імплантати. 

Види підтяжки грудей 

Мастопексія або операція з підтяжки грудей дозволяє здійснити ефективну корекцію, повернути молочним залозам правильну форму і привабливий вигляд. В залежності від ступеню мастоптозу, бажаних змін в розташуванні ареоли (шкіра більш темного кольору навколо соска) застосовуються різні техніки хірургічного втручання. 

Найчастіше використовуються наступні їх види:

  • Періареолярна підтяжка грудей. Ця операція використовується для корекції невеликих грудей у разі незначного їх опущення, може бути поєднана із збільшенням об’єму за рахунок імплантатів. Розріз при цьому виді підтяжки робиться по верхньому краю ареоли у вигляді півмісяця або по всьому її колу. Зайва шкіра видаляэться, відбувається підтяжка сосково-ареолярної зони, після чого накладається косметичний шов. Таким чином рубець розташовується по краю ареоли, що робить його зовсім непомітним.
  • Циркум-вертикальна підтяжка грудей. Такий вид корекції використовується при різних стадіях птозу, але найчастіше до нього звертаються у разі помірного опущення грудей. Розріз робиться навколо ареоли і вертикально вниз до субмамарної складки грудей (складки під грудьми). Техніка дозволяє значно покращити їх форму.
  • Якірна (Т-подібна) підтяжка грудей. Ця техніка застосовується при вираженому мастоптозі. Розріз робиться в субмамарній складці і перпендикулярно їй до і навколо соска (ареоли),нагадуючи по формі якір, звідки і назва. Завдяки хорошому доступу у хірурга з’являється можливість максимально прибрати зайву тканину, одночасно підтягнувши сосково-ареолярну ділянку. Груди набувають правильної форми, за бажанням можливо додати об’єму за допомогою імплантатів.

Показання до мастопексії

Операція з підтяжки грудей може бути рекомендована у разі:

  • вираженого мастоптозу - його явною ознакою є опущення сосково-ареолярної зони нижче субмамарної складки
  • надмірної маси молочних залоз - гігантомастії
  • асиметрії грудей

Найчастіше птоз молочних залоз спостерігається на фоні вікових і гормональних змін, після різкого схуднення. Нерідко до підтяжки грудей звертаються жінки після вигодовування дитини. Пластична хірургія здатна відновити бажану форму молочних залоз в цих випадках.

Протипоказання до проведення мастопексії

Операцію з підтяжки молочних залоз можна проводити, починаючи з 18-річного віку. Мастопексія не застосовується у разі, якщо жінка найближчим часом планує вагітність або щойно завершила грудне вигодовування. Серед інших протипоказань до цієї пластичної операції є такі:

  • некомпенсований цукровий діабет
  • порушення згортання крові
  • високій ступінь ожиріння
  • гострий інфекційний процес в організмі
  • серцева, ниркова недостатності в декомпенсованому стані

Етапи проведення мастопексії

Процес виконання мастопексії можна поділити на декілька етапів:

  • Попередній огляд хірургом. Пацієнтка повідомляє про свої очікування від операції, лікар визначає технічну можливість досягнення бажаного результату. Під час консультації проводяться антропологічні виміри пацієнтки. Для наглядності майбутнього ефекту від операції з підтяжки грудей - “до” і “після” - здійснюється фотографування молочних залоз.
  • Попереднє обстеження. Зазвичай це мамографія і деякі клінічні аналізи. З урахуванням стану здоров’я пацієнтки, фізіологічних особливостей її організму, лікарем можуть бути призначені додаткові обстеження, а також консультації вузьких спеціалістів.
  • Визначення методики проведення операції. Після обстеження, лікар остаточно визначається з методикою майбутньої операції, обговорює з пацієнткою всі деталі, як саме робиться підтяжка грудей в її випадку. Призначається день хірургічного втручання.
  • Проведення операції. Мастопексія зазвичай проводиться під загальним наркозом. Залежно від обраної методики, розмірів залоз втручання триває від 1 до 6 годин, після чого на місця розрізів накладаються косметичні внутрішньошкірні шви і одягається компресійна білизна.
  • Перебування в післяопераційному стаціонарі. Після мастопексії пацієнтка день-два знаходиться в стаціонарі під наглядом медиків, після чого виписується додому. Лікар складає індивідуальний графік наступних оглядів.

Реабілітація після мастопексії

Як і після будь-якого оперативного втручання в перші дні після операції в місцях розрізів можливий набряк, синці, зниження чутливості, невелика болючість. Всі ці неприємні симптоми зникають впродовж декількох тижнів.
Перші дні після виписки рекомендовано провести в повному спокої, не роблячи різких рухів руками. 

Ще в операційній за допомогою медичного персоналу на пацієнтку одягається спеціальна компресійна білизна, яка підтримує нову форму грудей. Її слід носити цілодобово впродовж 4-6 тижнів, при цьому бажано спати лише на спині.

Протягом перших 3 місяців, під час яких відбувається відновлення організму після операції, не варто відвідувати лазню. Слід утриматись від керування автомобілем, максимально відмовитись від паління, не вживати алкоголь. Щодо фізичної діяльності - необхідно уникати навантажень на плечовий пояс, підйому ваги протягом всього періоду відновлення, згодом поступово збільшуючи активність. 

Молочні залози остаточно приймуть нову форму через 8-12 місяців після проведення мастопексії. Протягом цього часу також відбувається поступове загоєння рубців, які за 1-1,5 роки стають практично непомітними.

Переваги підтяжки грудей в UniClinic

Мастопексія технічно є доволі складною процедурою, тому для успіху операції вкрай важливо звернутися до компетентного хірурга, який має практичний досвід у здійсненні операцій з підтяжки грудей і позитивні відгуки пацієнток про результати його роботи.

Саме такий лікар здійснює операції на молочних залозах в сучасній багатопрофільній Клініці UniClinic
Стан Наталія Вікторівна - лікарка-мамолог, лікарка-онкохірург, пластичний хірург. Наталія Вікторівна - спеціаліст Breast surgeon - фахівець, який займається всіма аспектами хірургії молочних залоз від онкопластичних операцій, до естетичних корекцій об'єму та форми грудей. Надзвичайно досвідчена лікарка, членкиня кількох профільних товариств державного і міжнародного рівнів, Наталія Вікторівна бере активну участь в роботі семінарів, конгресів, інших івентів, пов’язаних з консервативною та хірургічною мамологією. Керуючись протоколами і методиками світової медицини, лікарка Стан використовує тільки сучасні підходи в своїй практиці, забезпечуючи оптимальні довготривалі результати. 

Поширені питання

  • У якому віці рекомендується підтяжка грудей?

У разі показань до мастопексії проведення операції можливе в будь-якому віці, починаючи з 18 років.

  • Наскільки актуальна підтяжка маленьких грудей?

Маленькі груди також можуть піддаватися птозу, який можна зкоригувати за допомогою мастопексії.

  • У яких випадках можлива мастопексія без імплантів?

В усіх випадках, коли жінка задоволена об’ємом своїх молочних залоз і не хоче їх збільшення.

Знижка 3% назавжди!
для тих, хто приєднався
до боту UniClinic