Чекап організму: виявлення прихованих захворювань та перевірка стану здоров'я.

Чекап організму: виявлення прихованих захворювань та перевірка стану здоров'я.

01.03.2024

Чек ап - це комплексне обстеження організму людини, яке дає загальну картину стану її здоров’я. В перекладі з англійської “Chek up” -  “перевірити”. 
У такій всебічній перевірці організму приймають участь фахівці різних медичних спеціалізацій, застосовуються лабораторні і інструментальні методи діагностики.

Чекап організму: переваги та необхідність

Життя сучасної людини наповнене нескінченною кількістю справ, клопотів, стресів. На турботу про своє самопочуття іноді просто не вистачає часу, і ми звертаємо на нього увагу лише тоді, коли воно саме нагадає про себе. Краще не доводити до появи тривожних симптомів, а попередити розвиток серйозних хвороб, щорічно проходячи комплексне обстеження організму. 

Важливість регулярного медичного огляду для збереження здоров'я та запобігання захворюванням

Сьогодні медицина пропонує новітні методи діагностики і лікування, рівень фахівців постійно вдосконалюється, завдяки чому тривалість життя росте. У разі дбайливого ставлення до себе, сучасна людина в змозі підтримувати стан свого здоров’я на належному рівні. 

Роль чекапу в виявленні хронічних захворювань на ранніх стадіях та зменшення ризику серйозних ускладнень

Регулярне загальне обстеження організму дозволяє вчасно виявити можливі проблеми, швидше на них реагувати, не допустити подальшого розвитку ускладнень. Початок лікування на ранніх стадіях будь-якого захворювання призводить до кращих результатах. 
Діагностика всього організму визначить схильність людини до хронічних хвороб в майбутньому. Вчасна консультація лікаря допоможе налагодити оптимальний режим фізичних навантажень, здорове харчування, що попередить появу таких розладів і підвищить якість життя.

Повний чекап організму: що включає та як він допомагає

Все, що потрібно для комфортного проходження повного чек апу організму ви знайдете в новій сучасній Клініці UniClinic. Це медичний комплекс світового рівня, що має власну ПоліклінікуЛабораторію та Діагностичне відділення. Щоб довго не думати, як перевірити стан здоров'я, зверніться саме сюди.

Спеціалістами закладу розроблені оптимальні програми обстеження організму людини в залежності від статі і віку. Також, для зручності пацієнтів, кожна пакетна пропозиція представлена в багатьох варіантах: мінімальний, повний, оптимальний, розширений, без обмежень.

Усі пакети обстеження для дорослих включають:

 • первинні консультації терапевта і уролога для чоловіків і гінеколога для жінок
 • ультразвукові дослідження щитоподібної залози, органів малого тазу
 • діагностику стану органів грудної клітини
 • лабораторне дослідження крові і сечі пацієнта

Розроблено також спеціальні чекапи дитячого організму - від народження до 18-річного віку. Регулярно обстежуючи дитину, можливо вчасно відреагувати на негативні зміни в її здоров’ї, запобігти відхиленням в розвитку.

Кількість і вид діагностичних процедур і лабораторних аналізів залежать від обраного пакету.

Головна перевага проходження чек апу в UniClinic - це можливість в одному місці в стислі терміни (1-2 дні) дослідити стан свого організму, дізнатися, які саме органи і системи потребують подальшої уваги з вашого боку.

Які приховані захворювання можна виявити

Огляд хронічних захворювань, які можуть розвиватися без симптомів.

Серед найпоширеніших небезпечних хвороб, розвитку яких можна запобігти за допомогою регулярного обстеження всього організму:

серцево-судинні захворювання (ССЗ) в сучасному світі становлять серйозну загрозу для здоров’я людей і є найбільш поширеною причиною передчасної смерті.
ССЗ починається непомітно, їх несприятливий розвиток призводить до звуження судин, підвищення артеріального тиску і, як наслідок, до інсультів і інфарктів.
Для виявлення прихованих проблем із серцем і судинами під час чекапу організму пацієнту проводять діагностичні процедури:

 • електрокардіограму з розшифровкою
 • вимірювання артеріального тиску
 • біохімічний аналіз крові на загальний холестерин, рівень ліпідів різної щільності, їх співвідношення, коефіцієнт атерогенності
 • інші дослідження, залежно від рівня пакету

- цукровий діабет другого типу.
Це ще одна хвороба, яка швидко поширюється світом. Метаболічні розлади, викликані підвищеним неконтрольованим рівнем глюкози в крові, можуть призвести до серйозних ускладнень, які значно погіршать якість життя і можуть бути причиною передчасної смерті. Для виявлення порушень вуглеводного обміну і можливих його наслідків під час чекапу організму проводять лабораторні дослідження:

 • визначення рівня глюкози в сироватці крові
 • загальний аналіз крові з формулою
 • загальний аналіз сечі
 • біохімічний аналіз крові

- онкозахворювання.
Деякі види раку можуть бути абсолютно безсимптомними на ранніх стадіях. Саме повне обстеження організму допоможе виявити пухлинну загрозу, вчасно почати лікування і дати великі шанси на повне одужання. Для цього проводиться безпосередній огляд пацієнта сімейним лікарем-терапевтом, а також вузькими спеціалістами - урологом у чоловіків і гінекологом у жінок, крім того застосовуються діагностичні дослідження:

 • УЗД органів черевної порожнини, малого тазу, щитоподібної залози
 • спеціальні скринінги
 • рентгенографічний огляд органів грудної клітини
 • ендоскопічні дослідження
 • лабораторний загальний аналіз крові

Які аналізи потрібно здавати щорічно: список необхідних досліджень

Огляд основних аналізів, які рекомендується здавати на щорічному чекапі

До рекомендованих пакетів повної діагностики організму зазвичай входять лабораторні аналізи, які потрібно здавати щорічно усім. За допомогою цих досліджень можливо помітити патології органів і систем, визначити ймовірне захворювання.

До аналізів, які потрібно здавати щорічно, відносяться:

 • загальний аналіз крові
 • загальний аналіз сечі
 • біохімія крові
 • визначення рівня глюкози крові

Крім того, усі так чи інакше піддаються різноманітним маніпуляціям, які можуть нести загрозу зараження інфекційним захворюванням (стоматолог, косметолог, тощо…). Тому рекомендовано щорічно робити аналіз на ВІЛ, гепатит і сифіліс.

Важливість регулярного моніторингу показників здоров'я для вчасного виявлення проблем

У разі щорічного лабораторного контролю показників крові і сечі у лікаря і пацієнта з’являється засіб моніторингу дієвості призначеного лікування, можливої зміни на більш ефективне.
Також, орієнтуючись на зміни в аналізах, можна відкоригувати спосіб життя, дієту, фізичні навантаження, режим сну.

Як перевірити стан здоров'я: основні методи та поради

Перевірка стану здоров’я - це комбінація самоуважності і регулярних медичних оглядів. 
Важливо дослухатися до свого тіла, помічати негативні зміни, у разі появи тривожних симптомів одразу, не затягуючи час, звертатися до лікаря.

Щорічний чек ап - найкраща відповідь на питання: як перевірити стан свого організму. Довірте себе фахівцям, які вже розробили всебічні програми аналізу вашого здоров’я. 

 

UniClinic - збережемо здоров'я разом.

3% твоя особиста знижка!
Приєднуйся до Viber боту
Отримуй при кожному візиті!