Реабілітація після мамопластики: що необхідно знати?
Перший період після мамопластики
Мамопластика, або пластична операція на молочних залозах - це хірургічне втручання з метою корекції зовнішнього вигляду грудей, що може виконуватись як з естетичних, так і з медичних причин. Тому, як після будь-якого хірургічного втручання, організм жінки потребує періоду відновлення.
Реабілітація після мамопластики займає біля 6-8 тижнів, але час відновлення може коливатися в залежності від складності проведеної операції. Досягнення оптимального ефекту від хірургічного втручання багато в чому залежить від дотримання призначень лікаря в період реабілітації після операції на молочних залозах.
Успіх проведення мамопластики напряму залежить від рівню кваліфікації і досвіду хірурга. Саме такі професійні лікарі здійснюють хірургічні втручання на молочних залозах в UniClinic.
В новітньому медичному центрі UniClinic проводить операції пластичний хірург Лифенко Василь Васильович. Лікар має вражаючий досвід здійснення естетичних, пластичних і реконструктивних втручань на молочних залозах. Є членом чисельних профільних асоціацій і товариств державного і міжнародного рівнів, володіє найсучаснішими методиками кращих шкіл пластичної та реконструктивної світової хірургії грудей.
В Клініці майбутнього UniClinic практикує досвідчений спеціаліст-мамолог, лікар-пластична хірургиня Стан Наталія Вікторівна, яка спеціалізується на хірургії молочних залоз будь-якого ступеню складності. До її компетенцій відносяться усі види операцій на грудях - від онкопластичних до естетичних корекцій форми і об’єму. Є членом багатьох профільних товариств державного і міжнародного рівнів, досконало володіє новітніми техніками естетичної хірургії молочних залоз.
Сотні пацієнток, які були прооперовані докторами Лифенко і Стан і пройшли з ними успішну реабілітацію після мамопластики, задоволені отриманим результатом і надають схвальні відгуки.
Догляд за операційними шрамами
Протягом всього періоду реабілітації після пластики грудей треба приділяти належну увагу швам, дотримуватись рекомендацій хірурга по догляду за ними.
Після закінчення операції хірург накладає на шви стерильні стріпи, що захищають область розрізів від можливого інфікування протягом 6-х тижнів. Необхідно утримувати пов’язку сухою, дозвіл на гігієнічні процедури - душ, ванна - надає лікар. Заміна або корекція накладеної пов’язки самостійно недопустимі - всі маніпуляції проводить хірург.
Коли це стане можливим, лікар зніме пов’язку. На області розрізів має утворитися скоринка, яку ні в якому разі не можна видаляти самостійно, щоб не призвести до появи небажаних шрамів.
Лікар може призначити зовнішнє застосування антисептичних засобів для прискорення загоєння швів, згодом - спеціальні креми і гелі для їх пом’якшення.
Рекомендації щодо використання компресійного бюстгальтера та прийому лікарських засобів
Протягом першого періоду реабілітації після операції на молочній залозі (зазвичай 6-8 тижнів) замість звичайної білизни необхідно використовувати компресійний бюстгальтер, який покращує кровообіг і фіксує правильне положення молочних залоз. Надалі, протягом одного року слід відмовитись від бюстгальтерів, здатних викликати здавлення грудей, віддаючи перевагу безшовній бавовняній білизні, без пуш-апу, “кісточок”, мережив.
Мамопластика - це досить серйозне хірургічне втручання, яке може потребувати застосування лікарських засобів в період реабілітації. Всі призначення робить пластичний хірург, їх необхідно суворо дотримуватись для швидкого відновлення організму і запобігання можливих ускладнень.
Поступове відновлення після пластики грудей
Фізична активність після мамопластики повинна відновлюватись поступово.
Перші 7-10 днів після втручання слід обмежити енергійні рухи, протягом 6 тижнів - підняття рук вище рівня плечей, уникати будь-яких навантажень. Ці дні слід провести у повному спокої, не допускаючи небажаного фізичного впливу на молочні залози.
Фізичні вправи для зміцнення м'язів грудей
Заняття спортом з участю верхньої частини тіла можливі лише за 3 місяці або більше після мамопластики. Всі свої наміри щодо фізичної активності слід узгоджувати з хірургом - тільки він, з урахуванням обсягу втручання і фізіологічних особливостей пацієнтки, знає, що і коли можна робити після операції на грудях. Лікар також може рекомендувати комплекс вправ для зміцнення м’язів, що будуть сприяти поступовому відновленню активності.
Корекція дефектів шкіри та шрамів
У пацієнток, які схильні до утворення грубих рубців і розростання келоїдної тканини, корекція дефектів шкіри та шрамів після мамопластики - важлива частина процесу відновлення і забезпечення кращих естетичних результатів.
Основні методи такого лікування:
- проведення м’якого масажу шрамів, що дозволяє покращити кровообіг і сприяє розгладженню тканин
- використання спеціальних гелів і пластирів, які допомагають зволожити шкіру, покращити текстуру рубця
- застосування апаратної косметології - лазерної терапії, мезоролерів тощо
- використання різноманітних косметичних процедур - плазмоліфтингу, біоревіталізації, хімічний пілінгу, шліфовки та інших
І в цьому питанні слід консультуватися зі своїм хірургом.
Поради для успішної реабілітації після мамопластики
Щоб період реабілітації після мамопластики пройшов успішно, слід дотримуватись ще деяких порад:
- дотримуватись правильного положення тіла під час сну - спати виключно на спині впродовж 3 місяців
- уникати фізичного впливу на молочні залози
- не перегріватися, не відвідувати лазню, не засмагати протягом перших 6-8 тижнів після мамопластики, після закінчення періоду відновлення - з дозволу лікаря
- протягом реабілітаційного періоду і надалі не піддавати післяопераційні рубці прямому сонячному впливу для запобігання виникнення гіперпігментації, під час засмаги використовувати сонцезахисні засоби
Повернення до звичайного стилю життя має бути поступовим. Слід уникати надмірних навантажень і дотримуватись всіх рекомендацій лікаря для успішного відновлення після операції з мамопластики.