UniClinic. м. Запоріжжя,
вул. Покровська, 8
Пн-Пт: 08:00 - 20:00
Сб:
08:00 - 16:00
Нд:
08:00 - 14:00

Лікування варикозної хвороби

Поліклініка, Стаціонар

Виявлення на ранній стадії та своєчасне лікування варикозу вен дозволяє запобігти трофічним виразкам, тромбофлебіту або тромбозу глибоких вен нижніх кінцівок. В UniClinic лікування варикозної хвороби здійснює Рязанов Дмитро Юрійович, д.мед.н., професор, судинний хірург, який використовує лише передові, безпечні, ефективні технології та способи лікування, які гарантують мінімальну травматизацію та швидку реабілітацію пацієнта!

дорослі
діти
виїзд додому

Лікування варикозу в Запоріжжі

Виявлення на ранній стадії та своєчасне лікування варикозу вен дозволяє не тільки прибрати розширені потовщені звивисті вени («вузлики»),позбутися болю та набряків, а й запобігти трофічним виразкам, тромбофлебіту або тромбозу глибоких вен нижніх кінцівок. Судинні хірурги UniClinic використовують лише передові, безпечні, ефективні технології та способи лікування, які гарантують мінімальну травматизацію та швидку реабілітацію пацієнта!

Причини та симптоми виникнення варикозного розширення вен

Варикозна хвороба зумовлена генетично і гендерно (частіше хворіють жінки),проте ступінь її прояви та темп прогресування залежать від багатьох факторів. Основним несприятливим фактором є вік – захворювання частіше виникає та швидше прогресує після 35 років. Деякі фактори, що провокують:

 • вагітності (багаторазові);
 • малорухливий спосіб життя;
 • зайва вага;
 • підвищені фізичні навантаження;
 • прийом гормональних препаратів;
 • важка фізична праця;
 • куріння.

Зовнішньо варикозна хвороба, яка потребує лікування, проявляється у вигляді судинних зірочок («приморська сосна» або «павутиння») та/або звивистих, розширених та виступаючих над поверхнею шкіри вен та «вузлів». Пацієнт відчуває біль і тяжкість у ногах, швидку втомлюваність м'язів, набряки ніг у вечірній час, судоми під час сну, а при прогресуванні хвороби з'являються пігментація шкіри і виразки.

Способи лікування варикозного розширення вен

У разі виявлення варикозного розширення вен лікування передбачає:

 • малоінвазивні процедури, які не є операціями, оскільки виконуються амбулаторно без розрізів;
 • склеротерапію, яка є безопераційним способом лікування і полягає у введенні в судину препарату-склерозанту;
 • малоінвазивні операції при яких лікування варикозу нетравматично, із застосуванням невеликих розрізів (кросектомія зі стрипінгом; мініфлебектомія тощо);
 • флебектомію.

Як відбувається лікування варикозного розширення вен в UniClinic

Методи лікування варикозу в залежності від стадії та ускладнень захворювання.

При варикозі лікування без операцій у нашій Клініці лікування проводиться амбулаторно, а за показаннями – в умовах стаціонару, з використанням ефективних процедур та методик:

 • радіочастотної абляції (РЧА) за технологією «VNUS ClosureFast» – ефективного способу усунення варикозних вен без хірургічного втручання;
 • методом склеювання вен Glue («VenaSeal») – передової нехірургічної методики склеювання вен біологічним клеєм;
 • механохімічної абляції "Flebogrif MOCA" - ефективного усунення варикозу механо-хімічним впливом на внутрішню стінку вен;
 • склеротерапії – щадного склеювання вен за допомогою рідини або піни («foam-foam»).

Хірургічні малоінвазивні методи лікування, а саме мініфлебектомія та флебектомія з мінідоступів, здійснюється у Хірургічному стаціонарі:

 • флебектомія ASVAL (методика Muller) – нескладне хірургічне видалення лише патологічних вен через невеликі розрізи, залишаючи здорові судини неушкодженими;
 • корекція CHIVA – метод моделювання венозного кровотоку через інші судини для відновлення нормального кровообігу;
 • операція кросектомії у поєднанні зі стрипінгом з мінідоступів – видалення уражених вен за допомогою мінімальних розрізів, що призводить до зниження травматичності лікування (застосовується за неможливості використання нехірургічних процедур).

Зазначені малоінвазивні процедури не вимагають госпіталізації пацієнта до стаціонару і після завершення їх виконання він самостійно залишає Клініку та повертається до звичайного способу життя.

Лікарі - флебологи UniClinic

В UniClinic лікування пацієнтів із варикозною хворобою нижніх кінцівок здійснює доктор медичних наук, професор, судинний хірург- флеболог Рязанов Дмитро Юрійович, який має більш ніж 25-річний практичний досвід успішного лікування хвороби.

Для Вашого успішного та безпечного лікування операційний блок UniClinic оснащений передовим обладнанням останнього покоління провідного американського виробника «Medtronic».

Підготовка до процедури

При варикозі вен на ногах лікування здійснюється після здачі аналізів крові та проведення УЗД (допплерографії) судин нижніх кінцівок. Перед склерозуванням, РЧА або оперативним втручанням за 2 дні заборонено курити, вживати алкоголь.

Етапи проведення операції

Процедура РЧА виконується під контролем УЗ-доплерографії із застосуванням місцевої анестезії. Після обробки антисептиком лікар робить прокол шкіри та вводить катетер, просуває його до ділянки, на якій проводитиметься абляція. Далі включається радіочастотний генератор, провідник проводиться по судині. Маніпуляція займає до 30 хвилин, виконується одноразово. Після її завершення шкірний покрив дезінфікується, на кінцівку надівається компресійна панчоха.

У поодиноких випадках (близько 1%) за медичними показаннями (ускладнення варикозу, запущені стадії хвороби, технічна неможливість виконання РЧА та інших процедур) хірурги змушені вдаватися до виконання малоінвазивних операцій (кросектомія зі стрипінгом, флебектомія).

Період реабілітації

Після РЧА і склеротерапії вставати і ходити пацієнту рекомендується відразу, після малоінвазивної флебектомії — за кілька годин. Перебування у стаціонарі після таких втручань необов'язкове, після класичної флебектомії – 1–3 дні. Рекомендації щодо дотримання обмежень, за обсягами фізичних навантажень лікар дає індивідуально. Компресійний трикотаж необхідно носити від 3-4 тижнів за кілька місяців. Крім того, слід бути готовими відмовитися на деякий час (від тижня до 2 місяців) від гарячих ванн та лазневих процедур. Також небажано засмагати.

Можливі ускладнення від процедури

Після склеротерапії, радіочастотної абляції або іншого лікування можливі побічні ефекти у вигляді болю та печіння в нижніх кінцівках, набряку, який проходить за 7–10 днів. Пігментація шкіри після крововиливу може залишатися до 1 місяця.

Серйозні ускладнення досить рідкісні. При запаленнях у місцях травмування шкіри, некрозах шкіри, різкому погіршенні самопочуття варто звертатися до лікаря. Після процедури пацієнт обов'язково відвідує судинного хірурга UniClinic, що входить до післяопераційного супроводу пацієнта.

Переваги лікування варикозу в UniClinic

При варикозі хірургічне лікування нашій клініці призначається суворо за показаннями відповідно до міжнародними стандартами. Ін'єкції склерозанту, РЧА та флебектомію виконує висококваліфікований флеболог, доктор медичних наук, професор Рязанов Д.Ю.

Дані сучасні методики лікування варикозу гарантують пацієнтові не лише швидке одужання та повернення до активного способу життя, а й відсутність больового синдрому, травмування шкіри та високий косметичний результат.

Вартість лікування варикозу у Запоріжжі

Актуальні ціни на лікування варикозного розширення вен у нашій клініці, на анестезію та розміщення у стаціонарі вказані у прайсі на сайті. Для запису на консультацію до судинного хірурга зв'яжіться з адміністратором UniClinic за телефоном, онлайн-чатом, месенджером або залиште заявку на зворотний дзвінок.

Знижка 3% назавжди!
на всі послуги UniClinic
Приєднуйся до Viber боту