UniClinic. м. Запоріжжя,
вул. Покровська, 8
Щодня: 08:00 - 20:00

Поліпектомія: видалення поліпів в гінекології

Стаціонар

Поліпи ендометрію та цервікального каналу шийки матки можуть викликати дискомфорт і негативно впливати на репродуктивне здоров’я жінки. В такому разі необхідна поліпектомія - процедура з їх видалення. Пацієнткам UniClinic доступні найсучасніші, малоінвазивні і малотравматичні способи здійснення такої операції - радіохвильовий метод і метод діатермокоагуляції, якими досконало володіють лікарі Клініки.

дорослі
діти
виїзд додому
Loading...

Що таке поліпи в гінекології

Поліпи в гінекології - доброякісні утворення внутрішньої слизової оболонки матки (ендометрію),тканин шийки органу (цервікального каналу - каналу в шийці матки, що з’єднує її порожнину з піхвою). 

Вони можуть бути різного розміру - від декількох міліметрів до кількох сантиметрів, відрізнятися за формою - з широкою основою або виразною ніжкою, а також поодинокими або множинними. 
Гістологічно поліпи діляться на:

  • залозисті
  • фіброзні
  • фіброзно-залозисті
  • аденоматозні

Малігнізація (перехід в злоякісну форму) поліпів відбувається рідко, до цієї трансформації схильний, в основному, аденоматозний їх вид. Але поліпоз може викликати порушення роботи репродуктивної системи жінки.

Симптоми поліпів матки

На ранніх стадіях поліпоз може протікати безсимптомно. Згодом поліпи можуть проявити себе характерними ознаками, що свідчать про патологічний процес в сфері гінекології:

  • надмірні або, навпаки, занадто слабкі менструальні виділення, порушення циклу 
  • міжменструальні і післяменопаузні кровотечі - мажучий кров’янистий секрет
  • рясні слизові виділення, білі
  • болісні відчуття під час або після статевого акту
  • переймоподібний біль в нижній частині живота - у разі поліпів значного розміру
  • довготривалі проблеми із зачаттям, невиношування вагітності.

Причини появи поліпів

Поліпи матки і цервікального каналу - доволі поширена патологія, причину їх виникнення до кінця не встановлено. Але точно відомо, що на зміну структури і переродження клітин ендометрію і епітелію цервікального каналу впливає порушення гормонального фону, зокрема - підвищення рівня естрогену. Також, з поліпозом пов’язують і інші фактори:

  • хронічні інфекції органів малого тазу, ендометрит
  • часті медичні втручання - аборти, вишкрібання матки, внутрішньоматочні спіралі
  • перименопаузальний або менопаузальний період
  • метаболічні порушення в організмі пацієнтки - цукровий діабет, ожиріння, метаболічний синдром
  • хронічні захворювання печінки, щитоподібної залози, дисфункція наднирників
  • некомпенсована гіпертонічна хвороба
  • спадковий фактор.

Для зниження ймовірності розвитку цього захворювання необхідно підтримувати загальне здоров’я організму, контролювати менструальний цикл і регулярно проходити огляди у лікаря-гінеколога. 

Коли необхідна поліпектомія

Єдиний метод запобігання розвитку захворювання - поліпектомія порожнини матки, шийки матки (ділянки цервікального каналу).

Поліпектомія - хірургічне видалення поліпів ендометрію і епітелію цервікального каналу - сучасний спосіб лікування захворювання. До цієї процедури існують прямі показання:

  • захворювання призводить до значного дискомфорту - рясні, нерегулярні кровотечі, слизові виділення, відчутний біль внизу живота
  • патологія репродуктивної функції пацієнтки, поліпи стають причиною неможливості зачаття і виношування плоду
  • загроза можливого переродження поліпів в злоякісну форму, ризик малігнізації зростає в період менопаузи.

Приймаючи рішення про поліпектомію, лікар враховує дані УЗД, вік пацієнтки, наявність супутніх захворювань

Протипоказання до проведення поліпектомії

Видалення поліпів матки і цервікального каналу має протипоказання. Перед призначенням поліпектомії лікар ретельно оцінює загальний стан пацієнтки, враховуючи можливі ризики та альтернативи. Протипоказаннями до операції по видаленню поліпів в матці і в цервікальному каналі є такі:

  • інфекційні захворювання органів малого тазу, інфекції загального характеру
  • поточний стан вагітності, з метою запобігання травмування плоду
  • нескоригована коагулопатія, некомпенсовані гіпертонічна хвороба, цукровий діабет
  • злоякісні патології органів малого тазу, якщо поліпектомія ендометрію та епітелію цервікального каналу не є частиною лікування онкологічного процесу тощо.

Поліпектомію матки і цервікального каналу не проводять під час менструації, процедуру відкладають до завершення кровотечі для більш точної візуалізації поліпа. 

Діагностика поліпів у гінекології

Своєчасна діагностика поліпів в матці або в цервікальному каналі допомагає визначити план подальшого лікування патології, уникнути ускладнень від захворювання.

Регулярні огляди лікаря-гінеколога за допомогою дзеркал, застосування трансвагінального УЗД.
Детальний огляд цервікального каналу і порожнини матки за допомогою гістероскопії, яка здійснюється спеціальним тонким оптичним приладом. 
В складних випадках може бути задіяно МРТ - це обстеження дозволяє детально оцінити структури матки, шийки, цервікального каналу, характер виявлених поліпів.
Природа видаленого новоутворення визначається гістологічним дослідженням.
Крім того, лікарем можуть бути призначені лабораторні аналізи крові:

  • визначення рівню гормонів, зокрема естрогенів
  • виключення або підтвердження злоякісного процесу - аналіз на онкомаркери (СА-125)

Як проходить процедура поліпектомії

Поліпектомія може бути проведена уже під час гістероскопічного діагностичного обстеження, а може бути плановою процедурою.

Підготовка до операції

У разі планової поліпектомії ендометрію і цервікального каналу проводиться попередня підготовка:

  • УЗД органів малого тазу 
  • діагностична гістероскопія 
  • загальні аналізи крові, сечі, коагулограма.

Для запобігання ускладненням, що можуть виникнути в результаті поцедури, лікар має впевнитись у відсутності прямих чи відносних протипоказань до неї.

Методи видалення поліпів

Досвідчений лікар, з урахуванням фізіологічних особливостей пацієнтки, характеру поліпів, наявності технічної можливості проведення процедури, вибирає найбільш оптимальний спосіб поліпектомії в кожному конкретному випадку. Це можуть бути:

  • Поліпектомія з вишкрібанням цервікального каналу - спрямоване на видалення поліпа з цервікального каналу разом з очищенням його слизової оболонки. Дозволяє зберегти репродуктивну функцію жінки і запобігає розвитку серйозних ускладнень від поліпозу.
  • Видалення поліпа ендометрію, шийки матки (цервікального каналу) радіохвильовим методом - сучасним способом поліпектомії з використанням високочастотних радіохвиль для розрізання тканин та одночасної коагуляції судин,  ціна такої процедури вища за вишкрібання в силу дороговартісності відповідного обладнання. Метод підходить для видалення поліпів невеликого розміру.
  • Поліпектомія ендометрію і цервікального каналу методом діатермокоагуляції - спосіб видалення поліпів з використанням електричного струму високої частоти, який забезпечує розсічення тканин і одночасну коагуляцію травмованих судин. Застосовується для резекції поліпів середнього і великого розмірів.

Успіх поліпектомії багато в чому залежить від майстерності лікаря, що її здійснює, володіння ним відповідних навичок.

 

Саме такі спеціалісти працюють і здійснюють процедуру поліпектомії в багатопрофільному медичному закладі UniClinic.

Цурканенко Андрій Дмитрович - досвідчений лікар хірург-гінеколог вищої категорії, основний напрямок роботи якого - оперативна гінекологія. Член кількох профільних асоціацій державного та європейського рівнів, Андрій Дмитрович використовує в своїй професійній практиці найсучасніші протоколи і технології в сфері гінекології. Проводить ендоскопічні гістероскопії, гістерорезектоскопії, лапароскопії в амбулаторних умовах, здійснює поліпектомії новітніми малотравматичними методами.

Воробйова Юлія Валеріївна — лікарка акушер-гінеколог першої категорії. 
Займається діагностикою, лікуванням і профілактикою захворювань жіночої репродуктивної системи. Юлія Валеріївна здійснює амбулаторний прийом гінеколога, лікує інфекційно-запальні захворювання, проводить кольпоскопію. Також в її компетенції надання допомоги при менструальних розладах, здійснення супроводу вагітності, профілактика гінекологічних захворювань.

Таранова Юлія Володимирівна - лікарка-гінеколог другої категорії, спеціалізується на сучасних методах діагностики і лікування репродуктивних органів жінок. Велике значення надає профілактиці запальних їх захворювань, в тому числі інфекційної природи. Юлія Володимирівна постійно підвищує свій фаховий рівень, здобуває нові знання і навички у роботі з сучасним обладнанням для здійснення малоінвазивних процедур у сфері гінекології.

Післяопераційний період 

Видалення поліпів супроводжується подальшим очищенням слизової матки і цервікального каналу у вигляді кров’янистих виділень, це може викликати незначний біль внизу живота. Загалом, післяопераційний період короткий, і жінка може повернутися до звичного життя протягом кількох днів. 
Повний період реабілітації після видалення поліпа матки і цервікального каналу займає біля 2-3 тижнів. 

Переваги проведення поліпектомії в UniClinic

UniClinic - сучасний медичний заклад, устаткований новітнім обладнанням, в тому числі апаратами для проведення малоінвазивних і нетравматичних процедур поліпектомії.
Лікарі Клініки мають належну кваліфікацію, навички і досвід для успішного видалення поліпів ендометрію щадними методами.
Всі діагностичні заходи, які проводяться в плановому порядку перед поліпектомією, можна пройти безпосередньо в UniClinic.

Ціна видалення поліпів 

Вартість послуги залежить від локалізації поліпу ендометрію або цервікального каналу, його розміру, потреби в подальшому гістологічному дослідженні утворення після його видалення, базову ціну зазначено на нашому сайті. За уточненнями стосовно процедури, для запису на консультацію до спеціаліста і безпосередньо на поліпектомію ви можете одним із зазначених способів:

  • зателефонувавши за номером 9-103 (безкоштовно з мобільних)
  • залишивши заявку в електронній формі безпосередньо на сайті
  • за допомогою месенджера

Поширені питання

Чи потрібно видаляти поліпи в матці і в цервікальному каналі?

Варто дослухатись до думки лікаря - тільки фахівець знає, чи можна зволікати з процедурою, чи потрібно провести поліпектомію якнайскоріше.

Коли краще видаляти поліп у матці і в цервікальному каналі?

Процедуру проводять з урахуванням можливих відносних протипоказань, вибираючи найоптимальніший час для неї.

Скільки триває операція по видаленню поліпів?

Тривалість хірургічного втручання з видалення поліпів ендометрію і епітелію цервікального каналу залежить від багатьох факторів - локалізації і розміру утворення, обраного методу поліпектомії, задіяного способу анестезії та інше. Загалом, на процедуру витрачається біля 20-30 хвилин.

Регулярні профілактичні огляди лікаря-гінеколога допоможуть виявити поліпи ендометрію і цервікального каналу, вчасно розпочати дієве лікування, зберегти здоров’я і репродуктивну функцію жінки.

Знижка 3% назавжди!
для тих, хто приєднався
до боту UniClinic