Види грудних імплантів : як вибрати імпланти грудей

Види грудних імплантів : як вибрати імпланти грудей

04.11.2024

Імпланти грудей (ендопротези) - медичні вироби, що застосовуються в процесі мамопластики для зміни об’єму, форми або реконструкції молочних залоз. Вони мають різноманітні характеристики, здатні забезпечити оптимальний результат корекції в залежності від її мети.

Основні типи грудних імплантів

Існує кілька основних типів імплантів, які розрізняються за розміром, формою, профілем, наповнювачем і текстурою оболонки. Це дозволяє підібрати ендопротези, що відповідають анатомічним особливостям пацієнтки та її очікуванням.

Розміри грудних імплантів

Розмір імплантів визначається в мілілітрах у розрахунку 150 мл наповнювача на один натуральний розмір грудей. Найменший обсяг становить 90 мл, максимальний більше 1000 мл. Пацієнтка може обирати бажаний об’єм, але необхідно зважати на власну статуру і зовнішній вигляд.

Грудні імпланти за формою

Круглі (Round)

Симетричні вироби, що забезпечують рівномірний об’єм в верхній і нижній частині грудей, створюючи ефект пуш-апу та підкреслюючи зону декольте.

Анатомічні (Anatomical) або краплеподібні (Teardrop)

Мають природну форму грудей з більшим об’ємом в їх нижній частині. Обираються пацієнтками, які прагнуть максимально натурального вигляду своїх молочних залоз.

Імпланти для грудей за профілем

Цей параметр визначає, наскільки груди будуть виступати вперед у порівнянні з основою ендопротезу. Він має велике значення для кінцевого естетичного ефекту від корекції - чим вищий профіль буде обраний, тим виразнішим бюст буде в результаті.

Імпланти з низьким профілем

Мають більшу ширину і не дуже виступають наперед, підходять для жінок з широкою грудною кліткою, які хочуть зберегти природний вигляд грудей з помірним збільшенням їх об’єму.

Імпланти із середнім профілем

Універсальний варіант, він підходить для більшості жінок, які прагнуть балансу між природністю і розміром. Ці імпланти надають грудям більшої помітності, але залишають їм натуральний вигляд.

Імпланти з високим профілем

Мають найвищий ступінь виступу вперед при меншій ширині основи, забезпечують піднятість грудей. Підходять пацієнткам з вузькою грудною кліткою і таким, які очікують більш помітний естетичний результат у вигляді виразнішого об’єму декольте.

Імпланти грудні за типом наповнювача

Від наповнювача імплантів залежить тривалість підтримки форми грудей після мамопластики. Виробники постійно вдосконалюють матеріали наповнювача імпланта для грудей, намагаючись покращити його характеристики.

Силіконові імпланти

Найбільш популярний вид наповнювача, завдяки своїй м’якості і природному вигляду, - силіконовий гель. Імпланти містять когезивний гель, що зберігає форму і не витікає, навіть у разі пошкодження оболонки виробу.

Імпланти B-Lite

Новітній наповнювач, який зменшує вагу імплантата на 30% у порівнянні з силіконовим.

Сольові імпланти

В якості наповнювача використовується стерильний фізіологічний розчин, який у разі витоку абсолютно безпечний для організму. Зараз такі імпланти для грудей практично не використовуються в Україні.

Текстура грудних імплантів 

Під час мамопластики з використанням імплантів лікар готує в тканині грудей кишеню для їх розміщення, створюючи її над або під великим грудним м’язом. Кожний із варіантів має свої переваги, але важливо враховувати текстуру поверхні імплантата - вона може бути гладкою або текстурованою (шорсткою). 
Текстура також має значення під час природного утворення тканинної оболонки навколо імплантату, який організм розпізнає як стороннє тіло.

Гладка текстура грудних імплантів

Мають тонку капсулу, що надає бюсту природну м’якість. Розміщення імпланта над великим грудним м’язом попереджає утворення складок шкіри, але з часом може трохи зміщатися в тканинній кишені. 
Також, оболонка, що утворюється навколо гладкого ендопротезу, схильна до ущільнення і формування капсулярної контрактури - ускладнення від застосування імплантів, що потребує хірургічного втручання.
У разі ж розташування під м’язом виріб з гладкою поверхнею поводить себе як текстурований імплант.

Шорстка текстура грудних імплантів

Оболонка з такою поверхнею більш щільна і міцна. Її нерівна текстура забезпечує зчеплення ендопротезу з навколишніми тканинами, що зменшує ризик його зміщення.
В той же час знижується ймовірність виникнення капсулярної контрактури. Зважаючи на ці переваги, в пластичній хірургії молочних залоз більше використовують імпланти з текстурованою поверхнею.

Вибір імплантів для мамопластики

Правильний вибір імплантів визначає зовнішній вигляд грудей після мамопластики. Визначитись серед можливих варіантів допоможе професіонал - лікар - пластичний хірург. Спеціаліст зможе врахувати стан тканин, всі особливості будови тіла пацієнтки і, орієнтуючись на її естетичні побажання, порекомендувати оптимальне рішення.

В складі багатопрофільного медичного закладу UniClinic працюють унікальні спеціалісти Breast surgeon - хірурги, які займаються всіма аспектами хірургії грудей, в тому числі естетичної корекції їх об’єму і форми.

Лифенко Василь Васильович - пластичний хірург, що спеціалізується на естетичній хірургії молочних залоз. Досвідчений спеціаліст, Василь Васильович є членом багатьох українських і міжнародних товариств пластичної та онкохірургії грудей. В своїй повсякденній практиці керується найсучаснішими методиками провідних клінік пластичної та реконструктивної хірургії світу. Доктор Лифенко постійно вдосконалює свої академічні знання і практичні навички, приймаючи участь в профільних івентах державного і світового рівнів. 

Стан Наталія Вікторівна - досвідчена лікарка-мамолог, лікарка-онкохірург, пластичний хірург. Входить до складу чисельних профільних асоціацій державного і міжнародного рівнів. В пластичній та реконструктивній хірургії молочних залоз Наталія Вікторівна використовує найсучасніші підходи, що забезпечують довготривалі результати.

 

При виборі імпланта лікар зважає на статуру пацієнтки, враховує її параметри:

  • вагу і зріст
  • ширину грудної клітки
  • об’єм під грудьми
  • відстань між соском і ключицею
  • ступінь птозу молочних залоз
  • стан шкіри

Консультація з пластичним хірургом і детальний підхід до вибору матеріалів, розміру та інших параметрів імплантів допоможуть отримати естетичний і природний результат, який буде довговічним і комфортним для пацієнтки.

Поширені питання

Як впливають грудні імпланти на організм?

Грудні імпланти добре сприймаються організмом і не несуть ніякої шкоди. Жінкам з імплантами варто періодично проходити контроль їх стану за допомогою УЗД, мамографії або МРТ.

Які імпланти для грудей кращі? 

Не можна назвати кращим якийсь тип імплантів - в кожному конкретному випадку, з урахуванням анатомічних, фізіологічних особливостей пацієнтки, її очікувань лікар зможе підібрати оптимальний ендопротез.

Як довго служать грудні імпланти різних типів?

імпланти постійно удосконалюються, стають більш довговічними. Раніше встановлені ендопротези мали гарантію на 8-10 років, сучасні моделі не будуть турбувати жінку і не вимагати їх заміни  протягом 10-15 років.

Чи впливає форма імплантів на їхню вартість?

Форма грудних імплантів може впливати на їхню вартість. Круглі вироби, наслідок їх універсальності, потребують менших витрат під час виробництва, ніж анатомічні. Крім форми, ціну ендопротезів формують також інші їх параметри - матеріал наповнювача, текстура поверхні оболонки, бренд виробника тощо.

Правильний вибір грудного імпланта - поєднання індивідуальних бажань пацієнтки і професійного підходу лікаря-пластичного хірурга. Це і є запорукою успішної мамопластики.

Знижка 3% назавжди!
для тих, хто приєднався
до боту UniClinic