UniClinic. м. Запоріжжя,
вул. Покровська, 8
Щодня: 08:00 - 20:00

Велоергометрія (метод діагностики хвороб серця)

Поліклініка

Велоергометрія - це ефективний метод функціональної діагностики з застосуванням контрольованих навантажень, який дозволяє виявити приховані патології серцево-судинної системи. Може бути використаний в комплексі обстежень для оцінки загального стану здоров’я професійних спортсменів і людей, які ведуть активний спосіб життя.

дорослі
діти
виїзд додому
Loading...

Основні принципи велоергометрії

Велоергометрія (ВЕМ) - це метод функціональної діагностики, який дозволяє оцінити роботу серцево-судинної і дихальної систем під час фізичного навантаження. Інформативний спосіб визначення фізичної витривалості, виявлення прихованих захворювань серця і судин. Також може використовуватися для моніторингу ефективності терапії ССЗ (серцево-судинних захворювань). 

Опис методу велоергометрії

Діагностична процедура проводиться за допомогою спеціального апарата - велоергометра, схожого на звичайний велосипед, який дозволяє регулювати інтенсивність навантажень. Під час проходження тесту пацієнт педалює, а діагност поступово підвищує рівень навантаження, збільшуючи опір педалей. Велоергометрія проводиться на фоні постійного моніторингу ЕКГ, АТ і ЧСС пацієнта, що дозволяє проаналізувати роботу його серцево-судинної системи під фізичним навантаженням.

Принципи проведення навантажень на велоергометрі

Велоергометрія, методика її проведення, полягає в підвищенні навантажень під час тесту, яке відбувається за визначеними принципами:

  • збільшення навантаження застосовується поступово - зазвичай використовується стандартна схема його підвищення для запобігання виникнення різкої реакції з боку серця і судин
  • застосування індивідуального підходу - під час розрахунку навантажень до уваги беруться вік, стать, фізична форма і стан здоров’я кожного пацієнта
  • здійснення безперервного моніторингу - тест проводиться під постійним контролем основних життєвих показників пацієнта для своєчасного виявлення можливих ускладнень під час процедури
  • контроль за відчуттями пацієнта, які він озвучує під час велоергометрії - дослідження припиняється у разі появи небажаних симптомів 

Оцінка показників фізичного навантаження

Після проведення велоергометрії лікарем-функціональним діагностом проводиться оцінка показників пацієнта під час фізичного навантаження:

  • частоти серцевих скорочень (ЧСС),реакція на підвищення навантажень - в нормі ЧСС має зростати відповідно поступово
  • артеріального тиску (АТ),його зростання під час фізичного навантаження є нормальним - для оцінки реакції судинної системи до уваги береться співвідношення між підвищенням систолічного і діастолічного тиску
  • електрокардіограми (ЕКГ) - оцінюються насторожуючі зміни, особливо поява ознак ішемії
  • споживання кисню - визначається максимальне споживання кисню (VO2max),що свідчить про аеробну витривалість організму пацієнта

Крім того, для оцінки реакції на навантаження, до уваги беруться суб’єктивні відчуття пацієнта - наявність задишки, болю в грудях, слабкість тощо.

Використання велоергометрії для визначення функціонального стану серця

Найчастіше до велоергометрії, що використовує збільшення навантажень в якості методики проведення, звертаються спеціалісти-кардіологи, маючи  підозру на порушення в роботі серцево-судинної системи пацієнта, які можуть не проявлятися в стані спокою. 

В новій сучасній клініці UniClinic здійснюють кардіологічну практику досвідчені фахівці:
Назарова Інна Леонідівна- лікарка-кардіолог вищої категорії, заступниця директора Клініки. Членкиня Асоціації кардіологів України, лікарка входить до її робочої групи з ішемічної хвороби серця (ІХС). Маючи великий досвід роботи в кардіології, Інна Леонідівна бере активну участь в профільних івентах державного і європейського рівнів. Постійно вдосконалює професійні знання, втілюючи в свою лікарську практику найсучасніші протоколи лікування захворювань серцево-судинної системи.

Лісова Оксана Олександрівна- лікарка-кардіолог вищої категорії, кандидатка медичних наук, доцентка, членкиня Української Асоціації сімейної медицини. Лікарка Лісова спеціалізується на діагностиці і лікуванні серцево-судинних захворювань. Постійно підвищуючи свій фаховий рівень, Оксана Олександрівна успішно використовує сучасні протоколи лікування. Докторка Лісова веде активну наукову діяльність, постійно публікується в спеціалізованих медичних виданнях.

Під час підвищених навантажень серце починає працювати інтенсивніше і потребує більшого притоку крові, ніж у стані спокою. Тому за допомогою велоергометрії можливо підтвердити недостатність коронарних артерій і, як наслідок, - ішемію міокарда. Оцінка функціональної здатності серцево-судинної системи під час проходження тесту - це можливість вчасно відреагувати на захворювання, призначити дієве лікування для попередження розвитку ускладнення патології - інфаркта міокарда.

В яких випадках призначається велоергометрія?

  • У разі наявності ознак стенокардії або ішемічної хвороби серця, які неможливо підтвердити за допомогою звичайної ЕКГ, лікарем-кардіологом може бути призначена велоергометрія, методика проведення якої передбачає виявлення саме прихованих проблем із серцево-судинною системою.
  • За допомогою велоергометрії можливо оцінити ефективність лікарських призначень, відкоригувати терапію, змінивши її на більш дієву. В такому випадку тест проводиться саме на фоні поточного лікування.
  • Дослідження проводять також для оцінки стану серцево-судинної системи після перенесеного інфаркту міокарда або інших захворювань.
  • Велоергометрію час від часу проходять люди, професія яких пов’язана із значними фізичними і емоційними  навантаженнями - пілоти, професійні водії тощо.
  • Для оцінки загального стану серцево-судинної системи, здатності відповідно реагувати на підвищене напруження періодичні тести на велоергометрі проходять люди, що ведуть активний спосіб життя - спортсмени, альпіністи тощо.

При розробці спеціального чек-апу “Uni-Спорт” для активних людей, фахівцями UniClinic в програму було включено і велоергометрію.

Підготовка до велоергометрії та проведення процедури

  • Підготовка. Для проведення тесту пацієнту бажано прибути завчасно, щоб мати час відпочити і заспокоїтися. Це важливо для подальшої коректної оцінки показників, що будуть вимірюватись під час процедури. Діагност пояснює суть дослідження і правила безпечного проходження тесту. 
  • Безпосередня процедура. Пацієнт займає місце на велоергометрі, починає крутити педалі, а діагност поступово, кожні 2-3 хвилини, збільшує навантаження. Одночасно відбувається моніторинг показників пацієнта, які знімаються за допомогою датчиків, розташованих на його тілі. 
  • Завершення тесту. Дослідження припиняється у разі досягнення пацієнтом максимальної потужності або появи небезпечних симптомів, що свідчать про перенапруження організму.
  • Оцінка результатів. Отримані під час тестування дані аналізуються фахівцем з функціональної діагностики для оцінки стану серцево-судинної системи пацієнта.

Переваги проведення велоергометрії в UniClinic

UniClinic - новий багатопрофільний медичний центр Запоріжжя, який побудовано і устатковано з урахуванням останніх тенденцій світової медицини. Створення комфортних умов для пацієнта на всіх етапах діагностики і лікування - це пріоритет Клініки. 
В UniClinic працюють найкращі фахівці, кваліфікація яких відповідає всім вимогам сфери охорони здоров’я до персоналу. Професійність і турботливе ставлення до пацієнта - це те, що вирізняє наш медичний заклад. Це ж стосується і проведення процедур з функціональної діагностики.

Оцінку електрографічних показників проведеного дослідження здійснюють спеціалісти з функціональної діагностики. 
Куцерова Ольга Єгорівна - лікарка функціональної діагностики другої категорії, працює з дорослими і дітьми. Має великий досвід з проведення досліджень функцій внутрішніх органів і систем за допомогою сучасних технологій і методів діагностики. Лікарка уважно і ретельно розшифровує дані, отримані під час обстежень, враховуючи індивідуальні особливості фізіології пацієнта. Ольга Єгорівна - відповідальний фахівець, постійно підвищує свій професійний рівень, освоюючи протоколи роботи з новітнім діагностичним обладнанням.

Ціна велоергометрії

Велоергометрія - доволі затребувана процедура, її базову ціну ви можете знайти в нашому прайсі. Для уточнення вартості тесту зверніться до адміністратора Клініки.

Як записатися на велоергометрію?

Записатись на процедуру можливо, скориставшись одним із наступних способів:

  • зателефонувавши за номером 9-103 (безкоштовно з мобільних)
  • залишивши заявку в електронній формі безпосередньо на сайті
  • за допомогою месенджера

Простий, зрозумілий спосіб визначення фізичної витривалості, виявлення прихованих захворювань серцево-судинної системи, велоергометрія надає лікарю цінну інформацію для визначення остаточного діагнозу і призначення ефективного лікування.

Знижка 3% назавжди!
на всі послуги UniClinic від Viber боту
Підключайся!