Склеротерапія вен у лікуванні варикозної хвороби

Склеротерапія вен у лікуванні варикозної хвороби

30.01.2024

Метод склеротерапії вен полягає в ін'єкційному введенні спеціального препарату (склерозанту) в варикозно змінені вени, який сприяє склеюванню стінок судини та її виключенню з кровотоку. Процедура відрізняється мінімальною інвазивністю та доступністю за ціною.
Склеротерапія виконується з естетичною метою для ліквідації телеангіоектазій («венозні павучки» або «гілка морської сосни») або ретикулярних (від 1 до 3 мм в діаметрі) варикозних вен.

Слід знати, що для встановлення можливості виконання процедури спочатку обов’язково треба виконати допплерографічне обстеження стовбурів вен нижніх кінцівок. Якщо патологічних змін збоку ціх вен не виявлено, то можна виконувати склеротерапію. Але якщо є варикозні зміни стовбурів великої і/чи малої підшкіряних вен, то спочатку необхідно їх усунути (найчастіше використовується радіочастотна термоабляція),і лише потім виконувати склеротерапію. В іншому випадку склеротерапія буде неефективною.

Склеротерапія дозволяє пацієнтам ефективно позбутися неприємних візуальних змін на шкірі та досягти приємного косметичного ефекту!
Пройти лікування варикозу без операцій у Запоріжжі пропонуємо в UniClinic.
Процедуру виконує досвідчений судинний хірург Рязанов Дмитро Юрійович з використанням найкращих сертифікованих препаратів.

Сутність процедури та механізм дії склерозантів при варикозі

Склеротерапія передбачає введення спеціального розчину, який називається склерозантом, безпосередньо у варикозно розширені судини. Процедура виконується з використанням тонкої голки (інсуліновий шприц),що майже безболісно.
Після введення склерозанту відбувається його взаємодія із стінкою судини, що призводить до хімічного запалення вени та її поступового злипання. В результаті судина втрачає свої функції, протягом 2-6 місяців перетворюється на сполучну тканину і візуально зникає.

Склеротерапія в Запоріжжі у нашій Клініці виконується із застосуванням рідинної та пінної («foam-foam») методики.
Препарат та місце його введення, кількість ін'єкцій лікар визначає індивідуально для кожного пацієнта, враховуючи анамнез, локалізацію варикозно розширеної вени, стадію захворювання та інші фактори.

 • один сеанс виконується від 5 до 40 уколів, а триває він у середньому 2-15 хвилин
 • завдяки надтонким голкам процес проходить практично безболісно для пацієнта
 • косметичний ефект досягається через 3-4 місяці. 

Склеротерапія виконується амбулаторно, зазвичай вистачає однієї процедури, в окремих клінічних випадках потрібен повторний сеанс.

Показання та протипоказання

Лікування варикозу уколами препаратів-склерозантів демонструє позитивні терапевтичні результати при таких станах:

 • телеангіектазії (судинні зірочки або венозні сітки)
 • розширення ретикулярних вен до 3 мм у діаметрі

Не призначається процедура жінкам у період вагітності та лактації, оскільки склерозант може негативно вплинути на грудне молоко.
До того ж інколи склерозування судинних зірочок і сіточок, що виникають у період вагітності, є недоцільним, адже вони можуть зникнути самостійно протягом 3 місяців після пологів.

Переваги, обмеження та недоліки процедури

Ін'єкції від варикозу знайшли широке застосування в медичній практиці завдяки наступним перевагам:

 • висока ефективність - позитивна динаміка спостерігається у 80% випадків
 • відсутність необхідності в госпіталізації та порушення трудової діяльності
 • відмінний косметичний ефект - здебільшого після відновлення на шкірі не залишається слідів
 • безболісність та гарна переносимість пацієнтами різного віку
 • безпека - не потрібно використовувати анестетики чи вводити пацієнта в наркоз
 • відсутність потреби в реабілітації та суттєвих обмежень
 • практично відсутні протипоказання до виконання процедури

Проте, не дивлячись на великий перелік переваг, склеротерапія у 20% пацієнтів є неефективною та не дає жодного результату через індивідуальну стійкість судин до цього методу лікування. Також маніпуляція супроводжується ризиком появи ускладнень (некроз шкіри, пігментація, тромбоз вені, виразки).

Спрогнозувати результат практично неможливо, оскільки він може залежати від різних чинників, зокрема, віку, способу життя, наявності шкідливих звичок, рефлюксу у венозній системі, метаболізму та ін.

В нашій Клініці склеротерапія виконується з суворим дотриманням техніки та виключенням можливих ризиків.
Проте остаточне рішення про проведення процедури приймає пацієнт, попередньо зваживши переваги та можливі наслідки.

Ефективність та результати склеротерапії при варикозі

Ця методика демонструє терапевтичну та косметичну ефективність на різних стадіях варикозу, особливо на початковому етапі розвитку хвороби. Результат залежить від індивідуальних особливостей і коливається у різних пацієнтів від відмінного до незадовільного.

Проте варто пам'ятати, що метод не виключає ризику повторного розвитку захворювання в місці виконання ін’єкції склерозанту.
Тому навіть по завершенню лікування варикозу варто не забувати про методи профілактики з метою попередження рецидиву.

Догляд та реабілітація після склеротерапії

Одна з основних переваг процедури - відсутність необхідності в госпіталізації. Відразу, як проведена процедура склеротерапії пацієнт може покинути клініку та вести звичний спосіб життя. Варто лише дотримуватися наступних рекомендацій для досягнення максимального терапевтичного ефекту:

 • перші 2-3 години після введення склерозанту слід ходити - не можна сидіти чи лежати
 • протягом 5-7 днів по завершенню процедури варто носити компресійну білизну
  Зразу після введення склерозанту можуть з’явитися синці або незначне почервоніння. Вони не потребують спеціального лікування та зникають самостійно протягом 1 місяця.

Склеротерапія - сучасний метод лікування варикозу без операції, болю та необхідності в реабілітації. Проте він має свої особливості та нюанси. Якщо ви страждаєте від варикозної хвороби, зверніться на консультацію до флеболога UniClinic у Запоріжжі.
Лікар визначить доцільність виконання або підбере альтернативні методи усунення варикозу.

Для запису на прийом телефонуйте або заповнюйте онлайн-форму на нашому сайті.

до 3% твоя особиста знижка!
Приєднуйся до Viber боту
Отримуй при кожному візиті!