Варикоз - найпоширеніші запитання до лікаря

Варикоз - найпоширеніші запитання до лікаря

19.01.2024

Ось деякі найчастіші хвилюючі запитання, які ставлять лікарю пацієнти  з варикозною хворобою нижніх кінцівок.

1. Що буде, якщо не лікувати варикозне розширення вен нижніх кінцівок? 

Якщо не лікувати варикоз, можуть виникнути серйозні ускладнення, такі як гострий тромбоз варикозних вен (гострий тромбофлебіт),який може призвести до тромбоемболії легеневої артерії, коронарних судин серця, судин головного мозку, кишківника, легень тощо, що становить небезпеку для життя.
Також можливі трофічні зміни, включно з появою важких виразок та інфекції, які можуть значно знизити якість життя.
Хибна думка полягає в тому, що варикоз сприймається як суто косметична проблема, в той час як він може мати серйозні медичні наслідки.

2. Чи допомагають при варикозному розширенні вен ліки, мазі, БАДи, п'явки, чи можна вилікуватися в домашніх умовах самостійно?

Варикоз не можна вилікувати в домашніх умовах без професійного втручання досвідченого флеболога. Це хронічне захворювання потребує комплексного підходу в лікуванні, включно зі зміною способу життя, а також спеціальними лікувальними процедурами або хірургічним втручанням. 

Деякі мазі та біологічно активні добавки (БАДи) можуть тимчасово, у період їхнього застосування, дещо полегшити симптоми варикозу,  такі як набряклість і втома в ногах, але вони не впливають на причину хвороби, їхнє застосування не сповільнює темп прогресування захворювання, не відтерміновує і не запобігає розвитку ускладнень, хронічної венозної недостатності.
Спроба вилікуватися самостійно - це даремно витрачений час, що тільки шкодить здоров'ю.

3. Скільки днів можна бути на лікарняному після видалення варикозних вен?

Тривалість перебування пацієнта на лікарняному листі після лікування варикозної хвороби залежить від застосовуваної методики лікування, стадії та вихідних ускладнень захворювання, типу професійної діяльності.
У 95% випадків лікування варикозу в UniClinic пацієнти можуть повернутися до звичайного способу життя через кілька годин після процедури, але конкретний період реабілітації рекомендується обговорити з лікарем, який проводив операцію.
У складних ситуаціях (близько 5%) лікарняний лист відкривається терміном до 14 днів.

4. Коли можна приступити до занять спортом після операції на варикозній хворобі нижніх кінцівок?

Після малоінвазивних методик лікування (радіочастотна абляція, склеротерапія тощо),час до відновлення фізичної активності (пробіжка) становить 1-2 дні, але рекомендується утримуватися від надмірно інтенсивних фізичних навантажень (штанга, велоспорт тощо) протягом до тижня після операції. Однак, точні рекомендації слід отримати від лікуючого лікаря, який враховує всі особливості вашого стану і характер операції.

5. Скільки триває реабілітаційний період після операції на варикоз і які процедури в нього входять?

Реабілітаційний період після операції залежить від конкретної методики лікування та індивідуальних особливостей пацієнта. Зазвичай він може варіюватися від кількох годин до кількох тижнів. Важливо підкреслити, що точні рекомендації щодо реабілітації слід отримати від вашого лікаря. Однак, у загальних рисах, реабілітаційний період може включати в себе носіння компресійної білизни, обмеження фізичної активності, приймання препаратів, спрямованих на поліпшення кровообігу і загоєння тканин.

Регулярні візити до лікаря для контролю і подальших консультацій також можуть бути частиною реабілітаційного процесу.

до 3% твоя особиста знижка!
Приєднуйся до Viber боту
Отримуй при кожному візиті!