UniClinic. м. Запоріжжя,
вул. Покровська, 8
Щодня: 08:00 - 20:00

Рентген черепу

Функціональна діагностика

Рентгенографія черепа - метод апаратної променевої діагностики, при якому досліджуються кістки склепіння черепа, основи черепа та лицьового скелета.

В UniClinic обстеження проводиться на цифровому сучасному обладнанні. 

дорослі
діти
виїзд додому

Рентген черепа (голови) у Запоріжжі

Рентгенографія черепа - метод апаратної променевої діагностики, при якому досліджуються кістки склепіння черепа, основи черепа та лицьового скелета. Рентген роблять при травмах голови, підозрі на вроджені аномалії, а також з метою виключення наявності новоутворень гіпофіза. В UniClinic обстеження проводиться на цифровому сучасному обладнанні. Завчасна підготовка до процедури не потрібна.

Показання до рентгена черепа

Діагностика здійснюється за направленням ЛОРа, травматолога-ортопеда, ендокринолога чи онколога. Рентгенологічне дослідження голови необхідне при:

 • частих головних болях та запамороченнях;
 • треморі кінцівок;
 • погіршенні зору, слуху та нюху;
 • частих випадках втрати свідомості;
 • кровотечі з носа нез'ясованої етіології;
 • частих ЛОР-захворюваннях, у тому числі при гаймориті;
 • болісних відчуттях під час жування, руху щелепою;
 • помітній асиметрії лицьових кісток;
 • внутрішньочерепній гіпертензії.

Найчастіше показання для виконання знімка черепа – травми голови. Людям із вродженими патологіями рентгенологічні обстеження необхідно проходити кілька разів на рік.

Види рентгенографії черепа

Рентген черепної коробки поділяється на 2 типи - оглядовий, необхідний для оцінки загальної картини, і прицільний. Останній передбачає дослідження окремих ділянок:

 • очниці;
 • нижня щелепа;
 • придаткові пазухи носа;
 • виличні, скроневі кістки;
 • турецьке сідло;
 • скронево-нижньощелепні суглоби.

Знімки виконуються в одній чи двох проєкціях.

Підготовка та проведення рентгена

Перед рентгенівським скануванням лікар просить зняти всі шпильки та аксесуари з шиї. Пацієнт надягає захисний свинцевий фартух, розташовується сидячи або лежачи та зберігає нерухомість у момент виконання знімка.

Висновок готується протягом 10-15 хвилин і видається на руки пацієнту разом із роздрукованим на плівці знімком. При необхідності результати обстеження в електронному вигляді відправляються пацієнтові та його лікарю.

Результати рентгена

Знімок дозволяє оцінити цілісність кісток черепа, виявити переломи та тріщини. Показує стан черепних швів, накопичення рідини в носових пазухах. Рентгенографія голови дає можливість діагностувати вроджені деформації (у тому числі у немовлят),остеопороз, мозкові грижі, кісти та пухлини гіпофіза.

Рентген-обладнання в UniClinic

У нашій клініці діагностика здійснюється за допомогою цифрового апарату Calypso F MTOps (Італія). Сучасне обладнання забезпечує високу якість знімків, при цьому пацієнт отримує дозу радіоактивного випромінювання у 10 разів менше порівняно з використанням аналогового рентгену.

Ціна рентгена черепа в Запоріжжі

На рентген черепа ціна в UniClinic вказана у прайсі на сайті клініки. Для запису на дослідження зв'яжіться з консультантом клініки за телефоном або замовте зворотний дзвінок, заповнивши форму зворотного зв'язку.

Найчастіші запитання клієнтів

Чим відрізняється рентген від МРТ?

При рентгенографії використовується іонізуюче випромінювання, метод ефективний при дослідженні кісткових структур. Магнітно-резонансна томографія, базується на впливі електромагнітних хвиль, застосовується для діагностики патологій м'яких тканин.

Чи можна робити рентген черепа дитині?

Іонізуюче випромінювання небажане для організму, що росте, і застосовується у разі крайньої необхідності. Променева діагностика призначається дитячим лікарем чи профільним фахівцем при травмах (зокрема родових),а також при вроджених аномаліях.

Як часто можна робити рентген голови?

Діагностику можна проводити стільки разів, скільки потрібно. Оскільки цифровий апарат має мінімальне променеве навантаження, обмеження щодо кількості та частоти обстежень відсутні.

Чи достатньо рентгену для діагностики черепно-мозкової травми?

Рентгенографія – інформативний, але не єдиний діагностичний метод, який застосовується при травмах голови. При серйозних травмах надають перевагу КТ із вищою дозою опромінення.

Що стосується струсу, це короткочасне порушення мозкових функцій, яке неможливо визначити за допомогою апаратних досліджень. Діагноз ставиться неврологом на підставі факту травм голови та клінічних даних.

до 3% твоя особиста знижка!
Приєднуйся до Viber боту
Отримуй при кожному візиті!