Пластична хірургія: за і проти

Пластична хірургія: за і проти

05.06.2024

Переваги пластичної хірургії

Пластична хірургія в житті сучасної людини вже не є чимось винятковим і зайвим. Суспільство орієнтоване на дотримання здорового способу життя, підтримку хорошої фізичної форми, правильне харчування. І також має значення естетичний зовнішній вигляд. Пластична хірургія може бути потужним інструментом для покращення фізичного і психологічного стану людини, незадоволеною своєю зовнішністю, допомагаючи їй відчути себе комфортніше.

Відновлення самоповаги

Багатьом людям важливе власне позитивне сприйняття свого вигляду.  Пластична хірургія - це той інструмент, який може його покращити, а з ним покращити і власну самооцінку особистості. Впевнені в собі люди більш успішні в житті, легше справляються із щоденними викликами. 

Корекція дефектів

Пластична хірургія може допомогти людям з вродженими або набутими вадами, відновити і поліпшити їх зовнішній вигляд. Це безумовно призведе до покращення психологічного стану пацієнта, допоможе відчути себе більш комфортно, повернути радість життя.

Покращення зовнішнього вигляду

Багато хто незадоволений своєю зовнішністю, якимось її природними рисами. Хтось стурбований віковими змінами, готовий боротися за подовження своєї зовнішньої привабливості. Цим людям також може допомогти пластична хірургія. Досягнення бажаного естетичного результату підвищить настрій людини, додасть впевненості у собі.

Недоліки пластичної хірургії

Поряд з безперечними перевагами, пластична хірургія має деякі недоліки, які варто врахувати, приймаючи рішення і зважуючи всі “за” і “проти”

Ризики та ускладнення

  • До найпоширеніших мінусів пластичної хірургії можна віднести нереалістичні очікування пацієнта стосовно результатів оперативного втручання. Лікар і пацієнт мають обговорити всі аспекти майбутньої операції, разом спрогнозувати очікуваний ефект від хірургії. В іншому випадку отриманий результат може призвести до небажаного розчарування пацієнта.
  • Будь-яка хірургічна процедура, в тому числі пластична операція, має ризики ускладнень: інфекції, кровотечі, реакція на анестезію, асиметрія. Пацієнт має розуміти, що можливість такого розвитку подій, хоч і мінімальна, існує, і він усвідомлено йде на деякий ризик. 
  • В залежності від ступеню втручання і особливостей кожного пацієнта, може виникнути необхідність проведення додаткових процедур для досягнення бажаного ефекту. Пацієнту варто знати про таку можливість.

Без сумнівів, в такій тонкій сфері як пластична хірургія, дуже багато залежить від майстерності і досвідченості хірурга. Такий спеціаліст оперує в новітньому медичному центрі UniClinic. Це лікарка-хірургиня вищої категорії Овчатова Ірина Георгіївна, яка спеціалізується на пластичній хірургії і провела більше 1000 естетичних операцій. Досвід стажування на базі провідних клінік Європи і Америки дозволяє докторці успішно втілювати найсучасніші антивікові методики в своїй хірургічній практиці. 

Етичні аспекти

Іноді пацієнти можуть звертатися до пластичного хірурга з незрозумілими і неконструктивними запитами щодо зміни своєї зовнішності. В такому разі, з етичних міркувань, задачею спеціаліста є роз’яснення недоцільності і неможливості проведення такої процедури, рекомендується консультація з психологом.

Фінансові аспекти

Існує думка, що пластична хірургія занадто дороговартісна для звичайної людини. Це не так. З ростом рівню життя і з стрімким розвитком сучасної хірургії, такі процедури стають все доступнішими. Коли пацієнт приймає рішення щодо проведення пластичної операції, передусім він орієнтується на свої можливості та життєві пріоритети.

Розгляд вибору пластичної хірургії

Індивідуальний підхід до вибору пластичної операції

Важливу роль в досягненні бажаного ефекту від хірургічного втручання відіграє передопераційне спілкування пацієнта з лікарем. Спеціаліст ретельно вивчає його анамнез, проводить фізичний огляд, може призначити попередні аналізи. Враховуючи побажання пацієнта, приймає рішення щодо майбутньої операції, складає її план, детально його обговорює, повідомляючи про очікуваний ефект. Такий індивідуальний підхід до кожного пацієнта зумовить досягнення кращого результату хірургічної корекції.

Зважування всіх плюсів та мінусів пластичної хірургії

Під час передопераційної консультації лікар обов’язково доводить до відома пацієнта інформацію про можливі ускладнення, докладно розказує про період відновлення після втручання, дає фахові рекомендації щодо можливих обмежень в харчуванні і способі життя протягом цього часу. 

Пацієнт зважує всі плюси і мінуси і приймає остаточне рішення щодо операції.

Пластичний хірург також може відмовити в проведенні операції, якщо бачить з боку пацієнта недостатнє розуміння її суті, що призводить до невиправдано завищених очікувань результатів корекції.

Роль пацієнта в процесі прийняття рішення про пластичну хірургію

Людина, що хоче покращити свою зовнішність хірургічним способом, має підійти до майбутнього процесу відповідально. Приймаючи рішення про проведення пластичної операції, їй важливо розібратися в усіх деталях процедури. Розуміння суті втручання допоможе  отримати очікуваний результат.

 

Пластична хірургія покликана зробити наше життя кращим.

до 3% твоя особиста знижка!
Приєднуйся до Viber боту
Отримуй при кожному візиті!