Реабілітація після блефаропластики: як змінюється обличчя після операції

Реабілітація після блефаропластики: як змінюється обличчя після операції

06.06.2024

Наші очі - дзеркало душі. З віком вони, колись молоді і сяючі, починають виглядати тьмяними і втомленими. Адже ніжна шкіра навколо очей починає виказувати ознаки старіння раніше, ніж усі інші ділянки обличчя. Внаслідок природного процесу тонка шкіра повік провисає під впливом сили тяжіння, жирова тканина може деградувати, а підшкірний жир утворює малопривабливі грижі.

Верхні повіки важчають, нависають над війовою лінією і навіть можуть частково перекривати поле зору, викликаючи додаткову напругу очей. Саме втомлені очі зовнішньо додають 8-10 років віку.

 

Недарма блефаропластика, або пластика повік, стала однією із найзатребуваніших процедур в останні роки. Пластика повік - це малоінвазивне хірургічне втручання, результати якого здатні повернути візуальну молодість не тільки очам, але й всьому обличчю, відновити його свіжий здоровий вигляд. Завдяки блефаропластиці може покращитись зір, полегшитися загальне самопочуття людей з деякими захворюваннями.

Блефаропластика проводиться на верхніх повіках, на нижніх повіках або на обох. Лікар проводить ретельний огляд, вивчає анамнез пацієнта, оцінює його фізіологічний стан. На підставі цих даних надає рекомендації щодо майбутнього втручання, складає його план. Від лікаря, його компетентності і майстерності залежить успіх операції.   

 

Саме такий пластичний хірург працює в Клініці майбутнього UniClinic - лікарка-хірург вищої категорії Овчатова Ірина Георгіївна. Спеціалізується на корекції вікових змін, вроджених вад зовнішності. Провела більш ніж 1000 естетичних операцій. Лікарка постійно навчається, проходила стажування на базі провідних клінік Європи і Америки, активно втілює в свою практику сучасні антивікові техніки.

Перші кроки після операції пластики повік

Повний період реабілітації після блефаропластики може тривати до 6 місяців в залежності від об’єму втручання і фізіології пацієнта. Основні післяопераційні наслідки - набряклість, синці, легка болючість - проходять за 10-14 діб. В деяких випадках остаточні прояви хірургічного втручання можуть триматися до кількох місяців.

Післяопераційний період: що очікувати

 • перші 3-4 післяопераційні доби супроводжуються набряком повік, пацієнт може відчувати невеликий біль, дискомфорт і надмірну сухість очей 
 • якщо в процесі не було застосовано саморозсмоктуючий матеріал, на 3-5 день лікар знімає шви і накладає стерильну пов’язку на місця розрізів
 • на 10-14 день - післяопераційні прояви суттєво зменшуються, але остаточне загоєння прооперованої ділянки може тривати до кількох місяців

Догляд за операційними шрамами та набряклими областями

Протягом усього основного періоду реабілітації після блефаропластики потрібно суворо дотримуватись рекомендацій лікаря:

 • впродовж першого тижня уникати попадання води на область очей
 • не терти очі, рубці
 • не знімати стерильну пов’язку, накладену хірургом
 • спати на спині на високій подушці
 • на вулиці використовувати сонцезахисні окуляри, на область навколо очей наносити крем із сонцезахисним фактором
 • протягом першого тижня не користуватись декоративною косметикою в області очей

 

Впродовж періоду відновлення, який може тривати від 6 до 12 місяців, бажано: 

 • відмовитись від носіння контактних лінз
 • не відвідувати басейн, лазню, пляж
 • не засмагати, не перегріватся
 • не напружувати очі, менше користуватись смартфоном, комп’ютером, скоротити час перед телевізором
 • не перенапружуватися, відмовитись від важких фізичних вправ

Дотримання цих правил має зменшити набряк і призвести до прискорення загоєння. Повернутися до звичайного ритму життя можна після отримання дозволу від лікаря.

Рекомендації щодо прийому медикаментів та харчування

Слід суворо дотримуватись всіх рекомендацій, наданих лікарем. Можуть бути призначені ліки, які знімуть набряк і запалення і будуть сприяти загоєнню ран - як для внутрішнього прийому, так і для зовнішнього застосування - краплі, креми. 
Протягом 10-14 днів після пластики повік для кращої реабілітації слід відмовитись від гострої, жирної, смаженої їжі, яка може посилити набряк і викликати подразнення повік. Рекомендоване легке харчування, що добре засвоюється. 

Поступове відновлення після блефаропластики

Блефаропластика потребує періоду поступового відновлення до повного сходження набряків, синців і зникнення рубців, після чого можна знову вести звичний стиль життя, включаючи фізичні навантаження і улюблену їжу.
Під час відновлення можуть бути рекомендовані деякі заходи для зняття набряків, покращення кровообігу в повіках і зміцнення їх м’язів. 

Вправи для зміцнення м'язів повік

Виконання вправ для зміцнення м’язів очей рекомендовано робити незалежно від операції пластики повік, як до неї, так і після, починаючи з 10-14 дня. Особливо корисними вони будуть для людей, робота яких пов’язана із значними навантаженнями на очі. Зміцнення м’язів допоможе більш швидкому відновленню очей після хірургічного втручання, поверне еластичність повікам. 

Крім того, хороші результати дає легкий масаж: кругові рухи по закритих повіках слабкими (безіменним і мізинцем) пальцями, змащеними нейтральним легким косметичними кремом.

Рекомендації щодо використання холоду для зменшення набряків

Впродовж перших днів після операції лікарем може бути призначене використання холодних або контрастних компресів для зменшення набряку (для цього використовується фізрозчин і стерильна марля).

Протягом 1-2 місяців післяопераційні рубці стають ледь помітними, а повністю визначити, як пройшла блефаропластика і оцінити її результати можливо за 3-6 місяців, залежно від особливостей організму пацієнта. В цей час шви ховаються остаточно, що означає закінчення періоду післяопераційного відновлення. 

Тривалість ефекту пластики повік в залежності від типу блефаропластики, ступеню хірургічного втручання

Тривалість отриманого від пластики повік ефекту може різнитися і залежить від фізіології і особливостей пацієнта, а також від типу операції.

 • Верхня блефаропластика - це видалення зайвої шкіри та жирових відкладень з верхніх повік, а ефект від неї може тривати від кількох років до кількох десятиліть.
 • Нижня блефаропластика - видалення обвислої шкіри, жирових відкладень (часто це сформовані грижі) з нижніх повік. Тривалість результату є така сама. Але розтягнення шкіри і слизової оболонки можуть потребувати додаткових процедур для досягнення кращого ефекту.
 • Комбінована блефаропластика -  коли оперуються і верхні, і нижні повіки одночасно. Суттєво покращує зовнішній вигляд очей і має тривалий ефект.

 

Слід дотримуватись усіх післяопераційних рекомендацій лікаря, використовувати призначені краплі, креми, косметичні процедури. В такому разі реабілітаційний період пройде якнайкраще, а ваші очі знову засяють!

до 3% твоя особиста знижка!
Приєднуйся до Viber боту
Отримуй при кожному візиті!